Wpis z mikrobloga

Nadszedł najwyższy czas aby zabrać się za gry wyścigowe na Amigę. Osobiście nowych gier wyścigowych jestem dużym fanem, natomiast w przypadku Amigowskich tytułów jest trochę kręcenia nosem :)
Póki co przesyłam wam pierwszą z dwóch części - druga część obejmująca wg. mnie najlepsze 10 tytułów pojawi się za około tydzień.

https://www.youtube.com/watch?v=i2bfBw2rGqs

Dajcie znać jakie gry z tego filmu waszym zdaniem powinny pojawić się w top 10, a nie tak nisko jak są, lub dodajcie jakieś tytuły słabych Amigowskich wyścigów o których zapomniałem, a warto o nich wspomnieć :)

#staregry #retrogaming #youtube #amiga
Sulikczek - Nadszedł najwyższy czas aby zabrać się za gry wyścigowe na Amigę. Osobiśc...
  • 10
@Sylindia: pewnie kwestia tego, że Nintendo/Sega/Sony to Azja, a Amiga niby była w USA i Europie, ale popularna właściwie była tylko w Europie.
Kilka tytułów pewnie się znajdzie - chociaż specjalistą od jRPG nie jestem (jakoś nigdy jRPG mnie nie przyciągało, ale kiedyś będę musiał spróbować pograć choćby w wymienionego przez Ciebie Chrono Triggera).

Póki co znalazłem coś takiego:
The Speris Legacy http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=1185 - Amiga 1200 i lepsza
Legends Of Triten
@Sylindia: moze dlatego ze amiga jest kompletnie niekomercyjna wiec nie ma na nia komercyjnych gier. praktycznie same krapy ktore udaja gry z automatow albo innych konsol co i ma swoj urok ale dziala roznie i czesto wyglada brzydko w porownaniu z dzielem prawdziwych grafikow.
gdzie tam by studio potrafilo zrobic jrpga, chinole tlukli ich taka mase bo mieli stworzone narzedzia do nich, praktycznie wstawiali nowe nazwy i tlukli nastepny.
czemu na amige niema zadnego JRPG w stylu chrono trigger, FFIV itp. gry 2D, grafika taka, ze smialo mozna miec to na amidze... na SNES tego cala masa,


@Sylindia: Bo to typ japoński a nie europejski gdzie większość Amig dokonała żywota. SNES jest japoński to ma swoje gierki, przeznaczone głównie na tamten rynek.
oze dlatego ze amiga jest kompletnie niekomercyjna wiec nie ma na nia komercyjnych gier. praktycznie same krapy ktore udaja gry z automatow albo innych konsol co i ma swoj urok ale dziala roznie i czesto wyglada brzydko w porownaniu z dzielem prawdziwych grafikow.


@acctim: Zrobiłeś mi tym postem niedzielę. Amiga jest kompletnie niekomercyjna, poza kolekcją kilkunastu tysięcy gier, kilku tysięcy programów itp to wcale nic na nią nie wyszło.