Wpis z mikrobloga

Jest pierwszy odcinek "Czytamy naturę"! :)

https://www.youtube.com/watch?v=MPPGp3wg3qQ

Mirki, jeżeli wam życie i nauka miłe, pomóżcie mi z dobrą propagandą, bo sam to ja mogę to najwyżej dzieciom pokazać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jeżeli macie ochotę na osławione ratowanie poziomu głównej, to plusujta:
https://www.wykop.pl/link/4640029/czytamy-nature-odcinek-1-charon-rdzen-kregowy-ameby/

No i, oczywiście, piszcie, piszcie, piszcie, co Wy na to. Jutro kręcę drugi odcinek, a plan jest taki, żeby każdy kolejny był lepszy od poprzedniego. Mówcie - co dobrze, co źle, bez wazeliny, a ja zrobię, co trzeba.

#zainteresowania #nauka #liganauki #ligamozgow #conowegownejczer #gruparatowaniapoziomu
A w dzisiejszym odcinku zwłaszcza #kosmos #astronomia #pluton, #biotechnologia #medycyna i #ameby (hehe)
  • 15
@LukaszLamza: Chciałeś krytyki, to ja ci pojadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Green screen połyka ci część okularów jak obracasz głowę (no i trochę włosy wariują) :)
Przy Charonie jak na mój gust muzyka zbyt głośno w stosunku do twojej mowy.
Upierdliwy głupi szczegół, ale uprasuj koszulę ;)

Moja porada montażowa: w 1:58, gdy kończysz mówić i opuszczasz rękę, bardzo fajnie byłoby puścić już w tle głos z
@Tom_Ja: Świetnie, wielkie dzięki! Właśnie o takie uwagi mi chodziło.

Co do green screenu - jest to tzw. znany problem. :) Jasne tło wychodzi dobrze, z ciemnym algorytm wariuje. Popracujemy pewnie nad tym albo zrezygnujemy z ciemnych wstawek za moimi włosami.

Z muzyką wciąż eksperymentujemy, mamy też 3 inne podkłady, będziemy tuningować. Też wolę ciszej.

Uwagi montażowe przekażę Przemkowi, który jest cudotwórcą odpowiedzialnym za 95% tego, co widać na ekranie, czyli
@LukaszLamza: No i patrz, amebowe "heheszki", mnie najbardziej zainteresowały, a dzięki nauczycielce w LO znienawidziłem biologię i dzisiaj wolę poczytać o kosmosie niż organizmach, których gołym okiem nie widać.
Technicznie są niedociągnięcia, moje spostrzeżenia pokrywają się z sugestiami przedmówcy.
Forma jest bardzo fajna i takie opowiadanie co tam naukowcy opublikowali przypadło mi do gustu. Jedyne zastrzeżenie to do pokazywania obrazków na wydrukach. Po prostu nic tam nie widać, wolałbym to samo
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Cóż, plan pierwotny był taki, że będę wszystko pokazywał po prostu w samym czasopiśmie. Zamówiliśmy prawie 2 miesiące temu prenumeraty papierowe "Nature" i "Science" - to jest świetnej jakości papier, piękny druk, wszystko jak żyleta. Ale niestety oni sobie w kulki lecą i do dzisiaj nie przyszedł pierwszy numer żadnego z nich. Czekamy z niecierpliwością, bo to powinno być jak niebo i ziemia.

Bardzo mi zależy na tym, żeby część
@LukaszLamza: hej, ode mnie uwaga dotycząca rdzenia - to on uruchamia mięśnie do ruchu, a w filmie mówisz jakby to ruch stopy powodował aktywność w rdzeniu. Ale to drobiazg i rozumiem ze ta terapia polega właśnie na tym, żeby działać z obu stron. Następne za tydzień?