Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tematu ale ciekawi mnie to. Mianowicie mam na myśli temat Forsakena który czitowal na turnieju w csa. Jak to możliwe że w ogóle mógł coś takiego zrobić w sensie technicznym ? czy oni mają jakiś dostęp do komputerów przed turniejem i nikt tego nie monitoruje czy on jakoś wygrał tego aima czy zmieniał coś w grze a nikt tego nie wiedział ?

#cs #forsaken #gry #counterstrike #csgo
  • 12
@KingRagnar: Kiedyś gdzieś czytałem o kilku metodach.
1. Każde urządzenie USB (myszka klawiatura) może posiadać własną pamięć, oznacza to, że odpowiednio spreparowany sterownik np. klawiatury mógłby wgrać cheaty. Większe organizacje zdają sobie z tego sprawę dlatego też przed każdym turniejem sprzęt jest skanowany pod tym kątem.
2. Kiedyś istniał bug, dzięki któremu byłeś w stanie wgrać prawie dowolny plik do steam workshopu np. w postaci niby to mapy. Steam w momencie
@gzres No myślałem że właśnie cheatowanie na takich turniejach jest niemożliwe głównie dzięki temu że sprzęt jest zapewniamy przez organizatora ale jeżeli każdy sobie przynosi co chce to ryzyko wzrasta xd
@KingRagnar: Pamietam kiedys byla akcja ze ktos pobieral mape z workshopa (przegladarki nie mozna bylo odpalic) i tam wlasnie wgrany byl hax ktory sie aktywowal kiedy ja pobrales. Nie wiem czy to prawda ale slyszalem ze przed powaznym turniejem gracze oddaja do sprawdzenia swoje myszki, klawiatury bo mozna umiescic w nich jakis sterownik co aktywuje haxa. Wina jest po stornie ludzi z Indii ktorzy pracuja w ESLu bo na powazniejszych lanach
@KingRagnar: To zależy od rangi turnieju. Na tych największych musisz tydzień wcześniej podać listę sprzętu, z którego będziesz korzystał. Następnie dwa dni wcześniej dostarczyć ten sprzęt - admini sprawdzają go, po czym trafia do sejfu. Oddawany graczom jest dopiero przed samymi meczami. Tylko widzisz - to było w Indiach na mniejszym turnieju, tam nie mają takich środków. Podejrzewam, że taki Forsaken miał haxy w myszce i tyle, nikt jej pewnie nawet
było przecież nawet oficjalne info że na swoim SSD miał plik word.exe gdzie znajdował się czit xd

@GlobalEliteShop: Gdzie? Jakiś link?

Nie pomyliło Ci się przypadkiem z dyskiem ESL India, który sprawdzono po aferze i na którym znaleziono te pliki? To nie był jakiś prywatny SSD Forsakena, który sobie przyniósł, tylko dysk ESL, który udostępniają graczom na czas turnieju. I nie, nie wiadomo dokładnie jak Forsaken wgrał czit na ten
@Stalker094: @KingRagnar: w sc2 tak jest, w csgo chyba nie. Np. na WCS tak jest że gracz ma swój ssd, tam zainstalowanego sc2 w wersji jaką chce, sterowniki do wszystkiego i wszystko poustawiane tak jak lubie, zarówno w windowsie jak i grze, a że wszystkie kompy są dokładnie identyczne to przed grą wystarczy tylko podpiąć dysk i nic nie trzeba konfigurować.