Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Po 4 tys. skończył mi się napęd, przymiar wpada na 1.0. Nie przeskakuje, ale czas na wymianę?
Łańcuch mam, ale wiadomo nie przyjął się ze starą kasetą.
Obecna kaseta to: Shimano CS-HG50-10 10 rz. 11-36T
Czy warto kupić i czy będzie pasować: Shimano kaseta XT CS-M771 11-36T 10rz.?
Łańcuch mam KMC X10.93 ŁAŃCUCH 10 R.
Czy zostać przy starym typie nowej kasety i latać?

#rower #rowery #rowerzysci #kiciochpyta #rowerowetrojmiasto
reddin - Mirki mam pytanie. Po 4 tys. skończył mi się napęd, przymiar wpada na 1.0. N...

źródło: comment_BMpfVoKGmNePCUgumeqSsTePI33FQdOC.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@reddin:

poczekaj.
Łańcuch mierzy się po to by go wymienić w porę tak by nowy nie skakał na kasecie.
Ile łańcuchów ta kaseta przeżyła?

Zanim napęd sie skończy tam aby przestawiać to jeszcze dłuuuuga drga.
  • Odpowiedz
@SzafaGraAwieszakiTancza: 4 tys bardzo mało ( ͡º ͜ʖ͡º) Jestem wstanie zajechać łańcuch XTR na nowym napędzie w rowerze MTB w niecały 1k. Wszystko zależy od warunków użytkowania. Jak jeździsz po zawodach i nie zwracasz uwagi na nic to i 500 łańcuch nie wytrzyma.
  • Odpowiedz
poczekaj.

Łańcuch mierzy się po to by go wymienić w porę tak by nowy nie skakał na kasecie.

Ile łańcuchów ta kaseta przeżyła?

Zanim napęd sie skończy tam aby przestawiać to jeszcze dłuuuuga drga.


@bibsz: No z tego co ja wiem i z praktyki to jest nieco inaczej. Jak założyłem nowy łańcuch to przeskakuje na 1,2,3
Założyłem więc stary i zmieniłem 1 zębatkę, bo była zajechana (koszt 17 zł) pojeździłem z
  • Odpowiedz
@reddin: to zalezy jaki masz przymiar i co on w wskazuje tak naprawdę :D
U mnie przy trzecim łańcuchu zaczyna skakać i trzeba sie pomęczyć te 200/300km - potem przestaje.
Przy czwartym wymieniam kasetę albo koronki.

@redmonk:
Kupujesz używane łańuchy? ROTFL :)
  • Odpowiedz
@bibsz: Jakbym miał wymieniać moje kasety po 4 łańcuchu to w roku koszt utrzymania roweru byłby droższy niż samochodu. Zalecam jednak wymieniać częściej łańcuchy i bardziej dbać o napęd. Ewentualnie wybierać kasety nie z plasteliny.

@redmonk: sorry, że odbiegam, ale jak sprawdzić czy ktoś dodał mnie do czarno?
  • Odpowiedz
@redmonk: jaj już odpowiadasz w tym samym wątklu to sprawdzam co masz ciekawego do powiedzenia.
Ale jest jak jak myślałem. NIC.
A skoro kupujesz używane łańcuchy to może tez myjesz kondony?
  • Odpowiedz
@chosenon3: to napisz czy mierzysz. u mnie rohloff caliber. Wymieniam wymianiam łańcuchu 0,1.
Z drugiej strony u mnie łańcuchy kosztują tyle samo co kasety wiec w sumie cieżko powiedzieć co sie finansowo bardzie opłaca…
  • Odpowiedz
@bibsz: Przymiar to przymiar. Jak jesteś dokładny to mierzysz go na początku suwmiarką czy trzyma zakładane parametry i tyle. Tam się nie ma co zepsuć czy zmienić.
  • Odpowiedz
Ewentualnie wybierać kasety nie z plasteliny.


@chosenon3: Kaseta by jeszcze chodziła, ale z nowym łańcuchem nie zadziała, przeskakuje. Musiał bym kupić jeszcze 2 łańcuchy i zmieniać... ale kaseta kosztuje 105 zł więc lepiej ją zmienić.
  • Odpowiedz
@reddin: Kaseta musi być już raczej w kiepskim stanie skoro nowy łańcuch sobie z nią nie radzi, także faktycznie zalecam wymienić kasetę, bo będzie bardzo szybko 'zjadać' nowe łańcuchy.
  • Odpowiedz