•  

5040 - 6 - 6 - 7 - 8 - 6 - 6 - 6 - 6 - 7 - 220 - 42 - 102 = 4618

DPD z zeszłego tygodnia +

Sobota
    Na początku tygodnia odezwał się do mnie @Mortal84, że prognoza pogoda na weekend jest optymistyczna i wybiera się na łódzkie gminobranie. Początkowo miałem po niego wyjechać tylko kawałek, ale okazało się, że do weekendu udało się zebrać całkiem niezłą ekipę, szczególnie jak na tą porę roku. Głównymi atrakcjami wycieczki był podjazd pod najwyższą górę łódzkiego i obejrzenie największego wykopu w Europie - wyrobiska Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie.
    Pogoda dopisała, trasa w większości bocznymi drogami wyszła nawet nie najgorsza - jednym słowem było super!
    Dzięki za towarzystwo: @edicsson @rdza @Mortal84 @fenter @sim_co @Zelazko_MPM i do zobaczenia!
    #zaliczgmine +1 (obecnie 332)
    #200km numer 5

Poniedziałek
    W poniedziałek nie było czasu na dalszy wyjazd, więc postanowiłem nadrobić lokalne zaległości i odhaczyć znaleziony kiedyś na Google Maps parowóz. Przy okazji odkryłem bardzo fajne miejsce jakim jest bocznica kolejowa Łódź Olechów wraz z cmentarzyskiem lokomotyw. Polecam, bo miejsce ma swój klimat!
    #rowerowalodz

Wtorek
    Dzisiejsza #100km do Zielonej Góry - co prawda nie tej przy zachodniej granicy, ale w tej też się nie udało zjeść pizzy #pdk. Wiało dzisiaj okrutnie, ale udało się zebrać wyjątkowo, jak na łódzkie warunki, dużo przewyższeń.
    #100km numer 22

W tym tygodniu to już 422km!
    #rowerowyrownik #wykoptribanclub #100km #200km #100km

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
    Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
    Samo liczy, to chyba magia
    Skrypt się nie myli, to inni się mylą
    Będą z tego ładne wykresiki
    Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: mix.jpg

•  

kiedy pogoda dopisuje jak nigdy i sezon rowerowy ciągnie się w nieskończoność nie wiadomo kiedy odłożyć rower. Dzisiaj z pomocą w podjęciu decyzji przyszedł kierowca TIR-a, który przy wyprzedzaniu postanowił zakończyć manewr, gdy byłem w połowie naczepy. Na szczęście zahaczył mnie końcem naczepy przez co nie wpadłem do rowu i udało mi się utrzymać jakimś cudem równowagę. Akurat był zjazd więc prędkość była niezbyt mała - mogło się skończyć słabo, a skończyło tylko się na obdartej ręce.

źródło: IMG_20181113_103444.jpg

•  

Przy okazji odkryłem bardzo fajne miejsce jakim jest bocznica kolejowa Łódź Olechów wraz z cmentarzyskiem lokomotyw. Polecam, bo miejsce ma swój klimat!

@radoslaw-szalkowski: Zabierz nas tam następną razą;)

•  

Zabierz nas tam następną razą;)

@rdza: nawet myślałem, żeby tam podjechać w sobotę, ale nie znałem jeszcze tego miejsca - no i nie było czasu.

Ale mam wstępną koncepcję trasy w tematyce kolejowej z Warszawy do Łodzi (lub odwrotnie) łącznie z #coffeebreak w dawnej stacji kolejowej. Ale jeszcze muszę sprawdzić 2 miejsca, żeby wszystko było dopięte i sprawdzone na 100%.

@edicsson zawołam Cię bo może Cię też zainteresuje temat :D

•  

@radoslaw-szalkowski: przeczytałam, że w tę sobotę i już zaczęłam szukać biletu :D

•  

przeczytałam, że w tę sobotę i już zaczęłam szukać biletu :D

@edicsson: jakby coś to
      Mińsk Mazowiecki odj. 04:13
      Łódź Widzew przyj. 06:43
      :D

•  

@edicsson @rdza
      wstępny zarys trasy https://www.strava.com/routes/16190003

START
      1. Łódź Fabryczna i pomnik spóźnionego na pociąg [link]
      2. Stacja Radegast [link]
      3. Pomnik lokomotywy + cmentarzysko lokomotyw na bocznicy Łódź Olechów
      4. Muzeum kolei wąskotorowej w Rogowie [link]
      5. Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich [link]
      6. Domek "dróżnika" w którym mieszkał Reymont [link]
      7. Stacja Zwierzyniecka [link]
      8. Pomnik czołg w Skierniewicach [link]
      9. Parowozownia Skierniewice [link]
      10. Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie [link]
      11. Warszawa Centralna
      KONIEC

•  

Dzisiaj z pomocą w podjęciu decyzji przyszedł kierowca TIR-a, który przy wyprzedzaniu postanowił zakończyć manewr, gdy byłem w połowie naczepy. Na szczęście zahaczył mnie końcem naczepy

@radoslaw-szalkowski: Mam nadzieję, że zapamiętałeś numery naczepy i bez niebieskich się nie obyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Niech się nauczy dziad wyprzedzać xD
      Kurde, znowu mnie zrzucasz na 13 miejsce w rankingu, to oznacza, że muszę zacząć więcej jeździć xD

•  

Mam nadzieję, że zapamiętałeś numery naczepy i bez niebieskich się nie obyło

@krabozwierz: niestety nie - byłem trochę zajęty łapaniem równowagi, żeby gleby nie zaliczyć. Naczepa miała rejestrację ze Środy Śląskiej z dolnośląskiego, ale nie zapamiętałem cyferek.

•  

@radoslaw-szalkowski: To nic, znaleźliby go chociażby po kolorze plandeki, albo nawet typie naczepy (czy to była niskopodwoziówka/firanka/kontener/lodówka/patelnia itp.) i kierunku, w którym jechał.

•  

@krabozwierz: nie wiedziałem, ale trudno - będę wiedział na przyszłość (oby mi się ta wiedza nie przydała)

Kurde, znowu mnie zrzucasz na 13 miejsce w rankingu, to oznacza, że muszę zacząć więcej jeździć

aż sprawdziłem - awansowałem aż na 12 pozycję, więc na tą chwilę o 13 pozycję musisz powalczyć z kimś innym ;)

•  

@radoslaw-szalkowski: Faktycznie :O brakuje mi około 110 km do 13 miejsca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
      #smutnabaza xD

•  

Faktycznie :O brakuje mi około 110 km do 13 miejsca

@krabozwierz: do 20.00 dasz radę dokręcić :D

•  

@radoslaw-szalkowski: Dla chcącego nic trudnego ;)

pokaż spoiler Tylko, że mi się nie chce, bo za oknem pada deszcz xD

•  

@radoslaw-szalkowski: wycieczka dla fanatyków kolei i wolnostojących czołgów - o czymś takim nawet nie śniłam :D

•  

@radoslaw-szalkowski licznik to igpsport 618? Fajny uchwyt - jakiś konkretny model? Jak spisuje się ten sprzęcior? Kupiłem na dresslily i jeszcze nie wysłali. Z nawigacji w liczniku korzystasz? Sporo pytań. Z tym tirem to i tak fart że tylko ręka. Najlepiej to jakby to zdarzenie nie miało miejsca.

•  

Tak, to iGPSPORT 618. Używam jakieś dwa miesiące i na razie jest wszystko w porządku. Wcześniej używałem iGPSPORT iGS10 i byłem z niego bardzo zadowolony. Najdłuższa trasa jaką jechałem z iGS618 to 300 km i bateria spokojnie wystarczyła. Z nawigacji korzystam i może nie jest tak fajna jak Google Maps w telefonie, ale spokojnie da się nie zgubić - to 200 km też jechałem z nawigacją i nigdzie się nie zgubiliśmy. Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pisz śmiało.
      Jeżeli chodzi o uchwyt to jest to iGPSPORT S80 z dodatkowym uchwytem na latarkę iGPSPORT S81.

•  

@radoslaw-szalkowski dzięki. Jak mi przyjdzie do świąt to będzie dobrze. Odezwę się jak będę swój użytkować. Mam pulsometr i czujnik kadencji w drodze z Chin. Używasz licznika z czujnikami? Skraca to mocno czas działania na baterii? W słońcu wyświetlacz jest czytelny? Zastanawiam się nad czujnikiem prędkości - może sam gps z licznika wystarczy?

•  

@Twierdziel: używam z czujnikiem prędkości i kadencji, nie raz jak mi się chce i pamiętam to zakładam też pulsometr. Ciężko powiedzieć czy skraca i o ile, bo w sumie jak jechałem np. to 300 km to zajęło mi to około 16 godzin, a 12,5 godziny samej jazdy. Miałem podpięte 3 czujniki i licznik cały czas włączony. Dodatkowo licznik miałem ustawiony na ciągłe podświetlanie w nocy, więc doszło włączone podświetlenie przez jakieś 4-5 godzin. Po dotarciu na miejsce było około 30% baterii, więc czego chcieć więcej.
      Na dłuższe trasy zabieram zawsze powerbanka, więc można też ewentualnie podładować go trakcie jakby zaszła taka potrzeba.

W słońcu rewelacji nie ma, szczególnie przy nawigacji. Dane da się odczytać bez większych problemów.

•  

@radoslaw-szalkowski do stravy przez aplikacje igpsport po bluetooth się zgrywa? Są z tym jakieś problemy?

•  

do stravy przez aplikacje igpsport po bluetooth się zgrywa?

@Twierdziel: dokładnie - odpalasz aplikację, sam znajduje licznik (po wcześniejszym dodaniu oczywiście) i zgrywa plik z licznika. Jak masz podpiętą Stravę to automatycznie ląduje na niej.

Są z tym jakieś problemy?

nie wiem czy to problem, ale ogólnie zarówno w IGS10 jak i w IGS618 transfer treningu trwa bardzo długo. Taką trasę 300 km to z 10 minut potrafi ściągać z licznika. Ale to kwestia przyzwyczajenia.

•  

wstępny zarys trasy https://www.strava.com/routes/16190003

@radoslaw-szalkowski: Ale to mam nadzieję, że w przyszłym roku i jak będzie w miarę długo widno?
      Będę miał czwarte zdjęcie z czołgiem w Skierniewicach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Ale to mam nadzieję, że w przyszłym roku i jak będzie w miarę długo widno?

@Zelazko_MPM: raczej tak - na razie za bardzo mnie boli ręka na dziury i długie dystanse ;)

Będę miał czwarte zdjęcie z czołgiem w Skierniewicach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale w Lipcach Reymontowskich nie masz zdjęcia, a tam są dwa czołgi ;) i nawet samolot...

zanim wyszedłem z domu to zmieniłem oponę na trenazerową...

P.S. jak przygotowania do wiosny?

•  

P.S. jak przygotowania do wiosny?

@radoslaw-szalkowski: Nie mam czym mierzyć odległości, ale od poniedziałku staram się kręcić godzinę dziennie. Także przejechałem około pięciu osobogodzin i całe szczęście kupiłem latem wentylator.

•  

Nie mam czym mierzyć odległości
      @Zelazko_MPM jak chcesz to mogę Ci pożyczyć licznik, tylko czujnik prędkości potrzebujesz jeszcze