Wpis z mikrobloga

Wypłaciłem teraz pieniądze z konta oczędnościowego w getin banku (zrobiłem to mega późno i mam duża nadzieję, że nic się nie stanie do jutra do południa). W idea banku mam lokatę na dość sporą sumę pieniędzy ale z racji tego, że mamy BFG to jestem trochę spokojniejszy i chyba zdecyduje się zostać do końca lokaty. Powiedzcie mi proszę, przyjmując czarny scenariusz, bank upada. Jakie kroki muszę podjąć, ze odzyskać pieniądzę? To jest pisanie zyliarda podań, jakieś sądy? Będą wdzięczny jak ktoś mi przedstawi jak to dokładnie wygląda z tematyką BFG.
#knf #banki #ideabank #bankowosc #getinbank
  • 7
@Kermii: nie trzeba pisać podań. BFG wyznaczy bank który będzie realizował wypłaty (będzie to PKO BP/Pekao lub Santander). Należy przyjść z dowodem osobistym.
Termin jest określony w ustawie, natomiast na przykładzie SK Banku/SKOKów około tygodnia.

Nie wiem po co wycofałeś środki, nie zanosi się na upadek Getinu, chyba że zależy osobom na wywołaniu paniki i odstraszeniu klientów. Wtedy bank traci płynność i to klienci powodują upadek (a na tym zależy pewnym
@ms93: Jak ludzie chcą to niech wyciągają, nie każdemu dla paru złotych więcej chce się potem latać po oddziałach i odzyskiwać tę kasę z BFG. Ja cofnąłem hajs i będę śledził co się dzieje z bankiem, zerkał na wykresy giełdowe i czekał na raport za zeszły kwartał. Przy takim odpływie jest szansa na podobne oprocentowanie jak w Idei i dopiero wtedy wrzucenie tam kasy z powrotem może być warte świeczki.