Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W nawiązaniu do wpisu #!$%@?, policjant
wrzucam podsumowanie branżowych systemów emerytalnych w Polsce wraz z artykułem Macieja Grodzickiego

Nie jestem przekonany czy autor artykułu uwzględnił wszystkie uprzywilejowane grupy zawodowe - kolejarze, nauczyciele, ABW, skw, AW, CBA, parlamentarzyści, prezydent, emerytury specjalne - nadawane przez premiera etc. Kogoś pominąłem?

Może warto w tym te pogrzebać bardziej, kto jeszcze dostaje coś inaczej niż reszta?

Kryteria zróżnicowania są różne: wiek przejścia, wysokość pobieranej składki (mundurowi nie są okradani przez ZUS, inni pewnie też) i pewnie inne.

Państwo powinno umożliwić dobrowolną, całkowitą rezygnację z emerytury. Nie chcę odkładać kasy na resztę życia z pełnymi tego konsekwencjami. Ktoś chętny na długą i wyboistą drogę przed sądami w Polsce i Strasburgu / Luksemburgu??

Nikt w tym kraju nie chcę niczego zmieniać, wszystkich wodzi się za nos rzucając hasła - emerytura obywatelska, niższy ZUS. Nikt nie chce tego zrobić, nikomu nie zależy. Dlaczego? Bo decydenci w tej kwestii korzystają ze swoich branżowych rozwiązań emerytalnych i mają to gdzieś.

Link do artykułu - PDF - Maciej Grodzicki - Emerytury branżowe w Polsce w kontekście teorii grup interesu

Artykuł

#emerytura #problemypierwszegoswiata #oswiadczenie #zalesie #policja #wojsko #sadowehistorie #zus #pracbaza #oszczedzanie #polska #praca #dziendobry
źródło: comment_OcjO5LJN5hYT7ufR19dBToSyz1lrYq1m.jpg