Wpis z mikrobloga

@lolek24 Jasne. Rozumiem, że nie narzekasz, ale jako młody programista byłem coraz bardziej rozczarowany SAPem, aż w końcu musiałem sobie zmienić technologię. ;) Podam kilka grzechów SAPa, które dla mnie zaważyły o odejściu z pracy:
1. SAP to nie jest open source, nie przyjdziesz do domu z pracy i cała twoja wiedza nie przyda się nigdzie indziej (bye bye side-projekty). Pracujesz w konkretnym systemie i jesteś do niego przykuty jak chłop pańszczyźniany
@Masq: Argumenty niestety słuszne i odzwierciedlają faktyczny stan rzeczy.
Moje uzupełnienie:
3. Tu naprawdę zależy, ostatnio wiele firm decyduje się na nowy dewelopment w SAPUI5 co daje większą swobodę programowania w SAPUI5 / ABAP ale także integracji z Legacy Code.
4. SAP ma swoje community (wcześniej SCN), gdzie ludzie rozwiązują problemy / pomagają sobie.
6. GIT jest ale napisany przez osobę spoza SAPa, jest zaintegrowany z ABAP in Cloud.
@Masq: Masz sporo racji ale pozwól że przedstawię ci zupełnie inny punkt widzenia.
1. to prawda jesteś mocno przywiązany do SAP, ale 70% średnich i dużych firm na całym świecie używa SAP więc nie jest trudno znaleźć zajęcie.
2. język jest bardzo stary - ale C++, C, javascript, Java też mają sporo lat. Plusem tego że ciągle możesz używać starej składni i programować proceduralnie jest to że program napisany 20 lat