•  

Dziś skończyłem #reddeadredemption #rdr2 po czym obejrzałem sobie stary film #dobryzlyibrzydki i...

pokaż spoiler Zawiodłem się.

Na grze, film w pytkę (tylko 3h ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) generalnie fajnie bo sporo dobrych motywów i smaczków można było wyłapać które użyli w grze.

Ogólnie mój zawód polega na tym, iż gra została nieco zrobiona na odpierdol się. Wybór pistoletów, karabinów i ogólnie asortymentu jest biedny.. Ale w sumie nie to jest najgorsze (ani to, że początkowy carabine repeater + bolt riffle to wszystko czego nam potrzeba przez resztę gry..). Najgorsze jest jednak to co odpierdzielili z fabułą w dokładnie połowie. Wygląda to tak, jakby nagle twórcom skończyły się pomysły i stwierdzili że zrobią najgłupsze co mogą.

Nie chce zbytnio spoilować, ale jeśli gracie i dotarliście do Saint-Denis - idźcie eksplorować, róbcie zadania poboczne i nie grajcie dalej fabuły bo nie warto. O ile wcześniej miałem mega fun z odkrywania całego świata tak po reszcie gry miałem stanowczo dość wszystkiego. Każdy kolejny quest sprowadza się do tego samego, 90% czasu to podążanie za kimś (gdzie system podążania jest zrąbany więc nie można afk czegoś robić), strzelania i.. w sumie tyle. Najciekawsze z tego jest jeszcze pierwsza część epilogu, jednak samo zakończenie zostawia niedosyt i mega brzydkie uczucie w umyśle, że jednak kupy się to nie trzymało. Szkoda, bo wszystkie postacie w grze były naprawdę fajne i niestety niemal każdą z nich potraktowali w bardzo średni sposób.

Właściwie mimo wszystko porównując ostatnie gry na #ps4 muszę przyznać, że ponowny zakup konsoli po latach się opłacił. Miałem niesamowity fun przy takich tytułach jak #horizonzerodawn, #spiderman czy w sumie wciąż najlepszą grę tego roku czyli #godofwar

Właściwie zamieszczam poniżej krótkie porównanie w skali Sylwerszteina (tego od grania grę w Sylwestra):

Kolejno: RDR2 - Horizon - Spider-Man - God of War
    Fabuła: 6/10 (pierwsza połowa 9/10) - 8/10 - 9/10 - 10/10
    Otwarty świat: 9.5/10 - 8/10 - 6/10 - 9/10
    Grywalność (miód): 8/10 - 9/10 - 7/10 - 10/10
    Chęć dalszego grania: 7/10 - 7/10 - 7/10 - 10/10
    Ocena końcowa: 8.9/10 - 9.1/10 - 9/10 - 10/10

Niniejszym ogłaszam więc iż na najlepszą grą na platformę PS4 według mojego skromnego rankingu wygrywa:

pokaż spoiler Shadow Of The Colossus Remastered 11/9 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw. bardzo dobra recenzja dunkeya ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #konsole #shadowofthecolossus #pcmasterrace

źródło: youtube.com

+: W.....0, Freakz +4 innych
    •  

Najgorsze jest jednak to co odpierdzielili z fabułą w dokładnie połowie. Wygląda to tak, jakby nagle twórcom skończyły się pomysły i stwierdzili że zrobią najgłupsze co mogą.

@sorek: co.

+: Kazikovv, C............z +1 inny
    •  

@sorek: jak dla mnie gra dla recenzenta pewnie świetna, dla gracze może bardzo dobra. Jednak meczy trochę rozgrywka. Ale warto było kupić w końcu PS4 dla tej gry, bo poznałem uncharted które mega mi się spodobało

•  

@Paczek_w_masle: ja się w świat (i grywalność) Uncharted nie wkręciłem, aczkolwiek polecę Ci reszte gier z mojej recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@janushek: niestety #takaprawda - gra jest genialna dokładnie do połowy, potem człowiekowi odechciewa się na nią patrzyć, a samo zakończenie jest słabe.

•  

@sorek: Czemu się odechciewa patrzeć XD
      Zakończenie podobało mi się bardziej niż to w pierwszym Redemption.
      Oczywiście chciałabym żeby się to inaczej potoczyło ale no cóż... I nie wiem czy ogarnąłeś ale to było zaplanowane od początku.
      A zakończenie epilogu

pokaż spoiler Co się tam miało wydarzyć? To było jednocześnie zamknięcie wątków II jak i wprowadzenie Marstona do oryginału.

+: C............z, Reality
    •  

@janushek: tak wiem że to był prequel. Chodzi mi o rozwój a właściwie regres wszystkich postaci. Od połowy odechciewało mi się grać, bo każdy, dosłownie każdy bohater zaczyna odjebywać jakieś chore akcje i nie używa umysłu. Wiadomo że coś jest złym pomysłem a mimo to podążamy za tym - no super. Do tego brak konsekwencji w zachowaniu Dutcha, to jak się zmienił i to że właściwie nie było dobrego powodu do takiej zmiany. Wszystko to się nie tylko nie trzyma kupy ale też nie przyjemnie się patrzy.

Jak mówię, pierwsza część gry jest spoko, sam motyw wyspy też mi się podobał, ale dalej to równia pochyła.

•  

jak się zmienił i to że właściwie nie było dobrego powodu

@sorek: to świetnie wyjaśnił Arthur (?) na misji z Sadie

pokaż spoiler On nigdy się nie zmienił, on taki był od początku.
      Przypomnij sobie II rozdział gdzie Arthur wypytywał o akcje na promie w Blackwater, jak pytał czemu Dutch zabił tamtą dziewczynę.
      Dutch zachowywał się identycznie jak pod koniec - albo go zbywał i zmieniał temat albo pierdolił, że ma plan itd. itp.
      Podszepty Micah i śmierć Hosei też miała na niego wpływ.

pokaż spoiler Edit: XD i ten plus od M558 (✌ ゚ ∀ ゚)☞

+: sorek, C............z +1 inny
    •  

@sorek: na PS4 jest dużo dobrych exów. Chciałem kupić dla Spidermana, ale dopiero RDR (a raczej hajp) mnie przekonał. Jeszcze koniecznie Detroit do ogrania. A uncharted to jest tym czego brakowało mi w nowych Tomb Raiderach

•  

@Paczek_w_masle: nie ogarniam czemu ludzie zapominają o wciąż najlepszym gowie xD

•  

@sorek: kupiłem, czeka w kolejce. Nigdy nie grałem chyba w nic takiego, więc nawet nie wiem czego się spodziewać.

•  

@Paczek_w_masle: jak lubisz gry ala jakiś czas temu wydany Final Fantasy XV, to PS4 ma ich pełno, japońszczyzny, jrpgów i wiele tego typu wynalazków multum (i to też często są exy) jak na japońskiego producenta Sony przystało, tylko wiele z nich jest w tym ps store tylko do kupienia.

•  

@janushek: jak mówię, zrozumiałem to, ale mi się to nie spodobało i sama egzekucja tej idei była mętna i po łebkach.

pokaż spoiler A ostatnia scena z Johnem Micah i Dutchem na górze w ogóle sensu nie miała. Ale cóż, tak chyba muszą się kończyć Spaghetti westerny (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mirki i Mirabelki, chciałbym podzielić się dzisiejszymi wrażeniami z @IKEA_Polska #ikea Marki. Otóż narzeczona płaciła kartą debetową @mBank za zakupy w kasie samoobsługowej. Płatność długo trwała, w koncu została odrzucona i wyskoczył komunikat, by zaczekać na pracownika. Czekamy, w koncu przychodzi Pani i nagle pyta jaką karta płatność była dokonywana i prosi o te kartę, by „coś sprawdzić”. Po tym zabiera kartę, bo komunikat na kasie wskazuje „zatrzymaj kartę”. Pani zaczyna mówić, ze ja nie interesuje co sie stało i oświadcza, ze musi komisyjnie (przy panu ochroniarzu) przeciąć kartę ( ಠ_ಠ) . Zanim zaczelismy protestować i dzwonić na mLinię, to karta była już w dwóch kawałkach. Na infolinii powiedziano nam, ze był błąd terminala i nic sie nie stało i skoro Pani miała takie procedury to niestety i będzie trzeba wyrobić nowa kartę. Zaczęliśmy dyskutować, prosić o dane Pani, wiec wezwała kierownika nie podając nawet swojego imienia. Kierownik powiedział, ze takie są procedury i ze karta musiała zostać przecięta mimo tego, ze bank twierdzi, ze to błąd maszyny. Narzeczona została bez karty na kilka dni i w sumie bez dyskusji musiała albo oddac zakupy albo zapłacić inna forma płatności. Generalnie dramat, łzy, straszenie policją i nerwy oraz uspokojenie nas przez babsztyla słowami „proszę przestać” lub „proszę sie uspokoić” na szczery płacz mojej różowej, która nigdy z taka sytuacja sie nie spotkała i wiedziała, ze na pewno to jakieś nieporozumienie. Jest prawie 4 rano, a my dalej przeżywamy tę sytuację, bo nas zwyczajnie „zdenerwowała”. Id* Pan w ch*j z taką atrakcją przy zakupach. Jutro będziemy kręcić Małysza przez jakieś Prawa Konsumenta, mBank oraz Ikea. Pomożecie? #afera #krecimymalysza #wkurw #prawakonsumenta #dramat PS. Zastanawiamy się co by było, gdybyśmy płacili telefonem z NFC i nie mieli fizycznie karty? Przecięli by nam komisyjnie smartfon? PS2. Musieliśmy „oddac” kartę i nie mamy żadnej pewności, ze dane na niej widoczne nie zostaną przez nikogo użyte do płatności w sieci lub w inny sposób jak nie raz podawał to @niebezpiecznik-pl Co robić? pokaż całość

odpowiedzi (58)

Ten uczuć kiedy na główną z płomieniem i ponad 1k wykopów wchodzi tweet który dostał... 89 polubień xDDDD

Niech ktoś mi tylko powie że #4konserwy to nie jest stan umysłu polegający na tworzeniu swojej projekcji rzeczywistości równoległej xDD

#neuropa #bekazprawakow #bekazpodludzi

odpowiedzi (18)

No bo co robią koty w kociej kawiarni? #heheszki #humor #humorobrazkowy

odpowiedzi (24)