Wpis z mikrobloga

Czy optymalne oświetlenie pomieszczeń ma być priorytetem za wszelką cenę? Mam drogę od północy, mam szeroką działkę ale wjazd usytuowany tak że nie mogę odbić lustrzanie tego projektu. Wiem że jest problem z tym że po południu i pod wieczór nie bede miał światła w salonie i kuchni, tylko w pokojach, no ale czy mam przez to zrezygnować z ulubionego projektu? Czy to jest aż tak rażący błąd który lekceważę? Wszystkie poradniki mówią że usytuowanie jest uber ważne. Czy jeżeli tak postawie dom to po czasie popadne przez to w obłęd jak w "Lśnieniu"? Wydaje mi się że tragedii nie ma, co myślicie?


#budownictwo #architektura #budujzwykopem
GrzegorzPorada - Czy optymalne oświetlenie pomieszczeń ma być priorytetem za wszelką ...

źródło: comment_t9AAhwl4IIl90IIUJr2e4REHi9bjerOy.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrzegorzPorada: myślę, że wybrałbym projekt mi odpowiadający. Przy problemach z oświetleniem zainteresowałbym się na pewno znacznie bardziej oświetleniem sztucznym, a dokładniej jego parametrami aby nie odbiegały bardzo od światła naturalnego.

Patrząc na projekt, nie możesz zmienić układu ścian? Będzie to wymagało dodatkowych obliczeń i trochę dodatkowych kosztów ale myślę, że jest to wykonalne
@GrzegorzPorada: takie usytuowanie będzie błędem jeżeli zależy Ci na tym, żeby dom TROCHE sprawniej zużywał energie podczas cyklu dobowego i rocznego. Usytuowanie względem stron świata może sie przełożyć na jakieś niewielkie oszczędności w eksploatacji. (w cyklu dnia: budzisz się na wschód, gdzie rano światła będzie najwięcej, a wieczorem, kiedy odpoczywasz, masz światło w salonie na zachód - przez co później zapalisz światło. chodzi o to żeby strefy, w których potencjalnie przebywasz