Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, jednocześnie #chwalesie i cieszę się jak potrzaskany, no i mam też coś dla Was. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ruszam z nowym projektem popularnonaukowym, "Czytamy naturę" - raz na tydzień, w każdy poniedziałek rano, będzie nowy film (na kanale youtube'owym Copernicus Center w Krakowie), krótki, trwający 15-20 minut, w którym opowiadam 3 artykuły naukowe z bieżących wydań czasopism typu "Nature", "Science", ale też mniej znanych, jak choćby mojego ukochanego "Icarusa" (czasopismo planetologiczne). Krótko mówiąc - przegląd prasy, ale naukowej. Tylko najświeższe, najważniejsze artykuły. Cytat z zapowiedzi: "Mówimy stanowcze "nie" mielonce składającej się w 85% z wypełniacza, a tylko w 15% z konkretnego naukowego mięcha! "

Tu zapowiedź pierwszego odcinka:
https://www.youtube.com/watch?v=TUE6-P7Alwc

Mamy finansowanie na 18 odcinków, 6 w tym roku, aż do Świąt, potem 12 od Nowego Roku aż do marca.

Dodam, że jest to kontynuacja czegoś, co zaczęło się tu, na mirko, tj. tagu #conowegownejczer, więc będę pod tymże tagiem informował o nowych odcinkach.

Ech, jakże ja się cieszę, że to się udało zrobić! :) No i chyba będzie z tego coś, co wszyscy lubimy, tj. konkretnie, rzeczowo, ale i po ludzku o bieżącej, aaabsolutnie najświeższej nauce. Dodam na zachętę, że w pierwszym odcinku pada fraza "cały na biało". ( ͡º ͜ʖ͡º) W poniedziałek rano wrzucę link do całego odcinka, jeszcze jest w montażu. Będę oczywiście wdzięczny za promowanie tego na wypoku, jeżeli się przyjmie. Sam to sobie mogę najwyżej pogwizdać, a nie wejść na główną. ;)

Bardzo, bardzo, baaaardzo chętnie się dowiem, co myślicie, bo to wszystko dla Was!

Wiem, że to tylko zapowiedź, ale co mi tam, pospamuję paroma innymi tagami: #nauka #gruparatowaniapoziomu #liganauki #uczsiezwykopem i te de.
  • 10
Bardzo, bardzo, baaaardzo chętnie się dowiem, co myślicie, bo to wszystko dla Was!


@LukaszLamza: bardzo ciekawa inicjatywa. Myślę, że bardzo wartościowa, ale z drugiej strony... media dają ludziom papkę zamiast wiedzy, bo ludzie są leniwi - może się okazać, że mimo fajnego pomysłu ludzie tego nie docenią. Ale tych, którzy będą to oglądać, licz jak za 10 przeciętniaków, bo o ile poziom tych materiałów będziesz trzymał na wysokim poziomie to trafisz
@zly_dzien: Spoko, całe piękno tego projektu polega na tym, że mamy już teraz kasę na zrobienie 18 odcinków, a ponieważ nigdy nie zarabiamy na naszych filmach (my, tj. Centrum Kopernika), a ja sam nie mam żadnego potężnego parcia na szkło i fejm, mogę spokojnie, z pełnym entuzjazmem, robić to do połowy marca, nawet jeżeli będzie mnie oglądało łącznie 10 osób. ;) Pozdr.