Wpis z mikrobloga

Tak jak jeszcze pół roku temu bylem pewien, że PiS bez problemu kolejne wybory parlamentarne, tak teraz bardziej się składam ku opcji, że nawet jak wygra to większości raczej nie będzie mieć.

Wydawało mi się, że ta "opozycja" jest tak słaba, że nie mają prawa tego przegrać. No i jest. Ale PiS, tak jak SLD samo się wykończy. Poczuli się bezkrani, dzięki przejęciu sądów i mediów. Ale Polacy na szczęści, aż tak głupi nie są. To po pierwsze.

Po drugie ludzie powoli widzą, jak słabi intelektualnie są ludzie PiSu. Przecież tacy: Suski, Błaszczak, Brudziński, Waszczykowski, Kownacki, Jaki i inni, wystarczy, że się odezwą a opozycja nic nie musi robić.

Po trzecie. Prezydent. A w zasadzie jego brak. W niczym nie podejmuje inicjatywy, nawet w tak ważnej sprawie, jak uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości. Jedyne co potrafi, to głupio się uśmiechać i mówić, że "i tak podpiszę" (mam na myśli ostatnią ustawę odnosnie "święta"). Nawet zwolennikom PiSu to się nie podoba. Przecież oni chcieli męża stanu, na miarę Lecha Kaczyńskiego, a dostali prezydenta, który w niczym nie ma własnego zdania. Już #!$%@?ąc od tego, jak skrajni prawicowcy go krytykują za ten marsz niedzielny, za zabranie im ich marszu.

Po czwarte, Tusk. Po ostatnich wystapieniach publicznych Tuska i ilości jego zwolenników widać, jak dużym poparciem sie cieszy dalej w kraju. No i to jest zupelnie inna liga polityczna niż taki Morawiecki czy Duda. Przecież on ich w jakiejkolwiek debacie rozjedzie. Przykład mieliśmy na komisji Amber Gold.

Po piąte. Afery PO. Część ludzi glosowała na PiS, bo mieli już dość afer PO. A teraz okazuje się, że PiS rządzi 3 lata i jaką aferę udowodniło? Żadną. Najgorsze oskarżenie to "#!$%@?" nagrana u Sowy. Można dużo Tuskowi zarzucać, ale akurat wszyscy, którzy go znają, czy go lubią czy nie to zawsze powtarzają, że jest on uczciwy i nie trawi złodziejstwa w swoim otoczeniu.

Po szóste. TVP. Można mówić przychlniej o jednej partii. Ale wszystko ma swoje granice. Niestety w TVP zostały one już dawno przekroczone i telewizja ta stała się obietem kpin i żartów. Nawet zwolennicy PiSu są świadomi, jaka tam propagana w stylu koreański leci.

Po siódme. Kukiz. Facet nie wejdzie do parlamentu. Głosy najbardziej niezadowolonych, którzy głosowali na niego "antysystemowca" raczej w większości nie pójdą na partię władzy. Myślę, że jakaś nowa partia, spróbuje ich przejąć. Partia, która raczej w potencjalną koalicję z PiSem nie wejdzie.

Po ósme. Biedroń. On nie dość, że może wprowadzić ponownie lewicę do Sejmu (przypomnę, że gdyby SLD dostało się do Sejmu ostatnio, nawet tylko z mim. 8% to PiS nie miałoby więszkości), ale może także odebrać głosy osób, które głosowały na PIS jako na partię socjalistyczną (tak, gospodarczo PiS to socjalizm).

#polityka #bekazpisu #4konserwy #neuropa
  • 23
Po trzecie. Prezydent. A w zasadzie jego brak. W niczym nie podejmuje inicjatywy, nawet w tak ważnej sprawie, jak uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości. Jedyne co potrafi, to głupio się uśmiechać i mówić, że "i tak podpiszę" (mam na myśli ostatnią ustawę odnosnie "święta"). Nawet zwolennikom PiSu to się nie podoba. Przecież oni chcieli męża stanu, na miarę Lecha Kaczyńskiego, a dostali prezydenta, który w niczym nie ma własnego zdania. Już #!$%@?ąc od
@PatologiiZew:

Tutaj bym się wstrzymał. Generalnie dla Kukiza jak i nieszczęsnego Korwina paliwem będą eurowybory. Tak frekwencja jest niska a "elektorat gniewu" zmobilizowany. Dobry wynik da mocny start w kampanie parlamentarną.


Na eurowybory patrzyłbym także z innej perspektywy. Głosują w nich głównie ludzie z miast co samo w sobie jest dla PiS ciężkie a tu jeszcze dodatkowo pojawia się kwestia mobilizacji anty-PiS oraz jednoczesnej demobilizacji PiSu wynikającej z braku jednoznacznego stanowiska
Po piąte. Afery PO. Część ludzi glosowała na PiS, bo mieli już dość afer PO. A teraz okazuje się, że PiS rządzi 3 lata i jaką aferę udowodniło? Żadną. Najgorsze oskarżenie to "#!$%@?" nagrana u Sowy. Można dużo Tuskowi zarzucać, ale akurat wszyscy, którzy go znają, czy go lubią czy nie to zawsze powtarzają, że jest on uczciwy i nie trawi złodziejstwa w swoim otoczeniu.


@smartfonik: w jakim świecie żyjesz, wiesz
Po siódme. Kukiz. Facet nie wejdzie do parlamentu. Głosy najbardziej niezadowolonych, którzy głosowali na niego "antysystemowca" raczej w większości nie pójdą na partię władzy.


@smartfonik: żebyś się nie zdziwił
@Herubin: Generalnie ogromna większość analiz wyborczych pomija temat eurowyborów. Niezależnie czy mowa o polityku czy dziennikarzu. Branie pod uwagę wyniku wyborczego w maju to przecież podstawa takiej analizy ale co ja tam wiem ( ͡º ͜ʖ͡º)