Wpis z mikrobloga

@Misiekkkk: "Miasto w przestworzach", Greg Keyes. Książka w realiach TES i, tak jak gry, oficjalny kanon. Niestety, kontynuacja The Lord of Souls po polsku nie wyszła. Kupiłem anglika i planuję kiedy to poczytać

Bardzo miło mi się też czytało "Ostatni władca pierścienia" Kiriłła Jeśkowa, czyli historię wojny o pierścień opisaną przez "tych złych"
@Misiekkkk: demoniczny jest bardzo fajny, ale jeśli nie czytałeś to uderzyłbym w Sandersona:
"archiwum burzowego światła" jeśli nie straszne Ci naprawdę długie książki, do tego seria jest jeszcze nieskończona.
albo
"z mgły zrodzony" trzy książki w głównej serii, ale już pierwsza zamyka główne wątki i jest satysfakcjonująca sama w sobie. Świetna fabuła, pomysłowe podejście do świata i "mocy" bohaterów. Polecam.
@Misiekkkk:
- Opowieści z Meekhańskiego pogranicza ( 3 tomy) - dobre, bardzo dobre
- Pan lodowego ogrodu (3 tomy) - pierwszy bardzo doby, następne gorsze ale dobre
- Achaja i Pomnik cesarzowej Achai ( razem coś koło 10 tomów) - akcja, akcja i jeszcze raz akcja - hipsterzy bóldupią jak wspomnisz ale przyjemnie się czyta.
- Conan Barbarzyńca - oczywiście - pradziadek wiedźmina - ze 20 części oryginału + jakaś setka
@Kynareth najgorsze zakończenie serii jakie mogło być. Najgrubsza ze wszystkich części przy czym dużo tekstu a mało treści. Miałem wrażenie, że pisana na siłę. Ogólnie trzeci tom już był średni ale czwarty jest jak dla mnie poniżej wszelkiej krytyki