•  

Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitlera" zeznaje na policji, że "tajemniczy mężczyzna" przekazał mu 20 tys złotych za zrobienie tych urodzin i zaproszenie dziennikarki TVN.

Dość normalną rzeczą jest, że oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie - to jest jasne jak słońce. Sławna "pomroczność jasna", omdlenia, zbyt mocne leki, amnezja, działanie na czyjeś zlecenie itp. itd. Takie rewelacje więc powinno się brać z odpowiednią ilością nieufności i raczej nie przykładać do nich wielkiej wagi, dopóki nie zostaną dostarczone na ten temat dowody.

Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.

Na co komu dowody czy śledztwo? News można puścić już teraz a za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał o co dokładnie chodziło, ale w pamięci pozostaje, że "TVN znowu manipulował i jakieś machloje robił".

Patrzcie jak wygląda obecnie główna strona wpolityce.pl - oni już wiedzą, że reportaż został sfingowany, logo TVN parę razy powtórzone, politycy się już wypowiedzieli i zapowiedzieli konsekwencje, TVN się kuriozalnie tłumaczy a służby potwierdziły wersję wpolityce (co z tego, że potwierdziły jedynie to, że oskarżony coś takiego zeznał, a nie że tak rzeczywiście to wyglądało).

8 na 10 głównych newsów jest o tym, do tego parę w bocznej belce. Wierny wyborca ma nie mieć szans myśleć samodzielnie w tym temacie - wszystko ma być mu podane na tacy. Ma wiedzieć kto jest winny, dlaczego był to atak polityczny, kto stanowczo się tym zajmuje i kto kuriozalnie i niezdarnie się tłumaczy. Jestem pewien, że TVP też poświęci temu główny czas w dzisiejszych Wiadomościach. Media "opozycyjne" nie mają szans z tak zsynchronizowanym przekazem, który można wręcz nazwać "ścianą propagandy".

Dlatego za każdym razem jak słyszę, że ktoś narzeka na "propagandę" GW czy TVN to ogarnia mnie pusty śmiech.

#polska #tysiacurojenniezaleznychmediow #prasa #wydarzenia #neuropa #bekazprawakow

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@rzep: ty to wiesz, ja to wiem, a... a z resztą, szkoda strzępić ryja

źródło: as.jpg

•  

@rzep: Niestety jak ktoś da sobie wciskać w rozum taką propagandę przez lata, to tworzy swój fantazyjny świat, który bierze za pewnik. Przekonać kogoś takiego że został zmanipulowany jest niesamowicie trudne. Tak tworzy się armia wiernych owieczek.

•  

A jak tam podrzucanie gpsów przez hostesse do samochodów? Zmalauo? Urosuo?

•  

@rzep: szykują grunt do "repolonizacji" TVNu

•  

@rzep: Patrząc na metody jakie stosuje lewactwo np. w USA patrz: oskarżanie kandydata na sędziego sądu najwyższego o molestowanie co okazało się nie prawdą oraz malowanie dziennikarza GW czarną farbą to wcale bym się nie zdziwił gdyby to była prowokacja!

•  

moderacja białkova jak zwykle na główną wykopuje nieotagowane wpisy xD ja pierdole chyba czas po raz kolejny stąd wypierdolić

•  

@SzymonCzarownik: ależ proszę, przytrzymać drzwi? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@SzymonCzarownik: przyjdzie acta, a na pewno przyjdzie i zniknie ten gówno portal i to na własne życzenie. ja tego bronić nie zamierzam.

•  

@Malinowy_nos:

np. w USA patrz: oskarżanie kandydata na sędziego sądu najwyższego o molestowanie co okazało się nie prawdą

Mógłbyś rozwinąć?

•  

@rzep: własnie wyguglałem i wygląda na to, że ofiary te ataki zmyśliły: https://www.washingtontimes.com/news/2018/nov/3/another-kavanaugh-accuser-admits-fabricating-rape-/

Tyle, że to żaden "fake news", bo to tak nie działa.

•  

@rzep: wg Ciebie cała ta szopka z obchodzeniem i nagrywaniem urodzin Hitlera w lesie nie wygląda podejrzanie? Przecież głosy że to była ustawka pojawiały się już wtedy kiedy to wyciekło. Przyrównywanie narodowców do wszystkiego co najgorsze to bezmyślność

•  

Przecież głosy że to była ustawka pojawiały się już wtedy kiedy to wyciekło

@a_ja_wole_rogale: i dziwnym trafem wyłącznie z ust trollu #60groszyzawpis - zresztą podobnie jak obecnie, czyli grupy o zerowej wiarygodności.

•  

@AtoMan: No nie do końca - do senatu trafił anonimowy list będący jednym z wielu oskarżeń Kavanaugha o molestowanie.

Gdy wyszło, że list nie będzie brany pod uwagę z racji anonimowości i braku możliwości potwierdzenia prawdziwości do napisania go przyznała się ta kobieta, która później zeznała, że to przyznanie się to było kłamstwo.

To nie sprawiło, że nagle wszystkie inne oskarżenia okazały się fałszywe. Ba, nawet nie sprawiło, że ten list aię nim stał. Jedyne co okazało się kłamstwem to przypisanie sobie autorstwa jednego z listów.

•  

@SzymonCzarownik: Jakiego tagu niby brakuje?

•  

@rzep: @TS050: Bracia Karnowscy mają ludzi za totalnych debili. Jakiś naziol dostał 20 tyś, które wydał na drobne przyjemności. OK, przyjmijmy że tak było. A co z resztą tego jebanego towarzystwa, które świętowało urodziny Hitlera? Przyszli bo nie mieli co zrobić z wolnym czasem? Nie wiedzą co symbolizuje powitanie Heil Hitler?

Każdy kto miał trochę kontaktu z subkulturami wie, że nie brakuje w Polsce debili wyznawców Adolfa, czy innego Rudolfa Hessa. Mamy całe narodowosocjalistyczne podziemie z zespołami typu "Honor". Nie trzeba prowokacji żadnego TVNu.
      Jak ktoś ma wątpliwości to załączam klip Honoru o Adolfie (zaczyna się od hailowania) (wydane kurwa za pieniądze TVNu).

źródło: youtube.com

•  

@SzymonCzarownik: A gdzie tu masz politykę? Post jest o mediach.

•  

@rzep: ja bym sie nie zdziwił, dla mnie obchodzenie urodzin hitlera w lesie z pryncy-tortem od poczatku bylo naciagane. mogli spokojnie w domu sobie swietowac, dlaczego w lesie? to nie ma sensu

•  

@rzep: ^^ zaślepienie takich głupców jak ty mnie zdumiewa, jesteś po prostu bezczelny pisząc w ten sposób, jakoś białek ze swoją bandą gówniarzy nigdy nie wykopie postu przedstawiającego tvn/wyborczą w złym świetle, zawsze byle dojebać prawicy

•  

@Malinowy_nos: linkowałem to już wyżej i nie ma to znaczenia

•  

@Malinowy_nos: Napisałem wyżej odpowiedź. Jak widzisz łyknąłeś odpowiednią narrację - fałszywe przyznanie się do anonimowego listu zostało przedstawione jako obalenie wszystkich zarzutów o molestowanie.

•  

@a_ja_wole_rogale: A tobie nie wydaje się podejrzane to, że do człowieka, który ma pochowane gdzieś mundury SS przychodzą pod przedszkole ludzie i dają 20 tysięcy złotych w reklamówce na organizację urodzin Hitlera z bardzo specyficznym żądaniem zaproszenia konkretnej osoby i on to ochoczo robi?

•  

@AtoMan: @dingi_dong: całość mi się wydaje podejrzana

że do człowieka, który ma pochowane gdzieś mundury SS
      a jest gdzieś info że te mundury miał już wcześniej a nie np zaopatrzył się w nie na potrzeby 'urodzin' ?
      @rzep:

Na co komu dowody czy śledztwo? News można puścić już teraz a za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał o co dokładnie chodziło, ale w pamięci pozostaje, że "TVN znowu manipulował i jakieś machloje robił".
      Za jakiś czas się pewnie wyjaśni kto kłamał. Gorzej jeśli jednak wyjdzie że to TVN zrobił ustawkę xD

•  

@rzep: xD
      Kuriozalne to bylo robienie reportażu i newsa na caly tydzień, że nazisci upiekli ciasto ze swastyka xD
      Kali kraśc - dobrze, kalemu ukrasć - źle

•  

@rzep: pamietam jak ta "urodziny" zostały wyemitowane w telewizjii, już od tamtego momentu mówiłem że to jest tak absurdalne że jakby mi ktoś przyszedł i powiedział że to robota TVN to bym mu uwierzył od razu. przecież to było takimi grubymi nicmi szyte ze ja pierdole.

•  

@a_ja_wole_rogale: No mi niezbyt - całość to kłamstwa człowieka który stoi przed wymiarem sprawiedliwości, typowa linia obrony.

źródło: youtube.com

•  

@rzep: dokładnie to samo można powiedzieć to TVN, puszczą materiał będzie głośno a kto niby zrobi program o sprostowaniu?

•  

Od początku przypuszczałem że to robota WSI24

•  

@s4nskR: Nie, absolutnie nie można. TVN nigdy czegoś takiego nie zrobiło - cała strona zawalona newsem bez żadnego dowodu, słownictwo nawołujące co masz myśleć itp.

Nigdy. A jak uważasz inaczej to pokaż dowód.

•  

@dingi_dong: no tak bo każdy oskarżony który się broni musi ściemniać xD Sąd to rozpatrzy, było tam zresztą kilka osób więc pewnie dojdą do prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@a_ja_wole_rogale: No tak, bo jak dostajesz 20 tysięcy w reklamówce na organizację urodzin Hitlera to to robisz z ochotą, ponieważ...? Ta cała sytuacja jest tak głupia i tak ewidentnie motywowana jakimiś biednymi kulturowymi tropami działalności "tajniaków" z mediów, bo kto kurwa nosi pieniądze w reklamówce, jeszcze 20 tysięcy co się do kieszeni zmieści, że naprawdę wiara w to, to oznaka niepełnosprawności umysłowej

•  

@rzep: Rozumiem ze nie jest w zwyczaju neo bolszewickim czekanie na jakiekolwiek dowody tylko wydawanie samodzielnych wyrokow ale moze jednak poczekajmy. Skoro zeznaje to na Policji to pewnie nie jest to glupawa historyjka bez pokrycia. Zreszta w przypadku TVN bardzo prawdopodobna bo podobne akcje prowokacyjne robili juz niejednokrotnie.
      #bekazlewactwa

•  

Ja powątpiewam w zdolności intelektualne ludzi, skoro taka historyjka ich przekonuje. A tak naprawdę mają zryty beret i łykają wszystko na poparcie swojej bańki światopoglądowej, nawet największe bzdury.

+: Burnaby
    •  

@rzep: https://www.youtube.com/watch?v=Bz19WV-LuB8 nie to nie mozliwe, ze TVN manipuluje. Trzeba jasno i dobitnie powiedziec, ze jest to niemozliwe.

•  

@dingi_dong: Weź poprawkę na to, że są ludzie, którzy wierzą w trotyl w tupolewie i sztuczną mgłę.

•  

@rzep: Przecież bracia Karnowscy i Pereira to najgorsza propaganda, jaka się nawet Stalinowi nie śniła. Правда nie była taka skurwiała jak to, co oni wydają. A wynika to z targetu. Target to stęskniony za komuną betonowy katolik, kompletnie bezrozumne stworzenie nie potrafiące samodzielnie myśleć.

•  

@rzep: kolejna sprawa że nikt ci nie karze czytać artykułów z gównianych portali i tym bardziej pisać o nich gdzie indziej, z mojej strony to próbujesz nabić wyświetlenia swojemu artykułowi bo pewnie masz % ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

•  

@Augustynczyk w Polsce w latach 90 i na początku XXI wieku było multum neonazistów. Sam znałem kilku, absolutnych wyznawców Hitlera. Z czasem przefarbowali się na narodowców, ale myślę, że gdzieniegdzie kult Hitlera przetrwał.

•  

@dingi_dong: 20k to całkiem sporo jak za jednodniowy występ xD

No tak, bo jak dostajesz 20 tysięcy w reklamówce na organizację urodzin Hitlera to to robisz z ochotą, ponieważ...?

ponieważ w jeden dzień zarobisz tyle co w pół roku ?

Ja powątpiewam w zdolności intelektualne ludzi, skoro taka historyjka ich przekonuje. A tak naprawdę mają zryty beret i łykają wszystko na poparcie swojej bańki światopoglądowej, nawet największe bzdury.

wierzysz za to w to że ktoś zgadza się na nagrywanie w trakcie popełniania przestępstwa xD

•  

@dziaru: masz racje że było w latach 90 dużo grup MŁODZIEŻOWYCH, byli skini <- nazisci, PUNKI <- komuchy, tak jak skejci, metale, i pewnie coś więcej, ale były to zwykłe dzieciaczki co nawet nie ukonczyli 20roku życia którzy w raz z przejsciem okresu dojrzewania przestawali tacy być i już nie nosili szerokich spodni czy nie golili głowy na łyso. oczywiscie prócz kilku wyjątków. i tak to wygląda w rzeczywistości.

+: dziaru
    •  

Dlaczego to jest promowane na głównej stronie wykopu i brak tagu polity....

a zresztą, po co w ogóle o to pytać i tak wszystko jest jasne jak słońce.

świadek mógł wybrać sobie taką linię obrony, ale może też mówić prawdę. sam fakt istnienia takich zeznań jest warty odnotowania, i co więcej, są one możliwe. nie jest to nic co nie mogło by się zdarzyć lub co nie zdarzyło się w historii dziennikarstwa na świecie.
      jestem pewien, że gdyby zeznania dotyczyły TVP lub rządu wrzawa również podniosła by się, i dobrze. tylko wątpię czy te same osoby co teraz tak ich bronili mając misje niesienia uczciwości i prawdy.

•  

@rzep: jebać nazistów i pis, ale - wafelki może nie były Przekazem Dnia?! Bo ja pamiętam że były nawet tygodnia.

@gwiezdny_kupiec: jeśli pytasz tak usilnie o resztą obecnych, to podobno 25% ludzi obecnych na "urodzinach" było z TVNu, co ma być widać na kadrach - filmująca babka oraz jej kolega, który heilował. Bardzo ciekawe, czy to się potwierdzi?

•  

Rozumiem ze nie jest w zwyczaju neo bolszewickim czekanie na jakiekolwiek dowody tylko wydawanie samodzielnych wyrokow ale moze jednak poczekajmy.

Rozumiem, że mówisz o wpolityce?

Skoro zeznaje to na Policji to pewnie nie jest to glupawa historyjka bez pokrycia. Zreszta w przypadku TVN bardzo prawdopodobna bo podobne akcje prowokacyjne robili juz niejednokrotnie.

#bekazlewactwa

Dlaczego "pewnie nie jest"? Jest oskarżonym, więc może zmyślać co chce, żeby zmniejszyć swoją winę.

@ozzmann:

•  

Dlatego za każdym razem jak słyszę, że ktoś narzeka na "propagandę" GW czy TVN to ogarnia mnie pusty śmiech.

@rzep: No tak. Skoro robią to pisowskie media, to całkowicie usprawiedliwia podobmne działania GW czy TVN-u.

•  

No tak. Skoro robią to pisowskie media, to całkowicie usprawiedliwia podobmne działania GW czy TVN-u.

@dom_perignon: Nigdy TVN ani GW nie robiło czegoś w tym stylu.

•  

Kto oglądał ten materiał nie może odnieść wrażenia, że to nie była ustawka. Mam na myśli ludzi młodych, ogarniętych i znających różne środowiska. Przecież te ich teksty były kurwa tak kulawe, to ustawianie się oni nawet nie umieli dobrze heilować a w superwizjerze powiedzieli, że to byli najbardziej wtajemniczeni ludzie z tego srodowiska. Dwóch ludzi w nazistowskich mundurach a obok nich koles w bluzie z kapturem inny w krotkich spodenkach i jakaś mloda laska i do tego tort z wafelków. Kierwa czy ktoś poważny organizowalby to w taki sposób ktos kumaty odrazu skuma ze to jest szopka bo w takich srodowiskach nikt na taką amatorke by sobie nie pozwolił.

•  

@rzep: nie wiem jak jest i nie oceniam tego (ciezko mi uwierzyc ze gdyby to byla ustawka TVNu to zrobiliby ja w tak durny sposob) - warto jednak wspomniec ze TVN mowicay o tym oskarzeniu tez manipuluje sugerujac ze osoby oskarzone klamia - tak, czasem klamia jednak czasem moga mowic prawde - TVN jednak przedstawia to tak jakby zawsze klamali. A co do ustawek/maniupulacji tvn - chyba pamietamy nieprzytomna osobe na ulicy po tym jak przeszla policja...

•  

@rzep: > Nigdy TVN ani GW nie robiło czegoś w tym stylu.

Robili znacznie gorsze rzeczy.

http://www.wykop.pl/artykul/2103334/przeglad-manipulacji-tvn/

•  

@dom_perignon: Mój drogi, takie rzeczy to codzienność na wpolityce. Pamiętasz?

https://www.wykop.pl/link/2648343/nie-wykopuj-wpolityce-i-niezaleznej/

Ja pokazuje Ci formę "przekazu dnia" - gdzie jedna mała rzecz bez żadnego dowodu jest brana i robiony jest z tego olbrzymi news. Wszystkie newsy tym zawalone, jasny przekaz, odpowiednie określenia (sfingowany, kuriozalne tłumaczenia itp).

TVN ani GW takiego dziennikarstwa nie uprawia.

•  

Kuriozalne to bylo robienie reportażu i newsa na caly tydzień, że nazisci upiekli ciasto ze swastyka xD
      Kali kraśc - dobrze, kalemu ukrasć - źle

@temekx: Nie, TVN miało reportaż z nagraniami i dowodami.

Tutaj mamy jedno zeznanie oskarżonego bez żadnego dowodu - i robi się z tego pewnik.

•  

@rzep: Najbardziej śmieszą mnie w tym prawusy, które łykają tę propagandę i jeszcze do nich nie dochodzi, że PiS biczem Karnowskich tłucze ich po dupach aż miło. No ale skądś się na tej skrajnej prawicy musieli znaleźć.

•  

@s4nskR: Czekaj, ale porównujesz cytat jednego polityka pokazany w trakcie materiału wideo do zawalonej strony głównej serwisu z takimi nagłówkami pisanymi przez redakcję?

•  

@jakinik: Nie rozumiem - co chciałeś pokazać tym obrazkiem? Rozumiesz, że tak się zbiera materiały? To jest chyba dowód na akurat rzetelność, skoro szukają ludzi z którymi chcą porozmawiać.

•  

Dlaczego to jest promowane na głównej stronie wykopu i brak tagu polity....

Dlaczego jest promowane - nie wiem. Tagu polityka nie ma, bo tu nie ma polityki. Jest temat mediów.

świadek mógł wybrać sobie taką linię obrony, ale może też mówić prawdę. sam fakt istnienia takich zeznań jest warty odnotowania, i co więcej, są one możliwe. nie jest to nic co nie mogło by się zdarzyć lub co nie zdarzyło się w historii dziennikarstwa na świecie.

Ależ owszem, może to być prawda. Ale w tym momencie, nie ma na to żadnego dowodu. Ale wpolityce już z tego robi materiał dnia i oświadcza jednoznacznie, że materiał został "sfingowany".

Rozumiesz różnicę? To tak jakby jakiś członek KOD zeznał na policji, że sam widział jak Jarosław Kaczyński podkładka bombę w Tupolewie i TVN zrobił materiał "UDOWODNIONO ZAMACH PIS W SMOLEŃSKU".

@EvilToy:

•  

Ależ owszem, może to być prawda. Ale w tym momencie, nie ma na to żadnego dowodu. Ale wpolityce już z tego robi materiał dnia i oświadcza jednoznacznie, że materiał został "sfingowany".

@rzep: tyle że jeśli to prawda to tvn powinien za to beknąć bo promowali nazizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rzep: no i co z tego ?
      Jedno oskarzenie bez zadnego dowodu powinno wystarczyc (np. oskarzenie o molestowanie i gwalt). Zdaje sie, że to poglad lewicy ?

Tak czy siak ja nie pisze o tym czy to jest prawda, tylko o kręceniu afery z ciasta ze swastyka. To jest kuriozalne.

+: tenczus
    •  

@a_ja_wole_rogale: jaki jeden dzien jak materiał to roczne śledztwo?

No dokładnie, jesteś dzialaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i bierzesz 20tys. Od TVN z reklamowki za zrobienie urodzin Hitlera przed kamera?

Sama piszesz najlepsze dowody na to, ze oskarzony wyssał te historie z palca.

I najbardziej żenujace nie jest ze to zrobił a że ktos to lyka jak pelikan

+: Burnaby
    •  

Mój drogi, takie rzeczy to codzienność na wpolityce. Pamiętasz?

@rzep: Dokładnie tak jak w każdych mediach, ktore jasno zdeklarowały się po ktorej stronie obozu stoją.

TVN ani GW takiego dziennikarstwa nie uprawia.

Ale też uprawiają ordynarną propagandę.

•  

@rzep: a gen. Błasik w kabinie bez żadnych dowodów w TVN albo rzekoma awantura na lotnisku przed odlotem do Smoleńska to nie fake newsy? Potem się wycofywali z tego, ale najpierw było na okrągło.
      Opisywać poziom kłamstw i insynuacji GW to by mi liter zabrakło.

•  

no i co z tego ?
      Jedno oskarzenie bez zadnego dowodu powinno wystarczyc (np. oskarzenie o molestowanie i gwalt). Zdaje sie, że to poglad lewicy ?

Tak czy siak ja nie pisze o tym czy to jest prawda, tylko o kręceniu afery z ciasta ze swastyka. To jest kuriozalne.

@temekx: Nie, nie powinno.

•  

a gen. Błasik w kabinie bez żadnych dowodów w TVN

@fujiyama: Żadnych dowodów?

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/sledztwo/news-kokpit-general-ktorego-nie-bylo,nId,2276069

Wszystkim mediom zdarzają się wpadki - nie o tym jest przecież wpis. Ja tu pokazuje, jak z jednej małej i nieudowodnionej rzeczy wpolityce robi temat dnia na paręnaście różnych artykułów, który wypowiada się z całkowitą pewnością.

•  

tyle że jeśli to prawda to tvn powinien za to beknąć bo promowali nazizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@a_ja_wole_rogale: Może, nie jestem prawnikiem. Ale jeśli pozostawili jakiś szlak, który wskaże na to, że przekazali te pieniądze, to zasłużą za głupotę.

•  

@rzep: to warto zadać chyba pytanie czemu puszczają to akurat teraz. Może chcą poszczuć narodowców (których teoretycznie nie powinno ich dotykać, jeśli ci goście nie mieli z nimi nic wspólnego) na TVN i na 11 listopada znowu będzie piękna wojenka, znowu spłonie jakieś auto z ich logo, a prawackie pseudo-media powiedzą że to wynik prowokacji?

•  

@rzep: Moze ale jest to malo prawdopodobne bo bylaby to najglupsza wymowka jaka slyszalem. Dodatkowo ty od razu stwierdziles ze to nie prawda. Ja chociaz pozostawilem watpliwosci.

+: tenczus
    •  

@dom_perignon:

Możesz pokazać te znacznie gorsze rzeczy, bo na razie pokazałeś znacznie lepsze.

•  

@dingi_dong:

roczne śledztwo
      coś więcej? Bo pierwsze słyszę xD XD

Sama piszesz najlepsze dowody na to, ze oskarzony wyssał te historie z palca. I najbardziej żenujace nie jest ze to zrobił a że ktos to lyka jak pelikan

Będzie śledztwo i udowodnią kto ma racje. W czym ty masz problem? Jeśli tvn nie zrobił nic złego to chyba nie masz co się tak triggerować xD a szczerzę wątpię w to że nie mają nic za uszami choćby z tego powodu że wyemitowali to dopiero po kilku miesiącach od nagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Malinowy_nos: hmm jak to nie prawda jak nawet republikani uznali zeznanie jako wiarygodne?

•  

@Slonx:

Możesz pokazać te znacznie gorsze rzeczy, bo na razie pokazałeś znacznie lepsze.

Przekręcanie wypowiedzi polityków, podawanie tak sfałszowanej wiadomosci do publicznosci a następnie przygotowanie specjalnego materiału w celu atakowania go.

Jeden z przykładów.

https://www.sadistic.pl/tvn-manipulacja-taka-sytuacja-zbiorczy-vt108755.htm

•  

@rzep: Szkoda, że dla porównania nie wkleiłeś tu co w czasie publikacji tego przez TVN (po wielomiesięcznym ukrywaniu tego reportażu) wyprawiał TVN i reszta ''propolskich'' mediów więc jesteś zwykłym manipulantem i ten wpis traktuję jako szczucie ludzi oraz nabijanie sobie punktów do bordo. Gratulacje xD.

•  

@rzep: przecież to trzeba być idiotą, żeby wierzyć w to, że wydarzenia z programu nie były ustawką!

Od samego początku podejrzewałem, że to wszystko jest ustawką.
      Stowarzyszenie nigdy nie organizowało "urodzin Hitlera" i nagle im się zachciało, przypadkowo wtedy kiedy był TVN.
      Neonaziści wg TVN są tak oddani Hitlerowi, że organizują "urodziny Hitlera"... nie w dzień jego urodzin! Ba, nawet nie w tym samym tygodniu! Nawet nie w tym samym miesiącu! Ciekawe czemu? Może koledzy z redakcji nie chcieli koleżance udostępnić wcześniej kamer i musiała bidulka czekać razem ze swoimi nazi-statystami?
      Neonaziści wg TVN są tak liczną grupą, że połowa osób z tych śmiesznych "urodzin Hitlera" to były osoby z TVNu!
      Ideologia neonazistowska wg TVN jest tak powszechna i akceptowana w Polsce, że urodziny Hitlera organizuje się głęboko w lesie dla kilkunastu osób.
      Neonaziści wg TVN charakteryzują się tym, że nie znają hymnu NSDAP.

O swaście z Pryncypałków i innych drobniejszych głupotach nawet nie warto wspominać.
      Prokuratura powinna się odpowiednio zająć sprawą tej ustawki, a sam TVN za takie coś powinien zostać ukarany wysoką karą, a najlepiej odebraniem koncesji.

•  

Sęk w tym, że te urodziny były elementem dłuższych wydarzeń z reportażu. Może TVN opłacił też organizację koncertów nacjonalistycznych zespołów? Zapłacił tym ludziom aby robili ołtarzyki na cześć nazistów? Podrzucił im do mieszkania broń i amunicję?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Prokuratura powinna się odpowiednio zająć sprawą tej ustawki, a sam TVN za takie coś powinien zostać ukarany wysoką karą, a najlepiej odebraniem koncesji.

@Donica: Potrzebny dowód na winę TVN.

•  

@rzep: Teraz świadek kłamie, a jest cała masa spraw że sąd się opiera tylko na zeznaniach takowych świadków, sześćdziesiątek ratujących swoją dupę i pomawiających często niewinne osoby, bo dla prokuratora nie jest to istotne, często owy prokurator sam podkłada nazwiska takiemu konfidentowi. Wtedy to jest dobrze, a najgorsze jest to że zeznania takiego świadka to wystarczający i często jedyny dowód dla sądu żeby skazać oskarżonego/oskarżonych na długoletnie więzienie. Więc mi tu teraz skończ pierdolić o tym, bo albo zmieniamy od podstaw to kurestwo które toczy polskie sądownictwo, albo wybieramy sobie sprawy tak jak ty to robisz bo uderzają w stacje czy partie którą lubisz, albo nie są po twojej myśli światopoglądowo... Jebać to.

•  

@rzep o, kolejne bordo wypełzło mi z czarnolisto

•  

Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.

@rzep: A wiesz, że Ziobro potwierdził informację o tym, że oskarżeni dostali taką sumę pieniędzy i są ślady tego jak z niej korzystali?

https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-ziobro-potwierdza-doniesienia-ws-urodzin-hitlera-tvn24-to-insynuacje-6314749407053441a

•  

oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie

@rzep: takie zeznania nie raz posłuźyły do skazania czlowieka a ty sie dziwisz e ktos artykul napisal

•  

@rzep: ale czekaj czekaj - zacznijmy od początku może... 5-6 pajaców poszło do lasu z kamerą, żeby nagrać ten cyrkm na dodatek palili wielką sfastykę, która była większa od nich wszystkich razem wziętych. Mam wrażenie, że Ty bierzesz to pajacowanie za pewnik czy mi się tylko tak wydaje?

Przecież to była tak naiwna ustawka, że nawet dziecko by się na to nie nabrało. Jak to po raz pierwszy zobaczyłem to było tylko ROTFL i serio - jestem w szoku, że ktoś to potrafił (w sumie taki był zapewne cel..) rozdmuchać do rangi afery i "szerzenia się faszyzmu w Polsce". Normalnie nie wiem czy tu się śmiać czy płakać.

Swoją drogą przeglądam Twoje wpisy i trochę tak odwracasz prawie zawsze kota ogonem i trochę #fucklogic bije po oczach w tym wszystkim.

•  

@rzep: A czy świadek bitwy Wiplera z policją był wiarygodny?

•  

TVN nigdy czegoś takiego nie zrobiło

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ja przypomnę tylko jedno: "tak lądują debeściaki".

Ktoś to prostował, kłamco?

@rzep:

•  

@a_ja_wole_rogale: widać ze pierwsze słyszysz bo nie wiesz o czym mówisz XD. Zobacz materiał superwizjera i wtedy wróć bo nie mamy o czym gadać.

•  

No dokładnie, jesteś dzialaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i bierzesz 20tys. Od TVN z reklamowki za zrobienie urodzin Hitlera przed kamera?

Jesteś działaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i zapraszasz dziennikarkę TVN na urodziny Hitlera w lesie z pryncypałkami i płonącą swastą przed kamerą?

Celowo robisz kurwę z logiki czy naprawdę jesteś tak żałośnie obdarzona intelektem?

@dingi_dong:

•  

A najlepsze jest to, że chociaż Wpolityce.pl to oczywista i bezczelna tuba propagandowa PiS to i tak mogą mieć z tym odpałem TVN rację. TVN już nie takie numery odwalał a sam reportaż też jakoś dziwnie opublikowano w okolicach poprzedniego święta niepodległości, ewidentnie po to by podgrzewać atmosferę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Strzelec_Kurpiowski: Ty dzbanie czytaj co wtzucasz XDDD Ziobro potwierdza, ze oskarżony tak powiedział i NIC więcej. Prokuratura nie ma NIC

+: AtoMan
    •  

@PiPiPingu: jak chcesz zadać jakieś pytanie, to pisz po polsku, bo nie interesuje mnie wołanie do twoich bezsenswonych wyrzygów werbalnych z twojego zaciętego mózgu

•  

@Slonx:

Fakt. Z punktu widzenia bolszewika, znacznie lepsze.

•  

Potwierdzam, że prowadzony jest jeden z wątków tego postępowania związany z okolicznościami sprokurowania tego zdarzenia za pieniądze.

@PiPiPingu: @Strzelec_Kurpiowski: Czyli, że nie mają NIC w sprawie tego wątku poza tym o czym mówi dalej czyli:

Potwierdzam, że tego rodzaju zeznania w materiale dowodowym się znalazły

I TYLE XDDD Jesteście dzbanami nie umiejącymi czytać po polsku

•  

A gdzie tu masz politykę? Post jest o mediach.

@rzep: no właśnie, gdzie masz #polityka w swoim wpisiku, który bez tego tagu ma zapewniony nieograniczony zasięg na Wykopie? bo tu poniżej jest #polityka mimo, że znalezisko jest o mediach
      https://www.wykop.pl/link/4633399/urodziny-hitlera-byly-oplacona-maskarada/
      hmm?

•  

jak chcesz zadać jakieś pytanie, to pisz po polsku, bo nie interesuje mnie wołanie do twoich bezsenswonych wyrzygów werbalnych z twojego zaciętego mózgu

@dingi_dong:

Nie denerwuj się tak, paniusiu. Widzę, że masz kłopoty nie tylko z myśleniem, ale i z czytaniem. Podpowiem więc: ta pierwsza część to była parafraza twych wcześniejszych słów, także o "wyrzygi werbalne" oskarżasz de facto samą siebie.

Po drugie: Niestety, ale to ty masz problemy z czytaniem. Może dysonans poznawczy zlewa ci literki w jeden wielki napis: "o kurła". Otóż, Ziobro potwierdził też, że mają ślady wydawania tej kasy przez oskarżonych.

Może zajęłabyś się czymś bardziej adekwatnym do poziomu swego intelektu? Nie wiem, podłogę zmyj w kuchni?

•  

Ty dzbanie czytaj co wtzucasz XDDD Ziobro potwierdza, ze oskarżony tak powiedział i NIC więcej. Prokuratura nie ma NIC

@dingi_dong: przecież tam jest też oświadczenie TVN, w którym napisano, że Ziobro twierdzi iż znaleziono dowody na to, że "jeden z organizatorów dostał kwotę pieniędzy, którą w pewnym okresie intensywnie pożytkował na różne cele".

Nie "dzbanuj" mi więc proszę, jeśli nie potrafisz dokładnie przeczytać krótkiego artykułu.

Poniżej omawiana przeze mnie treść, bo sama najwyraźniej nie mogłaś jej znaleźć. Polecam przeczytać ostatnie zdanie pierwszego akapitu.

źródło: pbs.twimg.com

•  

@rzep: TVN (należący do Discavery - poczytajcie kto tym kieruje) grzał przez tygodnie materiały realizując przekaz, że w Polska to kraj nazistów. Tak się jednak złożyło, że jedyni których znaleźli musieli ukrywać się w lesie. Co więcej, zarejestrowany materiał rok przeczekał w szufladzie i został wypuszczony w związku z ustawą IPN co miało daleko idące reperkusje na całym świecie i przyczyniło się do nagonki na Polskę i stygmatyzacji wszystkich Polaków jako odpowiedzialnych za Holokaust i nazistów. Idealnie wpasowało się to w odpaloną w tym samym czasie kampanię przeciwko Polsce ze strony Izraela, Rosji i organizacji żydowskich.

Teraz mamy zeznania mówiące o tym, że była to ustawka i być może uczestniczył w niej TVN. Dla Ciebie nic wielkiego się nie stało? Dla mnie stało się. Jest to powód do grzania tego tematu na maksa jak i gdzie tylko to możliwe (TVN grzał podobnie temat wypadku Szydło) pomimo tego, że nie ma pewności co do winy TVN.

Jeżeli jednak okaże się, że tak jest to oznacza, że TVN zagroził bezpieczeństwu Polaków i Polsce. Mogło dojść np. do zlinczowania Polaka w Izraelu, w którym jak pamiętam dochodziło w związku z tym do ataków (na szczęście tylko słownych) na Polaków. Mamy więc stację z obcym kapitałem, która kreuje obraz polski wyłącznie na jej szkodę.

Podsumowując: jeżeli to się potwierdzi TVN nie powinna mieć przedłużonej koncesji. Tak po prawdzie powinni ją jej natychmiast cofnąć, ale to nierealne.

•  

@Strzelec_Kurpiowski: XDDDD Czyli dzbanie nie ma tam dalej absolutnie NIC poza zeznaniami świadka - jak dostaniesz wypłatę, którą pożytkujesz na różne cele to można DOKŁADNIE TO SAMO napisać i będzie to prawdą. Czytaj co wrzucasz

•  

@PiPiPingu: Nie "tej kasy" a jakichś pieniędzy jak wyżej. Czytaj dzbanie uważnie, serio. Ziobro nie potwierdził NICZEGO poza istnieniem zeznań świadka, reszta to wasza dzbanowatość albo celowa manipulacja.

•  

@Lechulec: Brawo za ten komentarz. Antypolska propaganda TVN w bialych rekawiczkach to tez propaganda. Kto tego nie widzi jest ślepy i zmanipulowany. To nieważne że w urodziny hitlera i date smierci rudolfa hessa w niemczech organizuje sie oficjalne marsze neonazistow w najwiekszych miastach. O tym ledwo co TVN wspomni, u nas afera z 5 gimnazjalistami w lesie, rozdmuchana do niewiadomo jakich rozmiarów akurat w czasie zmieny ustawy o IPN. I to zmiany, o której na wykopie każdy marzył od lat... ale widac nie każdy.

•  

Nie "tej kasy" a jakichś pieniędzy jak wyżej. Czytaj dzbanie uważnie, serio.

Wiesz, że służby mają metody by z dużą dozą prawdopodobieństwa sprawdzić, że w danym czasie posługiwałaś się większą kasę niż każdego innego miesiąca? Może czegoś nakupowali, może wpłacili hajsy na konto. Nie wiesz tego, a jedynie insynuujesz. Jeszcze raz powtarzam: zajmij się czymś, w czym twój intelektualny potencjał nie będzie ci przeszkadzał. Proste czynności: czyszczenie podłóg, odkurzanie...

@dingi_dong:

•  

@Lechulec:

Błagam, zrób z tego komentarza osobny wpis i wypromujmy to wspólnie na mirko.

•  

XDDDD Czyli dzbanie nie ma tam dalej absolutnie NIC poza zeznaniami świadka -

@dingi_dong: zeznania to nie dowód, a skoro Ziobro mówi o "intensywym pożytkowaniu przekazanej kwoty" to znaczy, że zapewne prześwietlono wszystkie wydatki tego typa na przestrzeni wskazanego czasu i znaleziono płatności wskazujące na nagłe wzbogacenie się tego typa.

W dzisiejszych czasach wszechobecnych płatności bezgotówkowych i obecności kas fiskalnych u każdego sprzedawcy, nie jest tak trudno wyśledzić czyjeś wydatki, gdy się wie czego szuka i sam zeznający podaje gdzie i co kupił

jak dostaniesz wypłatę, którą pożytkujesz na różne cele to można DOKŁADNIE TO SAMO napisać i będzie to prawdą. Czytaj co wrzucasz

@dingi_dong: twierdzisz, że ten typ zarabia miesięcznie 20 tysięcy złotych, że nagłe otrzymanie i wydawanie takiej kwoty można u niego uznać za zwykłą wypłatę?

Zresztą możesz mieć rację, bo przecież cała afera jest o to, że te 20 tysięcy to miała być wypłata za zorganizowanie urodzin Hitlera.

•  

@PiPiPingu: I nie ma tam nic takiego napisane, ale to trzeba rozumieć język jakiego celowo używa Ziobro. Nie mówi nic o tym, że tak zeznania oskarżonego są prawdziwe, tylko mówi o tym, że ustalono, że oskarżony dostał jakieś pieniądze i nimi dysponował. Rozumiesz to dzbanie, czy nie bardzo? Jak rozumiesz to znaczy, że specjalnie manipulujesz, a jak nie rozumiesz to wróć właśnie do odkurzania.

•  

@Strzelec_Kurpiowski: Nie 20 tys. złotych, a jakąś kwotę. Czytaj uważnie co tam jest napisane a nie sobie dopisujesz co ci pasuje do światopoglądu.

•  

Nie mówi nic o tym, że tak zeznania oskarżonego są prawdziwe, tylko mówi o tym, że ustalono, że oskarżony dostał jakieś pieniądze i nimi dysponował.

@dingi_dong: a co ma mówić? Przecież nie ma JESZCZE dowodów na to, że to TVN płacił oskarżonemu, dlatego Ziobro podaje tylko to, co ustalono, czyli że oskarżony faktycznie dostał taką kwotę i ja wydatkował na różne cele.

Chciałabyś, żeby bez twardych dowodów twierdził, że to na pewno TVN mu zapłacił?

Jeżeli tego nie wykaże się bezwzględnie, to osoba na jego stanowisku nie ma prawa tak powiedzieć, ponieważ istnieje u nas domniemanie niewinności.

Na razie ustalono, że oskarżony dostał taką kwotę i to Ziobro mógł powiedzieć, a resztę dopowie się po zakończeniu śledztwa.

•  

czyli że oskarżony faktycznie dostał taką kwotę
      @Strzelec_Kurpiowski:o to chodzi. Nie ma tam NIC takiego napisanego.

Na razie ustalono, że oskarżony dostał taką kwotę i to Ziobro mógł powiedzieć
      Nie, nic takiego nie ustalono, przeczytaj uważnie literka po literce i nie dopowiadaj sobie niczego.

•  

Nie 20 tys. złotych, a jakąś kwotę. Czytaj uważnie co tam jest napisane a nie sobie dopisujesz co ci pasuje do światopoglądu.

@dingi_dong: A co miał powiedzieć? Może to było 19500 zł, może 21 tysięcy, a może 25 tysięcy, tego co do złotówki nie da się ustalić i Ziobro nie może szafować konkretnymi kwotami. Można za to ustalić nagłe wzbogacenie się danego człowieka i mniej więcej określić skalę tego wzbogacenia się, o ile dany człowiek nie zakopał gdzieś tych pieniędzy, tylko je wydawał.

Jeśli jednak sam o nich mówi, żeby się bronić, to zapewne wskazałby miejsce ukrycia pieniędzy, żeby potwierdzić swoje słowa.

•  

przyniosły potwierdzenie USTALEŃ
      @Strzelec_Kurpiowski: a nie zeznań oskarżonego

związanych z dostarczeniem kwoty pieniędzy
      jakiej kwoty? jakich pieniędzy? O to dokładnie chodzi - Ziobro nie potwierdził NICZEGO z zeznań oskarżonego, poza samym faktem ich istnienia w przedstawionej formie, zrozum to wreszcie i nie dopowiadaj sobie czegoś, czego tam nie ma.

•  

@rzep: raczej trzeba być bezmózgim lemingiem, żeby łykać tvnowskie pierdy. Przecież ta akcja w lesie od razu śmierdziała wałkiem. Nie trzeba było do tego zeznań podejrzanego, który "chciał się wybielić".

•  

Ziobro potwierdził że mają wymianę mailową na ten temat.
      Tvn stwierdził że nikt z ich stacji nie dawał pieniędzy. Logiczne wnioski sami sobie wyciągnijcie.

•  

a nie zeznań oskarżonego

@dingi_dong: fakt, że to były ustalenia, a nie wyłącznie zeznania tylko potwierdza wersje przeciwników TVN, ponieważ znaczy to tyle, że te zeznania ktoś weryfikował.

Tak to działa, że zeznania się weryfikuje, bo wiara na słowo komuś oskarżonemu to słaby dowód.

No i te zweryfikowane zeznania to właśnie ustalenia.

jakiej kwoty? jakich pieniędzy? O to dokładnie chodzi - Ziobro nie potwierdził NICZEGO.

Ziobro odpowiadał na doniesienia medialne o kwocie 20 tysięcy złotych i to do tej informacji się odnosił.

•  

przecież to trzeba być idiotą, żeby wierzyć w to, że wydarzenia z programu nie były ustawką!

@Donica: Zdjęcia z festiwalu "Orle Gniazdo" też były ustawką?

•  

No i te zweryfikowane zeznania to właśnie ustalenia.
      @Strzelec_Kurpiowski: Nie, to twoje dopowiedzenie XDD Ustalenia to to co ustaliła prokuratura np. fakt przekazania jakichś pieniędzy oskarżonemu np. 200 zł, a nie ustalenia == zeznania co sobie uroiłeś XD

odpowiadał na doniesienia medialne o kwocie 20 tysięcy złotych i to do tej informacji się odnosił.
      Nie, nie odnosił się w ogóle do tej kwoty, a do ustaleń prokuratury.

Nic nie rozumiesz z języka polskiego i języka prawniczego, nie ogarniasz dlaczego Ziobro użył słów jakich użył i dopowiadasz sobie historyjkę, która ci pasuje, a która nie ma ŻADNEGO odzwierciedlenia w słowach Ziobry.

Tak to działa
      Typ, który nie odróżnia ustaleń od zeznań ekspertem od tego jak działa prokuratura trzymajcie mnie XD

•  

A wiesz, że Ziobro potwierdził informację o tym, że oskarżeni dostali taką sumę pieniędzy i są ślady tego jak z niej korzystali?

@Strzelec_Kurpiowski: Ale wiesz że wszyscy widzą jak łżesz, bo w tekście jest mowa o prowadzeniu wątku, a nie jego potwierdzeniu?

- Potwierdzam, że prowadzony jest jeden z wątków tego postępowania związany z okolicznościami sprokurowania tego zdarzenia za pieniądze. Za określoną kwotę, która uzyskał główny organizator tej imprezy - powiedział minister sprawiedliwości.

•  

@Strzelec_Kurpiowski: Patrz ja ci napiszę co by Ziobro powiedział, gdyby miał potwierdzać twoje dopowiedzenia:

"czynności dowodowe w tym zakresie zostały przeprowadzone i potwierdziły zeznania oskarżonego o przekazaniu mu kwoty 20 tysięcy złotych, którą intensywnie dysponował".

•  

@rzep: Zapomniałeś dopisać, że to co pokazujesz to widok paru ostatnich dni a tefałen o polskich faszystach pisał już dzień po tych słynnych urodzinach również nie badając sprawy.

•  

Ziobro podaje tylko to, co ustalono, czyli że oskarżony faktycznie dostał taką kwotę i ja wydatkował na różne cele.

@Strzelec_Kurpiowski: Zacytuj w którym miejscu Ziobro dokładnie to stwierdza.

•  

@Wasz_Pan: Ale czy zdjęcia z festiwalu "Orle Gniazdo" też były ustawką? Bo mnie to akurat głównie interesuje. Te 'urodziny' były raczej śmieszną wisienką na torcie do całej sprawy.

•  

a sam reportaż też jakoś dziwnie opublikowano w okolicach poprzedniego święta niepodległości,

@bartqui: który reportaż?

•  

Otóż, Ziobro potwierdził też, że mają ślady wydawania tej kasy przez oskarżonych.

@PiPiPingu: Możesz zacytować gdzie Ziobro to potwierdził? Tak nawiasem, jeśli mówisz o "tej kasie" to jak potwierdził? Ustalili numery banknotów z reklamówki?

•  

Ale wiesz że wszyscy widzą jak łżesz, bo w tekście jest mowa o prowadzeniu wątku, a nie jego potwierdzeniu?

@wrrior: gdzie kłamię? Potwierdzenie wątku, to byłoby wtedy, gdyby bezwzględnie ustalono, że ktoś zapłacił za zorganizowanie "imprezy". Jednak na razie tego nie potwierdzono, dlatego wątek jest prowadzony, a nie potwierdzony.

Jedyne co ustalono, to przekazanie pieniędzy i o tym Ziobro mówił.

•  

@Strzelec_Kurpiowski: Jak to gdzie? A kto to napisał???

A wiesz, że Ziobro potwierdził informację o tym, że oskarżeni dostali taką sumę pieniędzy i są ślady tego jak z niej korzystali?

Nie twoja ręka?

•  

@wrrior:

nie mam pewności czy próbujesz robić z siebie głupca, czy rzeczywiście nim jesteś. Służby mają środki by sprawdzić np. nietypową aktywność zakupową jegomościa, która w ogromny sposób uwiarygodniłaby jego zeznania.

Piszecie też o zeznaniach tej ameby jako o "linii obrony". W jaki sposób przyjęcie kasy od mediów miałoby wpłynąć na wyrok sądu w sprawie propagowania nazimu? Oskarżony nic na tym nie zyskuje...

•  

@PiPiPingu: ja nic takiego nie pisałem. Ale skoro pytasz to chyba udajesz, że współpraca oskarżonego z prokuraturą nic mu nie daje podczas procesu. Serio to chciałeś napisać?

"Nietypowa aktywność zakupowa" za 20 000 zł? Żarty sobie robisz?

•  

Jedyne co ustalono, to przekazanie pieniędzy i o tym Ziobro mówił.

@Strzelec_Kurpiowski: Dopiszę jeszcze raz żebyś się nie wyłgał od odpowiedzi: zacytuj dokładnie gdzie Ziobro to potwierdził. Dokładnie to.

•  

"czynności dowodowe w tym zakresie zostały przeprowadzone i potwierdziły zeznania oskarżonego o przekazaniu mu kwoty 20 tysięcy złotych, którą intensywnie dysponował".

@dingi_dong: a gdzie ja pisałem o dokładnej kwocie? Jak pisałem, nie da się teraz ustalić czy było to równo 20 tysięcy złotych, dlatego taka kwota nie pada. Swoją drogą ładnie przeszłaś od negowania tego, że oskarżony w ogóle coś dostał, do wykłócania się o dokładność kwoty.

•  

Dopiszę jeszcze raz żebyś się nie wyłgał od odpowiedzi: zacytuj dokładnie gdzie Ziobro to potwierdził. Dokładnie to.

@wrrior: wyżej masz tekst oświadczenia TVN gdzie padają słowa Ziobro.

•  

@wrrior:

"Nietypowa aktywność zakupowa" za 20 000 zł? Żarty sobie robisz?

jeśli gość zarabia 10k miesięcznie, to faktycznie może być ciężko cokolwiek udowodnić. Jeśli zarabiał 2k, to już może być ciekawiej.

Co do współpracy z prokuraturą... rozumiem, że insynuujesz, że prokuratura sobie wymyśliła taką wersję wydarzeń i przekonała naziola do współpracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście masz na to jakieś dowody bo chyba nie jesteś hipokrytą w foliowej czapeczce, right?

•  

a nie ustalenia == zeznania co sobie uroiłeś XD

@dingi_dong: gdzie tak pisałem?

•  

@Strzelec_Kurpiowski: Nigdzie nie negowałam, że oskarżony w ogóle coś dostał dzbanie. To kolejne twoje urojenie jak wszystko zresztą.

A gdzie ja pisałem o dokładnej kwocie

O tu:

źródło: i.imgur.com

•  

Nawet jeśli to była ustawka to honorowy narodowiec się na to zgodził? Musisz zrobić coś niezgodnego z prawem i ekipa telewizyjna (do tego z TVN) będzie cię kręcić. Dobrze, że nie kazali mu kogoś uprowadzić i torturować bo pewnie też by to zrobił.

•  

a nie ustalenia == zeznania co sobie uroiłeś XD
      @dingi_dong: gdzie tak pisałem?

@Strzelec_Kurpiowski: O tu

źródło: i.imgur.com

•  

wyżej masz tekst oświadczenia TVN gdzie padają słowa Ziobro.

@Strzelec_Kurpiowski: To szkoda, że nie bazujesz na źródłach, bo minutę zajęło mi znalezienie tego na wPotylice, gdzie w kolejnym akapicie Ziobro cytowany mówi:

Zaznaczam, że to jest jeden z wątków tego postępowania. Nie przesądzam ustaleń. (…) Śledztwo jest intensywnie prowadzone. Liczę na dobrą współpracę z telewizją TVN, aby tę sprawę wyjaśnić. Te ustalenia, które padły, wymagają procesowego, wnikliwego zbadania i oceny

+: rzep
    •  

@Strzelec_Kurpiowski: Powtarzam - czytaj co wrzucasz, dokładnie, nie dopowiadaj sobie historyjek pasujących ci do światpogolądu, a przede wszystkim nie zgrywaj specjalisty w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia

•  

Co do współpracy z prokuraturą... rozumiem, że insynuujesz, że prokuratura sobie wymyśliła taką wersję wydarzeń i przekonała naziola do współpracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście masz na to jakieś dowody bo chyba nie jesteś hipokrytą w foliowej czapeczce, right?

@PiPiPingu: Sam to sobie wymyśliłeś. Bo pisałem tylko o abstrakcyjnej sytuacji gdy OSKARŻONY (jakikolwiek) współpracuje w prokuraturą w prowadzonej sprawie (jakiejkolwiek) i z tego tytułu oczekuje np. łagodniejszego potraktowania.

Więc zadałem ci pytanie: czy współpraca oskarżonego z prokuraturą jest bez znaczenia dla niego samego czy może mieć znaczenie?

•  

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ja przypomnę tylko jedno: "tak lądują debeściaki".

Ktoś to prostował, kłamco?

@PiPiPingu: Przecież to stwierdził Dziennik Polska The Times, a nie TVN. To po pierwsze.

Po drugie - nigdzie nie przeczę, że konkretnym mediom nigdy nie zdarzyło się puścić jakiegoś fejka. Każdy miał z tym wpadkę - i media z lewej i z prawej strony. Również media za granicą.

O czym ja mówię, to wzięcie byle pierdoły i zrobienie z tego przekazu dnia - zawalenie całej strony głównej artykułami na ten temat, naprowadzającego słownictwo w tytułach jasno mówiące, kto jest winny, a kto mówi prawdę.

To jest specjalność mediów "niezależnych".

I i po trzecie - trochę, jak to mówią, przyganiał kocioł garnkowi, jeśli mówimy o przekłamaniach w temacie smoleńska.

źródło: wykop.pl

•  

Więc zadałem ci pytanie: czy współpraca oskarżonego z prokuraturą jest bez znaczenia dla niego samego czy może mieć znaczenie?

Czy wprowadzanie w błąd prokuratury nazwiesz współpracą czy raczej nie? Jeśli oskarżony chce uzyskać korzyści dla siebie w związku ze współpracą z prokuratury to raczej będzie się starał mówić prawdę czy może narażać się na wpadkę poprzez wymyślanie bajeczek.

Stary, myśl trochę. Serio.
      @wrrior:

•  

@PiPiPingu: A przyszło ci do głowy aby najpierw samemu zacząć myśleć, zanim zaczniesz innym to doradzać? Szkoda, że nie odkryłeś czegoś takiego.

Czy wprowadzanie w błąd prokuratury nazwiesz współpracą czy raczej nie?

Stary zmieniłeś temat. Mowa była o tym czy współpraca może przynieść korzyści osk. czy nie. I tutaj unikasz odpowiedzi bo wiesz jak jest i jakiego dzbana przyjebałeś.

Natomiast co do reszty, to oprócz ruszania pustym dzbanem sugeruję jeszcze lekturę KK i interpretacji, bo sam sobie z takim intelektem raczej nie poradzisz.

Oskarżony (oraz podejrzany) w procesie karnym w przeciwieństwie do świadków nie składają zeznań, a składają wyjaśnienia. Najpoważniejszą konsekwencją tego stanu prawnego jest to, iż wyjaśnienia te nie są objęte rygorem odpowiedzialności karnej przewidzianej w art. 233 Kodeksu karnego (czyli odpowiedzialności za fałszywe zeznania). Wskazana okoliczność z mocy prawa nie czyni wyjaśnień oskarżonego (podejrzanego) dowodem gorszym od innych dowodów w procesie karnym, aczkolwiek jest to dowód którego wiarygodność sądy oceniają ze szczególną ostrożnością. W procesie karnym nie funkcjonuje również zasada w myśl której samo przyznanie się oskarżonego jest naczelnym dowodem w sprawie.
      https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/dowody/229873,Znaczenie-dowodowe-wyjasnien-oskarzonego.html

+: rzep
    •  

@rzep: Czasem sobie wejde na wpolityce.pl albo na fronda.pl i dowiem się co tam w alternatywnej rzeczywistości. Ale nie można długo, bo potem trzeba rozchodzić tą zawiść.

•  

@dingi_dong: nie ma tam słowa o 20 tysiącach, jest o "takiej kwocie" czyli o kwocie niedokładnej, ale zbliżonej.

•  

@dingi_dong: zweryfikowane zeznania =\= zeznania.

Zweryfikowane zeznania to zeznania + śledztwo w celu ich weryfikacji.

•  

@wrrior:

Ok, właśnie uzyskałem odpowiedź na to jak to jest z tym twoim udawaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Oczywistym, że współpraca z prokuraturą daje podejrzanemu korzyści. Nikt nigdzie temu nie zaprzeczał.
      2. Oczywistym jest, że oskarżonemu (podejrzanemu) nie grozi odpowiedzialność karna z tytułu art. 233KK

Tylko co to ma do rzeczy, dzbanuszku? Na wyjaśnieniu "zrobiłem to bo TVN zapłacił mi hajsy" oskarżony NIE ZYSKUJE NIC, poza korzyściami z podjęcia współpracy z prokuraturą. Odebranie pieniędzy od TVN nie jest okolicznością łagodzącą. Jeśli to blef i wyjdzie na jaw to strzela sobie w kolano NIE ZE WZGLĘDU NA art. 233KK, a na pozbawienie się owych fruktów związanych ze współpracą, o których tak natarczywie wspominasz.

Natomiast co do reszty, to oprócz ruszania pustym dzbanem sugeruję jeszcze lekturę KK i interpretacji, bo sam sobie z takim intelektem raczej nie poradzisz.

Rozumiem, że pewne rzeczy przychodzą ci z wielkim trudem, a prawo to dla ciebie czarna magia, ale nie mierz innych swoją miarą. Jeśli już koniecznie chcesz z kimś porównywać swój intelekt, to proponuję słoik konfitury jako godnego rywala.

•  

To szkoda, że nie bazujesz na źródłach, bo minutę zajęło mi znalezienie tego na wPotylice, gdzie w kolejnym akapicie Ziobro cytowany mówi:

@wrrior: co w tym dziwnego że tak mówił? Przecież śledztwo nie jest jeszcze skończone. Na razie ustalono tylko że oskarżony przyjął pewną kwotę pieniędzy, zatem pewne dowody w tej sprawie istnieją wbrew twierdzeniom Opa. Na wyjaśnienie sprawy musimy jeszcze poczekać i dopiero wtedy okaże się kto miał rację i czy TVN naprawdę jest bez winy.

•  

tym dziwnego że tak mówił? Przecież śledztwo nie jest jeszcze skończone.

@Strzelec_Kurpiowski: Śledztwo nie jest skończone, a ty jesteś skończony.

Na razie ustalono tylko że oskarżony przyjął pewną kwotę pieniędzy

Co ustalono? Ustalono, że potwierdzono czy może potwierdzono ustalenia? Wytłumacz koniecznie co Ziobro miał na myśli mówiąc o potwierdzaniu ustaleń.

zatem pewne dowody w tej sprawie istnieją wbrew twierdzeniom Opa.

Co istnieje nie ma znaczenia. Mowa jest o tym CO MY WIEMY, że istnieje.

•  

Śledztwo nie jest skończone, a ty jesteś skończony.

@wrrior: po co uprawiasz taką propagandę? Używanie takich słów tylko cię ośmiesza.

Co ustalono? Ustalono, że potwierdzono czy może potwierdzono ustalenia? Wytłumacz koniecznie co Ziobro miał na myśli mówiąc o potwierdzaniu ustaleń.
      Ziobro potwierdził że oskarżony dostał jakieś większe pieniądze i prokuratura zna mniej więcej sposób w jaki je wydawał.

Co istnieje nie ma znaczenia. Mowa jest o tym CO MY WIEMY, że istnieje.
      To co jest nie jest najważniejsze. To co wiemy to głównie nasze domysły.

•  

Na wyjaśnieniu "zrobiłem to bo TVN zapłacił mi hajsy" oskarżony NIE ZYSKUJE NIC, poza korzyściami z podjęcia współpracy z prokuraturą.

@PiPiPingu: Po pierwsze, to już wiesz, że oskarżony NIC NIE TRACI. Więc dzisiaj może powiedzieć jedno, a jutro może sobie to odwołać i zmienić swoją wersję. A skoro nie ma nic do stracenia, to może opowiadać co mu się podoba. A co potem podniesie w toku sprawy prokurator jako zarzuty przy formułowaniu aktu oskarżenia to osobna sprawa.

Przy okazji to wiesz też, że prokuratura jest pod butem Ziobro, który swoją drogą z jakiegoś powodu nagle sprawę podgrzał i zaznaczył przy tym swoją obecność. Możesz sobie udawać, że to nie ma znaczenia, ale w takiej sytuacji zawłaszczenia instytucji zawsze będą i są podejrzenia o stronniczość i mieszanie w sprawach w celu osiągnięcia własnego interesu politycznego.

•  

@dingi_dong: Gdzie to masz liczbe 20? Taka kwota to nie dokładna kwota

•  

Ziobro potwierdził że oskarżony dostał jakieś większe pieniądze i prokuratura zna mniej więcej sposób w jaki je wydawał.

No i oczywiście już wypadł ci z głowy fragment, który zacytowałem, że wszystko wymaga sprawdzenia i ustalenia. Nie będę go 10 razy wklejał, bo ty musisz zgrywać idiotę bawiąc się słowami, których nie rozumiesz i nie potrafisz zinterpretować.

To co jest nie jest najważniejsze. To co wiemy to głównie nasze domysły.

@Strzelec_Kurpiowski: Nie. To właśnie jest najważniejsze. To definiuje o czym w ogóle możemy rozmawiać. Skoro zrównujesz wiedzę z domysłami to masz stary grube urojenia. A fakty są takie, że na razie nie wiesz nic, Ziobro niczego nie potwierdził, podkreślił wręcz że wszystko trzeba sprawdzić. A ty udajesz, że "Ziobro potwierdził".

No tak, potwierdził, że dopiero trzeba potwierdzić. Masz grube myślenie chłopie!

•  

@wrrior:

Przepiękne logiczne szpagaty, milordzie...

Plączesz się, plączesz i chyba sam wiesz, że nie ma to najmniejszego sensu. Gdyby faktycznie oskarżony miał korzystać z prawa do łgania jak pies, dlaczego nie wybrał wersji, która przyniosłaby mu jakieś procesowe korzyści, jakiejś okoliczności łagodzącej? Przyjmując, że gość działa racjonalnie, to jedyne co może mu przynieść jakąkolwiek korzyść to, jak sam wspomniałeś, PÓJŚCIE NA WSPÓŁPRACĘ.

•  

@PiPiPingu: Pójście na współpracę Z POLITYCZNIE STEROWANĄ PROKURATURĄ. I to wystarczy za cały komentarz.

•  

@PiPiPingu:

Fakt. Z punktu widzenia bolszewika, znacznie lepsze.

Cieszę się, że przedstawiłeś swój punkt widzenia, choć o niego nie prosiłem, ale rozmawiamy o faktach.

Nigdy TVN nie zrobił czegoś tak obrzydliwego.

•  

Z POLITYCZNIE STEROWANĄ PROKURATURĄ.

@wrrior:

AAaaaaa. Oczywiście masz pewnie dowód na to, że prokurator w tej sprawie postępuje niezgodnie z etyką zawodową/prawem i zechcesz się nimi z nami podzielić, hm?

•  

Cieszę się, że przedstawiłeś swój punkt widzenia, choć o niego nie prosiłem, ale rozmawiamy o faktach.

Z dumą mogę stwierdzić, że nie zaliczam się do waszego grona.

Nigdy TVN nie zrobił czegoś tak obrzydliwego.

Owszem, robił. Co gorsza, robi i najprawdopodobniej będzie robił.

https://www.wykop.pl/link/4534847/kropka-nad-i-jak-tvn-manipuluje-wypowiedziami/
      https://www.sadistic.pl/tvn-manipulacja-taka-sytuacja-zbiorczy-vt108755.htm

Linki wrzucam dla zainteresowanych, nie dla ciebie. Twój dysonans poznawczy rozwaliłby ci czachę, gdybyś tylko zechciał spojrzeć na sprawę obiektywnie.

@Slonx:

•  

AAaaaaa. Oczywiście masz pewnie dowód na to, że prokurator w tej sprawie postępuje niezgodnie z etyką zawodową/prawem i zechcesz się nimi z nami podzielić, hm?

@PiPiPingu: Z prokuraturą jest tak jak z żoną Cezara

żona Cezara musi być poza wszelkimi podejrzeniami

Modelowanie prokuratury w pisowski sposób powoduje, że takich podejrzeń nie da się w żaden sposób odsunąć. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Nie można być Prokuratorem Generalnym, świecić gębą przy każdej sprawie w której macza się palce, i udawać że nie ma się na sprawę żadnego wpływu. To jest grzech pierworodny, który leży w pisowskim modelu państwa. To, że tego nie rozumiesz oznacza, że nie wiesz jakie zmiany zaszły w twoim (?) państwie.

+: rzep, AtoMan
    •  

@wrrior:

Ale do twej alternatywnej rzeczywistości dotarł fakt, że funkcja Ministra Sprawiedliwości, który pełni funkcję Prokuratora Generalnego istniała w naszym systemie do 2010 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy wówczas również mieliśmy do czynienia z pisowskim modelem państwa?

To że tego nie rozumiesz oznacza, że nie wiesz jakie zmiany zaszły w twoim (?) państwie.

Samozaoranie lvl. #neuropa

•  

@PiPiPingu:

Z dumą mogę stwierdzić, że nie zaliczam się do waszego grona.

To prawda, choć komunistyczne poglądy nie powinny być dla Ciebie powodem do dumy.

Owszem, robił.

Owszem, nie.

robi i najprawdopodobniej będzie robił.

Nie, nie robi.

Twój dysonans poznawczy rozwaliłby ci czachę, gdybyś tylko zechciał spojrzeć na sprawę obiektywnie.

Wolałbym, żebyś nie posługiwał się terminami, których znaczenie jest Ci obce. Chyba że odpowiesz mi na pytanie, co ważnego dla teorii dysonansu poznawczego wykazały badania m.in. Andrzeja Malewskiego.

+: AtoMan, rzep
    •  

@Slonx:

To prawda, choć komunistyczne poglądy nie powinny być dla Ciebie powodem do dumy.

Komunistyczne poglądy nie powinny być powodem do dumy dla jakiejkolwiek istoty. Napisałbym, że cieszę się, iż zgadzasz się ze mną w tej sprawie, ale zupełnie nie interesują mnie poglądy kogoś twojego pokroju.

Wolałbym, żebyś nie posługiwał się terminami, których znaczenie jest Ci obce.

Wolałbym, abyś zachowywał pewien poziom i nie rzucał oskarżeniami bez pokrycia, ale szczególnie na to nie liczę.

Wydaje mi się, że zakończyliśmy właśnie tę, merytoryczną niczym baśń, dyskusję.

•  

@PiPiPingu:

Komunistyczne poglądy nie powinny być powodem do dumy dla jakiejkolwiek istoty.

Cieszę się, że tak krytycznie podchodzisz do wyznawanych przez siebie wartości.

Wolałbym, abyś zachowywał pewien poziom i nie rzucał oskarżeniami bez pokrycia, ale szczególnie na to nie liczę.

Odpowiedź zatem na pytanie o badania Malewskiego.

+: AtoMan, rzep
    •  

Cieszę się, że tak krytycznie podchodzisz do wyznawanych przez siebie wartości.

Pozwól, że zacytuję sam siebie:

Pozdrawiam.

@Slonx:

•  

Ale do twej alternatywnej rzeczywistości dotarł fakt, że funkcja Ministra Sprawiedliwości, który pełni funkcję Prokuratora Generalnego istniała w naszym systemie do 2010 roku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy wówczas również mieliśmy do czynienia z pisowskim modelem państwa?

@PiPiPingu: Tak. I de facto utrzymywanie tego stanu było na rękę AWS i jego odpadom atomowym takim jak PIS. Jednym z tych prokuratorów wszak był Lech Kaczyński, którego rola i naciski oraz ich konsekwencje np. w przypadku sprawy Krzysztofa Komendy są doskonale dzisiaj znane. Odchodzenie od tego modelu było więc właściwe i służyło zmniejszeniu, a nie zwiększeniu presji politycznej na działania prokuratury. Ta presja nigdy nie znika, bo prokuratura nie funkcjonuje w próżni, więc nie trzeba się bawić w naiwne idealizacje. Ale w świetle kroków ustrojowych, jak i licznych interwencji ziobrowskiej prokuratury w indywidualnych sprawach twierdzenie, że minister nie macza palców w sprawach jest śmieszne. Szczególnie gdy mówimy o sprawach, na których zbija ewidentny polityczny kapitał. Zresztą przecież się z tym nie kryje. Prawo ma służyć jemu, a nie on prawu.

•  

Zresztą przecież się z tym nie kryje. Prawo ma służyć jemu, a nie on prawu.

Ouł. Skoro się z tym nie kryje, to zapewne proszenie cię o cytat z pana Ziobry, który potwierdzi tak odważną tezę?

Błagam, daruj sobie, błaźnisz się co post bardziej.

•  

@PiPiPingu: Odpowiedź na pytanie dotyczące teorii dysonansu poznawczego, bo istnieją poważne obawy, że nie znasz znaczenia terminu. To proste pytanie. Co wykazał Malewski?

•  

Zreszta w przypadku TVN bardzo prawdopodobna bo podobne akcje prowokacyjne robili juz niejednokrotnie.

@ozzmann: co kurwa?

•  

@Slonx:

Przepraszam, ale wymiana poglądów z twą osobą nie sprawia mi przyjemności, ani nie przynosi żadnych innych korzyści. Proszę, nie kłopocz się już.

PS. Nie znam badań Malewskiego, gdyż mój kontakt z psychologią społeczną zakończyłem na E.Aronsonie.

•  

@PiPiPingu: To w takim razie inne pytanie: w jaki sposób miałbym odczuwać dysonans poznawczy z powodu materiałów, które wkleiłeś?

•  

Modelowanie prokuratury w pisowski sposób powoduje, że takich podejrzeń nie da się w żaden sposób odsunąć. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastka. Nie można być Prokuratorem Generalnym, świecić gębą przy każdej sprawie w której macza się palce, i udawać że nie ma się na sprawę żadnego wpływu. To jest grzech pierworodny, który leży w pisowskim modelu państwa. To, że tego nie rozumiesz oznacza, że nie wiesz jakie zmiany zaszły w twoim (?) państwie.

@wrrior: otóż to. Udawanie, że Ziobro jest w czymkolwiek wiarygodny i że posiada jakąkolwiek wiedzę prawniczą po kompromitacji w sprawie TK, gdzie ewidentnie nie rozumiał języka polskiego (xD) świadczy o jednej z rzeczy:
      - poważnym deficycie intelektualnym (co świadczy o wykopywaniu wpotylicę - nikt normalny kijem nie tknie biuletynu partyjnego jako poważnego źródła informacji)
      - co najmniej niedoinformowaniu (czyli całkowitym odcięciu od mediów innych niż np. TVPiS, co jest mało prawdopodobne na Wykopie)
      - celowym i świadomym działaniu na rzecz jednej partii w imię niesprecyzowanych korzyści

Czyli dzban, analfabeta lub sprzedawczyk. Albo wszystko na raz.

TVN często działał jak tabloid, puszczał informację bez odpowiedniego sprawdzenia, potem prostował. Zdarza się każdemu. Nigdy za to nie opowiadał się politycznie po jednej stronie (nie, opcja pro-demokratyczna w sporze o TK to nie jest deklaracja poparcia dla jednej partii, tylko coś, co jest zasranym obowiązkiem kogoś, kto nie jest bolszewikiem), w przeciwieństwie do wPotylicę, które, przypominam prawackim niedorozwojom bez wytykania palcami (bo wiedzą, że o nich mówię), jest opłacany z pieniędzy PiS i SKOKów, którym udowodniono powiązania finansowe z Amber Gold, ale wina Tuska, TVN i Peło zawsze xDDD

•  

@AtoMan: jajco kurwa. Podrzucanie butelek, zatrudnianie statystow do ulicznych zadym pod kamerami i aparatami czy chocby ostatnie podrzucenie nadajnikow GPS kierowcom. plus wiele wiele innych o ktorych mi sie nie chce juz pisac.

•  

@ozzmann: daj sobie spokój. Ten gość to przypadek psychiatryczny.

•  

@ozzmann:

Podrzucanie butelek

Brak dowodów.

zatrudnianie statystow do ulicznych zadym pod kamerami i aparatami

Brak dowodów.

podrzucenie nadajnikow GPS kierowcom

Organizatorom nielegalnych wyścigów, działanie legalne i z etycznego punktu widzenia nie budzące wątpliwości, gdyż ma na celu przedstawić opinii publicznej skalę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego to dopuszcza się określona grupa przy bezradności służb.

@PiPiPingu:

Odpowiedz na moje pytanie.

•  

@Slonx: Nawet fil jest tutaj wrzucony przeze mnie wiec zachecam do lektury. Co do nadajnikow GPS to ostatnio byla w tej sprawie afera wiec z pewnoscia znajdziesz jak posiedzisz i poszukasz. Chyba ze nie mpzesz bo po teczowym avatarku mozma sie spodziewac ze np boli cie dupa bo uzywasz niezgodnie z podstawowymi prawami natury czy nauki ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Slonx:

Dlaczego ci tak na tym zależy? Po co chcesz brnąć w tę dygresję? Liczysz, że będziesz się mógł doczepić, co w twoim odczuciu zdyskredytuje moje wypowiedzi w temacie? Dyskusja z tobą nie ma sensu. Jesteś z betonu tyle, że tęczowego. Nie czuję się ekspertem w dziedzinie psychologii społecznej, ale podstawowe terminy znam, bo choć jestem człowiekiem wykształconym w zupełnie innym kierunku, to jednak wykształconym. Zrobię coś jednak dla ciebie bo już i tak się rozgadałem:

Natrafiając na kompromitujące informację odnośnie stacji, której ufasz, działasz na tej samej zasadzie co osoba, która kupiła szmelc w sklepie, ale żeby nie myśleć źle o sobie, koncentruje się na cechach pozytywnych tego produktu, umniejszając cechy negatywne. Na identycznej zasadzie, aby bronić samooceny, bez względu na pozorną irracjonalność takich działań, próbujesz pozbyć się bodźca, który wywołuje niepożądany stan. Będziesz podważał oczywiste fakty i bronił największego skurwysyństwa, byleby nie przyznać przed samym sobą, że się myliłeś. Tak jak już wspomniałem, u jednostek zbudowanych z mentalnego betonu, tj. takich jak ty, które sporo czasu i energii poświęciły na "walkę" w ramach wykopkowych podziałów, taki stan rzeczy jest wyjątkowo silny.

A teraz wybacz, ale mam ciekawsze zajęcia. Bez odbioru.

•  

@PiPiPingu:

Nie czuję się ekspertem w dziedzinie psychologii społecznej

To wiem.

podstawowe terminy znam

Błąd.

Natrafiając na kompromitujące informację odnośnie stacji, której ufasz, działasz na tej samej zasadzie co osoba, która kupiła szmelc w sklepie

Brednie. Wyodrębnia się dysonans podecyzyjny nie żeby ładniej wyglądało, ale dlatego, że niekoniecznie te same mechanizmy działają w innych sytuacjach. Spłycasz i upraszczasz bardzo rozbudowane zagadnienie.

by bronić samooceny, bez względu na pozorną irracjonalność takich działań, próbujesz pozbyć się bodźca, który wywołuje niepożądany stan.

Rzecz w tym, że dysonans poznawczy pojawi a się wtedy i tylko wtedy, gdy komponenty poznawcze niezgodne ze sobą zagrażają samoocenie. Gdy tego nie robią, nie na dysonansu, jego wytworzenie jest blokowane.

Będziesz podważał oczywiste fakty i bronił największego skurwysyństwa, byleby nie przyznać przed samym sobą, że się myliłeś.

Tylko komponenty poznawcze muszą być ze sobą niezgodne, by to nastąpiło. A są zgodne. Nie ma ŻADNYCH dowodów na to, że TVN podrzucał gdzieś jakieś butelki, przegląd rzekomych manipulacji jest w najlepszym wypadku w w połowie trafny, ale nie rozmawiamy tutaj o tym, czy TVN manipuluje, bo nikt nie twierdz i, że nie, tylko czy postąpił kiedykolwiek tak samo obrzydliwie jak portal wpolityce.pl. nie postąpił, nikt takich dowodów nie jest w stanie przekazać.

Oczywiście możemy się spierać, czy to zagranie portalu było złe, czy nie, ale standard tego medium pozwolił na tryumfujący nius "Wygraliśmy" gdy Duda pokonał Komorowskiego.
      Czegoś takiego TVN też się nie dopuścił.

Nie ma tu więc niezgodności komponentów poznawczych, nie na też zagrożenia dla samooceny. Prędzej są u Ciebie.

u jednostek zbudowanych z mentalnego betonu, tj. takich jak ty, które sporo czasu i energii poświęciły na "walkę" w ramach wykopkowych podziałów, taki stan rzeczy jest wyjątkowo silny.

U ludzi zmiana postawy jest najbardziej radykalną formą redukcji dysonansu po którą najmniej chętnie sięgają, bez względu na to, kim są, więc wyszczególnienie jakiegoś bliżej nieokreślonego betonu jest bezcelowe.

Liczysz, że będziesz się mógł doczepić, co w twoim odczuciu zdyskredytuje moje wypowiedzi w temacie?

Już to dawno zrobiłem. Posługujesz się terminami, których pojęcie jest Ci obce.

Dyskusja z tobą nie ma sensu.

To nie ja zmieniłem temat dyskusji z "TVN robił o wiele gorsze rzeczy niż portal wpolityce", co jest stwierdzeniem błędnym, na "TVN manipuluje". Z tym drugim nikt się nie kłóci, co najwyżej polemizuje z przykładami, bo te rzekome butelki to jest śmiech na sali.

•  

@Slonx:

Pomijam już twoje brednie na temat dysonansu poznawczego. Powiedz mi jedną rzecz.

Jaką obiektywną jednostkę miary przyjąłeś oceniając "obrzydliwość" działań TVN i wPolityce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaką metodologię jej badania? Ano właśnie...

Nawet nie chce mi się komentować tych bredni, które piszesz o dysonansie. Liczysz chyba na to, że głupsi użytkownicy nie zrozumieją co masz do powiedzenia bo użyłeś kilku mądrze brzmiących słów.

Otóż zarówno w przypadku:

Tylko komponenty poznawcze muszą być ze sobą niezgodne, by to nastąpiło. A są zgodne.

jak i w przypadku dyskusji o:

TVN robił o wiele gorsze rzeczy niż portal wpolityce

Nie dociera do twojego próżnego "ja", że twoje opinie nie są w żaden sposób obowiązujące.

Ty twierdzisz, że komponenty poznawcze nie są niezgodne, ja twierdzę, że są tylko się do tego nie przyznajesz. Ty twierdzisz, że wPolityce to większe gówno niż TVN, ja twierdzę, że jest dokładnie odwrotnie. Nie jesteś w stanie przedstawić żadnych mierzalnych wartości by potwierdzić swe tezy, bo takie nie istnieją.

Na koniec mam dla ciebie przykrą informację:

Twoja opinia nie decyduje o tym, co jest prawdą, a co nie. Mam nadzieję, że to jakoś przeżyjesz.

•  

@Strzelec_Kurpiowski: aha, czyli robisz z siebie idiotę teraz. No spoko oczywiście możesz robić, nie ma problemu. Dla mnie EOT

•  

Nie jesteś w stanie przedstawić żadnych mierzalnych wartości by potwierdzić swe tezy, bo takie nie istnieją.

@PiPiPingu: ale właśnie przedstawił xD

•  

ale właśnie przedstawił xD

Aby to ocenić, najpierw musiałbyś rozumieć pojęcie "mierzalności". Pozdrawiam.

@AtoMan:

•  

@PiPiPingu:

Pomijam już twoje brednie na temat dysonansu poznawczego

Które konkretnie?

Nawet nie chce mi się komentować tych bredni, które piszesz o dysonansie

Bo brak Ci wiedzy.

Liczysz chyba na to, że głupsi użytkownicy nie zrozumieją co masz do powiedzenia bo użyłeś kilku mądrze brzmiących słów.

Nie liczę na to, że nie zrozumiesz, co mam do powiedzenia tylko wiem, że nie zrozumiesz. Co właśnie się stało.

•  

@Slonx:

Inaczej. Ty masz najwyraźniej ogromny problem z odróżnieniem czym jest FAKT, a czym jest OPINIA.

Tylko komponenty poznawcze muszą być ze sobą niezgodne

Fakt.

A są zgodne

Opinia.

Potem moje rzekome niezrozumienie terminu udowadniasz traktując opinię jako fakt.

Jeszcze dobitniej ukazane jest to tutaj:

"TVN robił o wiele gorsze rzeczy niż portal wpolityce", co jest stwierdzeniem błędnym,

Opinia, którą traktujesz jak fakt.

Zastanawiające jest to, że takie pojmowanie świata, które tu zaprezentowałeś, charakterystyczne jest dla kilkuletnich dzieci, a nie dla osoby dorosłej, która umie oddzielić rzeczy mierzalne od niemierzalnych, fakty od opinii.

O ile zdaje się, że rozumiesz definicję dysonansu, to popełniasz kompromitujący błąd, uznając się za wyrocznię w sprawach niedających się obiektywnie rozstrzygnąć.

Szczerze mówiąc to miałem jednak nadzieję, że rozmawiam z kimś choć odrobinę inteligentniejszym od drewnianego kołka, tudzież typowego neuropka. Strasznie się pomyliłem, za co serdecznie przepraszam.

•  

@PiPiPingu:

moje rzekome niezrozumienie terminu

Twoje faktyczne niezrozumienie terminu.

Ponieważ zdajesz się nie rozumieć, o czym jest mowa, wytłumaczę to krok po kroku:
      - Nigdy nie twierdziłem, że TVN nie dopuszczał się uchybień dla etyki dziennikarskiej.
      - Uważam jednak zachowanie wpolityce.pl za urągające wszelkim standardom, gdyż konfrontują materiał zbierany miesiącami z niespójnym zeznaniem nazisty, wybierając opcję drugą jako bardziej wiarygodną, w sposób rozstrzygający dla jednej strony przedstawiają te zeznania, na których potwierdzenie nie ma cienia dowodu i piszą wiele artykułów, które mają charakter propagandowy.
      - Dostaję wrzutkę na TVN, z którą dawno się już zapoznałem i oceniając przedstawione tam tezy uznałem, że wpolityce mimo wszystko przekroczyło tę granicę w sposób przez TVN niepraktykowany.
      - Dostaję po raz kolejny te same wrzutki.
      - Nic się w mojej postawie nie zmienia, nie mam też dyskomfortu, bo nie ma sprzeczności.

Ty mi ją wmawiasz. Twierdzisz, że moje zdanie o tych dwóch reakcjach jest podane zmianą elementu poznawczego lub dodaniem kolejnych. Ja tymczasem nic nie muszę dodawać, bo nie ma sprzeczności i na dodatek nic nie zagraża mojej samoocenie.

Dla tego zacząłem Cię pytać o pojęcie, bo chce byś zrozumiał, że różne komunikaty perswazyjne mogą, ale nie muszą wywoływać tego popędu, który mi przypisałeś. To, czy mówimy o faktach czy opiniach, nie ma teraz znaczenia.

Ty pierwszy wyskoczyłeś z dysonansem. Po co? Przecież nie trzeba odczuwać dysonansu, by tkwić w schemacie poznawczym i odrzucać elementy które go nie wspierają. Gdybyś poszedł w tę stronę, może mógłbym się nad tym zastanowić.

•  

@rzep: Hej, a teraz widzisz jak się robi przekaz dnia na Onet i na gazeta.pl?

Gorące dyskusje ostatnie 12h