Wpis z mikrobloga

Mirasy sorry za noob opis, ale czy taka ilosc "wystającego drutu" wystarczy do tego wejścia ANT? Chodzi o to że jak podłączam przez przelotkę na SAT to kablówka upc znajduje mi tylko 1kę i 2kę HD a reszta jakby podblokowana. A powinno byc cos ponad 20 kanałów. Prosi o karte CI+. Więc znalazlem jakąś instrukcję od upc i na grafice jest ant ale tutaj totalnie nic nie wyszukuje i zastanawiam sie czy kabel łapie
#telewizja
mateqt - Mirasy sorry za noob opis, ale czy taka ilosc "wystającego drutu" wystarczy ...

źródło: comment_IehZHaWDhzq3c2rlKw3PWOzexaXkszxP.jpg

Pobierz
  • 14
@mateqt:
W ustawieniach tv masz przy wyszukiwaniu kanałów źródło: kablówka lub dvb-t (naziemna)
Zależy to od kablówki. Jedna wpuszcza bezpośrednio muxy dvb-t w kabel i wtedy wybierasz źródło dvb-t (naziemna) i puszczasz skan. A inne niekodowane kanały wpuszczają jako dvb-c w swoją sieć i wybierasz źródło kablówka i robisz skan.
To co zakodowane potrzebuje modułu ci/dekodera z kartą.

Multimedia dla przykładu w swoją sieć wpuszcza muxy dvb-t w postaci 1:1 jak
stule_j - @mateqt: 
W ustawieniach tv masz przy wyszukiwaniu kanałów źródło: kablówk...

źródło: comment_L7tvWYrLCVM0lmMsHGLs34GPguZAJTXw.jpg

Pobierz
@mateqt: Tak. W module siedzi karta i ona rozkodowuje obraz na kanałach zakodowanych.
Ale powinieneś mieć też wpuszczone to co 'za darmo' lata w eterze. Tak jest w multimediach i vectrze na bank. Nigdy nie miałem styczności z upc więc nie wiem jak to tam wygląda.

MM wpuszcza muxy jako dvb-t
Vectra we Wrocławiu wpuszcza w dvb-c.
@s_t_u_l_e_j: wygląda to tak że na początku mam 15 kanałów w jakiejś paździerzowej jakości, potem 1 i 2 w hd i reszta w #!$%@? poblokowana. Wiem że np powinna byc eskatv więc chyba cos jest zablokowane. Wyskakuje właśnie "Moduł CI+ lub karta inteligentna nie znalezione". Czyli kabel nie wystarczy i muszę mieć tę kartę?