Wpis z mikrobloga

#elitedangerous cmdr Mirko, mam 40 baniek w banku, w hangarze Vulture i Type 7. Co wybrać jako kolejny cel? W zasięgu jest Chieftain, musiałbym rozbierać do Pythona, FDL czy Type 9. W co warto pójść? Vulture zostaje bo jest mega, T7 mógłbym pożegnać bo przywozi kupę kasy ale frajdy z tego latania nie ma...
  • 9
musiałbym rozbierać do Pythona,


@el009: miałem o połowę więcej kasy niż Ty, gdy popełniłem błąd kupując golca. Nie idź tą drogą, jak nie masz na koncie 2x ceny statku to nie fikaj.

PS: Po przesiadce z Vulture, Python to niesamowicie nieruchliwa krowa. Po kilku lotach porzuciłem go gdzieś po drodze.
@deviator nie no, wiem że trzeba od razu kupic kluczowe moduły na A a te mniej ważne C lub D i to jeszcze dużo będzie kosztowało. Dlatego opcją jest Chieftain, za 35 m bym go w miarę poskładał a 5m zostałoby na ewentualny rebuy czy na towary na handel. W 3h zarobiłem dziś 30m w type 7 więc dogrindowanie do kolejnego statku to kwestia kilku godzin gry...
@Keris Mam już Farseer, Blastera, Dwellera i Martuk odblokowanych, mój Vulture dostał już nieco inżynierskiej miłości ale będę musiał poszukać tych bardziej zaawansowanych. Wymyśliłem że dozbieram do T9 a potem szybko dogrinduje do Chieftaina i pobawię się nim w powerplay, podoba mi się ta wyrzutnia rakiet z Li Yong, 100 lat temu jak grałem we Freespace to była moja ulubiona broń...
@el009: Bierz Kraita MK2. Hit sezonu. Najbardziej wszechstronny statek, z kapitalną szybkością, hangarem myśliwców i konkretnym pierdyknięciem. Walka z nim to piękna sprawa. Nieźle też nada się do handlu, gdy w sloty 2x5 i 2x5 wrzucisz ładownie co da ci 192t, a reszta miejsca zostaje na osłonę, limpetki i srv.
Ja w swoim nie miałem na tyle funduszy by od razy kupić największe moduły, ale za to dałem lżejsze 6A elektrownię
@el009: Mam hangar podwójny co daje mi 16 myśliwców, które praktycznie można wystrzeliwać w momencie straty poprzedniego i to jest duży plus. Myśliwce są świetne, dużo pomagają i zwłaszcza, gdy masz już wyszkolonego pilota. Ja zazwyczaj biorę dwa różne rodzaje. Jeden z fixed beamem, a drugi z multicannonem. Jeśli już będziesz planował zakup to kieruj się w strefę wpływów Li Yonga, gdzie panuje rabat na wszystkie statki i osprzęt. Sporo oszczędzisz.
Cały czas trzymam się strefy LYR dla tej zniżki, statki trzymam w 64 CETI bo mają szeroki wybór sprzętu. Te 2 myśliwce można wystrzelić jednocześnie czy tylko 1 może być aktywny? Myślałem żeby założyć Kraitowi 3 duże beamy z long range i thermal vent a do tego 2x pack houndy z dodatkową amunicja i drag. Fajny statek ale na razie poza moim zasięgiem, najpierw T9 żeby wozić bułki, wędliny itp ;)