Wpis z mikrobloga

@klebsiella: Mam we Wrocławiu kilku znajomych po biotechu i narzekają na pracę, a właściwie na jej brak - ale może to tylko kwestia tych osób, nie wiem, jak to wygląda w całym Wrocku.
Co do mieszkania we Wrocławiu, to na pewno nie będziesz narzekać na nudę, bo jest bardzo dużo wydarzeń, wystaw, koncertów, fajnych knajpek etc. Są tu fajni ludzie. Wrocław jest też takim miastem kompaktowym, w sensie wszędzie blisko i
@klebsiella: ah, no ogólnie kilka firm, które tutaj w Poznaniu siedzi to mają często swoje HQ w trójmieście, tam szkło i metal, tutaj biura i laby #!$%@? w jakichś biedakamienicach i dobudówkach, pomimo, że ta sama firma. Zbiorkom w Poznaniu daje radę, gorzej jeżeli miałbyś dojechać do tych podpoznańskich miejscowości, wtedy już nie jest tak dobrze. Mieszka się tu dobrze ogólnie IMHO.
@boing: spoko, akurat celuję bardziej w mikrobiologię, ewentualnie w kliniki leczenia niepłodności. Także to raczej okolice centrum zwykle. Mam rozmowę w Invimedzie, mają kilka lokalizacji, więc ten, tak rozmyślam :D
@klebsiella: jeśli chodzi o Kraków:

Minusy
- to nie tak że smog jest ciągle ale okresowo jednak jest uciążliwy
- korki i stan dróg
- dość drogi wynajem...

Plusy
+ ...ale to normalne ceny na tak duże miasto, a koszty życia nie są wielkie
+ to miasto nie zasypia i ma w pytę atrakcji
+ blisko w góry
+ duża baza mieszkań na wynajem niedaleko siedzib firm (w krk mamy parki
No i nie mamy u siebie całych patologicznych dzielnic jak w innych miastach ;)


@powaznyczlowiek: ale za to łatwo zarobić w zęby jak się pomyli Wisłę Kraków z Cracovią ;) We Wrocławiu nigdy nie słyszałem, żeby był problem z pseudokibicami.
@powaznyczlowiek: Możliwe, dlatego nie chciałem rozwijać swojej oceny, ponieważ może być krzywdząca dla innych części miasta. Ale skoro zostałem już o to poproszony, to napisałem swoje odczucia. Ponadto mieszkam tutaj krótko i z zamiarem tymczasowym, bo właśnie wiele osób to miasto zachwalało pod niebiosa i chciałem się przekonać na własnej skórze. Tak czy owak, to nie dla mnie. BTW, nie ścisłe centrum, ale blisko miasteczka AGH.
@klebsiella: Skoro inni się rozpisali o Krk i Wro to ja wrzucę swoje kilka słów o Poznaniu:

+ Do centrum dojeżdżasz dość szybko z każdego końca miasta, jeśli dojeżdża tam tramwaj.
+ Dużo sklepów i świetnych restauracji
+ Spoko tereny zielone
+ Najem niższy niż we Wro niż Krk
+ Miasto nie przytłacza
+ Biedronka i Żabka na każdym kroku.

- Smog.
- Duże korki, bo ostatnio dość dużo remontów
-