Wpis z mikrobloga

Dziś skończyłem #reddeadredemption #rdr2 po czym obejrzałem sobie stary film #dobryzlyibrzydki i...


Na grze, film w pytkę (tylko 3h ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) generalnie fajnie bo sporo dobrych motywów i smaczków można było wyłapać które użyli w grze.

Ogólnie mój zawód polega na tym, iż gra została nieco zrobiona na #!$%@? się. Wybór pistoletów, karabinów i ogólnie asortymentu jest biedny.. Ale w sumie nie to jest najgorsze (ani to, że początkowy carabine repeater + bolt riffle to wszystko czego nam potrzeba przez resztę gry..). Najgorsze jest jednak to co odpierdzielili z fabułą w dokładnie połowie. Wygląda to tak, jakby nagle twórcom skończyły się pomysły i stwierdzili że zrobią najgłupsze co mogą.

Nie chce zbytnio spoilować, ale jeśli gracie i dotarliście do Saint-Denis - idźcie eksplorować, róbcie zadania poboczne i nie grajcie dalej fabuły bo nie warto. O ile wcześniej miałem mega fun z odkrywania całego świata tak po reszcie gry miałem stanowczo dość wszystkiego. Każdy kolejny quest sprowadza się do tego samego, 90% czasu to podążanie za kimś (gdzie system podążania jest zrąbany więc nie można afk czegoś robić), strzelania i.. w sumie tyle. Najciekawsze z tego jest jeszcze pierwsza część epilogu, jednak samo zakończenie zostawia niedosyt i mega brzydkie uczucie w umyśle, że jednak kupy się to nie trzymało. Szkoda, bo wszystkie postacie w grze były naprawdę fajne i niestety niemal każdą z nich potraktowali w bardzo średni sposób.

Właściwie mimo wszystko porównując ostatnie gry na #ps4 muszę przyznać, że ponowny zakup konsoli po latach się opłacił. Miałem niesamowity fun przy takich tytułach jak #horizonzerodawn, #spiderman czy w sumie wciąż najlepszą grę tego roku czyli #godofwar

Właściwie zamieszczam poniżej krótkie porównanie w skali Sylwerszteina (tego od grania grę w Sylwestra):

Kolejno: RDR2 - Horizon - Spider-Man - God of War
Fabuła: 6/10 (pierwsza połowa 9/10) - 8/10 - 9/10 - 10/10
Otwarty świat: 9.5/10 - 8/10 - 6/10 - 9/10
Grywalność (miód): 8/10 - 9/10 - 7/10 - 10/10
Chęć dalszego grania: 7/10 - 7/10 - 7/10 - 10/10
Ocena końcowa: 8.9/10 - 9.1/10 - 9/10 - 10/10

Niniejszym ogłaszam więc iż na najlepszą grą na platformę PS4 według mojego skromnego rankingu wygrywa:


Btw. bardzo dobra recenzja dunkeya ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #konsole #shadowofthecolossus #pcmasterrace
sorek - Dziś skończyłem #reddeadredemption #rdr2 po czym obejrzałem sobie stary film ...
  • 11
@Paczek_w_masle: ja się w świat (i grywalność) Uncharted nie wkręciłem, aczkolwiek polecę Ci reszte gier z mojej recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@janushek: niestety #takaprawda - gra jest genialna dokładnie do połowy, potem człowiekowi odechciewa się na nią patrzyć, a samo zakończenie jest słabe.
@sorek: Czemu się odechciewa patrzeć XD
Zakończenie podobało mi się bardziej niż to w pierwszym Redemption.
Oczywiście chciałabym żeby się to inaczej potoczyło ale no cóż... I nie wiem czy ogarnąłeś ale to było zaplanowane od początku.
A zakończenie epilogu

@janushek: tak wiem że to był prequel. Chodzi mi o rozwój a właściwie regres wszystkich postaci. Od połowy odechciewało mi się grać, bo każdy, dosłownie każdy bohater zaczyna odjebywać jakieś chore akcje i nie używa umysłu. Wiadomo że coś jest złym pomysłem a mimo to podążamy za tym - no super. Do tego brak konsekwencji w zachowaniu Dutcha, to jak się zmienił i to że właściwie nie było dobrego powodu do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: na PS4 jest dużo dobrych exów. Chciałem kupić dla Spidermana, ale dopiero RDR (a raczej hajp) mnie przekonał. Jeszcze koniecznie Detroit do ogrania. A uncharted to jest tym czego brakowało mi w nowych Tomb Raiderach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janushek: jak mówię, zrozumiałem to, ale mi się to nie spodobało i sama egzekucja tej idei była mętna i po łebkach.