Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeśli myślicie, że rowerzyści odwalają tylko w Polsce to się grubo mylicie. Jeszcze ani razu nie widziałam, żeby rowerzysta sygnalizował zamiar skrętu lub zjazdy z ronda a mieszkam w Niemczech już 5 lat.
Jazda drogą szybkiego ruchu (obok ścieżka rowerowa) gdzie można rozpędzać się do 100km/h też nie jest dla rowerzystów przeszkodą (°°

#niemcy #rowerzysci #ehhhhhhhhhhhhh
  • 6
  • Odpowiedz
@Amelie drogą szybkiego ruchu lub nawet autostradą często jeżdżą uchodźcy lub imigranci, którzy nie znają przepisów ruchu. Ba znam Polaka co w środku miasta pomykał po dwupasmówce, bo nie skleił, można po chodniku...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chaberr: niestety nie tylko. "wyczynowcy" wielce trenujacy na super sprzęcie często jeżdżą takimi drogami, bo rowerowa im chyba uwłacza...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntyDojcz: nie wiem jak się Polsce, ale w Niemczech sygnalizują. Rondo zdarza się, że ktoś nie sygnalizuje, ale skręty w ulicę to jeszcze mi się nie zdarzyło zauważyć brak migacza.
  • Odpowiedz
ale skręty w ulicę to jeszcze mi się nie zdarzyło zauważyć brak migacza.

@Amelie: Nie rozmawiamy o ulicach tylko o rondach. Z moich doświadczeń wynika że tylko 25-30% kierowców w DE sygnalizuje zjazd. Pytałem nawet kilku Niemców czy nie uczą tego u nich w szkołach jazdy i jeden twierdził że uczą i on zawsze sygnalizuje po czym jadąc z nim samochodem zauważyłem ze jednak wcale nie xD
  • Odpowiedz