Wpis z mikrobloga

@Arveit: mam tak samo. Dla mnie, PKiN i Warszawa są tak samo nierozerwalne jak W-wa i syrenka czy Kraków i Wawel - po prostu to idzie w parze ze sobą.

Jak gdzieś pisałem, antykomunizm w PL przybrał jakieś idiotyczne, zwierzęce zachowania, a rządzący najchętniej wymazaliby 45 lat gumką - ale tak się nie da. W tym czasie ludzie faktycznie odpowiedzialni za zbrodnie śpią spokojnie.
@rozowazielona: Trzeba miec cos z garem, zeby chciec burzyc najbardziej wartosciowy architektonicznie budynek w miescie. Nie mowiac, ze to landmark i chyba jedyna taka atrakcja turystyczna Warszawy. Bez PKiNu stolica bylaby bezjajowym miastem, jak dziesiatki innych majacych szklane wiezowce. A jak go wyczyszcza to w ogole bedzie klejnocik. Ten socrealizm jest w sumie calkiem bliski cudenkom zza oceanu w stylu Art Deco...
@Arveit: Coś z nim trzeba zrobić. Przynajmniej umyć i może trochę przebudować. Po pierwszej wojnie światowej rozebrano wielką cerkiew, którą postawili kilka lat wcześniej Rosjanie. W zasadzie nikt jej nie bronił.
@Student_AWAS: @pk347: @Okcydent: @Arveit: zwolennicy zburzenia pałacu są jak debile z ISIS co w Palmyrze burzyli zabytki "bo nie nasze". Jakoś w Poznaniu nikt nie krzyczy, żeby wyburzyć Zamek Cesarski, a w Malborku też nikt nic złego o Krzyżackim nie powie.
Inna sprawa, że nie ma w całym mieści mądrego, co by potrafił przekuć część niefajnej historii PKiN w zaletę, albo zrobić tam coś, co tę historię przyćmi.
@Arveit: on nawet nie ma 100 lat i praktycznie nieużywalny. Te jedno czy dwu piętrowe zabudowy dookoła to marnowanie powierzchni. Tą działkę można zagospodarować dużo lepiej.
Ja widzę taki problem że to jest najcenniejsza działka w kraju i przy ewentualnej jej sprzedaży czy co tam by z nią robiono na bank pojawiły by się wałki. Więc dopóki jest u nas jest taka korupcja, afery reprywatyzacyjne itd to lepiej żeby stał jak
To jakby z Paryża Wieżę Eiffela usunąć.


@FearFactory: rozumiem, że jedno i drugie jako charakterystyczne i najwyższe w mieście jest symbolem, ale znaj proporcjum, mocium panie :)

- WE ma 120 lat, niemal 2x tyle co PKiN
- WE była osiągnięciem inżynierskim, nowatorską konstrukcją nitowaną
- WE była najwyższą budowlą na świecie, kiedy ją wybudowano
- WE jest dziełem francuskiej myśli technicznej i projektowej.

Wieżę Eiffla po prostu była 120 lat