Wpis z mikrobloga

6383 - 130 = 6253

Pierwsza wizyta w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, zaliczony m.in. mega malowniczy szlak wzdłuż rzeczki Mienia, a dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości Głaz Piłsudskiego i tematyczna ścieżka edukacyjna.

Ogólnie mocno mtb trasa z tego wyszła, dużo ścieżek, korzeni i leśnego slalomu, no ale #gravel dawał radę :P Choć ten szlak wzdłuż rzeczki, to raczej dla zaawansowanych górali, a nie dla przyciężkiego zawodnika na przyciężkim gravelu :> Ale niezależnie od warunków, warto wybrać się tam dla tych cudnych widoczków, Mienia wije się wąwozem, tuż obok ścieżka po skarpach, urwiskach. No przyrodniczo wycieczka pierwsza klasa.

#rowerowyrownik #ruszmirko #100km
SnikerS89 - 6383 - 130 = 6253

Pierwsza wizyta w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, z...

źródło: comment_Zu42mKlJ0tGDAeyUDQ64RDjdtNBKbo3b.jpg

Pobierz
  • 10
@SnikerS89: pierwszy odcinek MPK to tereny wokół mojego domu, tam testuje sprzęt po serwisowaniu.
Da radę wymyśleć tam ciekawszy trakt, lecąc caly czas grzbietami wydm wiślanych. Na końcu wydmy w Miłosnej był nawet kiedyś mini park z rampami i skoczniami, ale czas go nie oszczędził.
@SnikerS89 Też jestem przyciężkim zawodnikiem, tylko na lekkim grawełu. To rzeczywiście malownicza okolica i świetne, dające frajdę trasy. Miałem podobne wrażenie, że bardziej pod MTB (XC?) niż graweła. Swojego oszczędzałem i trasę zrobiłem chyba dwa razy wolniej niż mógłbym na góralu. Wielka szkoda, że park jest teraz w paru miejscach przecięty budowanymi drogami, obwodnicami. Mam nadzieję, że wymyślą jakieś przejazdy dla rowerzystów, bo teraz wygląda to kiepsko.
@xerotkacy: Racja, jeszcze specjalnie ustawiałem trasę tak, aby nie wkopać się w jakąś budowę s2, a przeciąć ją główną drogą.

A dalej i tak wkopałem się w budowę s17 i musiałem zrezygnować przez to z jednego odcinka po MPK (°°