Wpis z mikrobloga

@Konorro: Są dwie szkoły - albo będziesz dwa razy w roku przekładał opony, czego raczej nie zrobisz sam, albo z drugim kompletem felg możesz ogarnąć wymianę we własnym garażu. No i niektórzy (w tym np. ja) wolą na zimę opony na mniejszych felgach, bo ciut trudniej rozdupić oponę i felgę w razie np uderzenia o krawężnik, czy wpadnięcia w dziurę. Ja np latem jeżdżę na 17", a na zimę mam 15"
@onionspirit: całorocznych nie chcę, trochę też dlatego, że auto jest na drive planie i letnie dostałem to wolę je zużyć xD

@saper_vodiczka: @ppiasq: a lepiej kupić zimowe mniejsze czy też 17? Bo raz czytam, że mniejsze lepsze, raz że lepiej takie same? Jazda głównie po mieście, jesli to ma jakieś znaczenie
@Konorro to zależy tylko od Ciebie. To że felgi aluminiowe się niszczą zima to już od dawna nie prawda. A przynajmniej łatwiej umyć wszystko z soli i brudu. Z drugiej strony komplet opon 17 to podobny koszt jak felgi 16 + opony.
albo z drugim kompletem felg możesz ogarnąć wymianę we własnym garażu.


@aksal89: Ja mimo wszystko bym pojechał na wymianę do wulkanizatora, nawet mając oddzielny komplet kół z oponami zimowymi. Wyważyć też trzeba co jakiś czas, a jak ma czujniki TPMS to dodatkowy kłopot bo trzeba kalibrować.