Wpis z mikrobloga

@emilkos8: co prawda podane przez nią przykłady są dla mnie mocno kontrowersyjne... Jak np opowiedziała jak to jej syn gdy był młodziutki to przybił gwoździkami nakrętke od butelki, bo chciał sprawdzić ile gwoździków się zmieści


Podała też przykłady innych kreatywnych i twórczych działań dzieci. Ale ten jakoś mi najmocniej zapadł w pamięci xD

A i to, że Monopoly to dobra gra xd
mocno kontrowersyjne

przybił gwoździkami nakrętke od butelki


@Scorpjon: a co w tym kontrowersyjnego? Trochę za mało podałeś danych - np. do czego przybił? Poza tym, rzeczy takie jak gwoździe i młotki (generalnie narzędzia) trzyma się poza zasięgiem dzieci, więc:

a) były poza jego zasięgiem, ale poprosił rodziców, żeby mu dali bo chce przeprowadzić eksperyment, a Ci się zgodzili, czyli było to za ich zgodą i ewentualnie pod kontrolą (albo nie było
@Scorpjon: To głupia opiekunka po prostu. Mogła mu dać chociaż deskę do krojenia warzyw. W najgorszym przypadku jakąś półkę wyjąć z głębokiej części szafy. Samo przybijanie ok czegoś do gwoździami nie wydaje mi się być kontrowersyjne.

Za to jeżeli rodzice uznali, że super - popsułeś biurko, ale za to rozwinąłeś swoje umiejętności poznawcze to błąd. W ten sposób dają do zrozumienia, że wolno wszystko i nie ma żadnych granic ani konsekwencji.