Wpis z mikrobloga

408206,78 - 11,50 = 408195,28

Środa dzień L... Latania po bieżni interwałami. W skrócie to BC1 (U mnie BC1/2 zastępuje OWB1 - tak mi się jakoś lepiej pisze skrótem) + 6x360/360 + 6x180/180 (naprzemian) + Rozciąganie + 3 minutowe przebieżki i schłodzenie w truchcie.
Fajnie to nawet wygląda, wrzucam porównanie Endomondo i z Garmin connect wykresów tempa. Endomondo wykres jest b. uproszczony - zauważyłem to po biegu niedzielnym, w którym 4x mi się but rozwiązał (!), a w endomondo jakby nigdy nic biegłem ciągle równiutko. W GC już widać każdy postój tam a endo nic.

Tutaj R - rozgrzewka (pauzę robiłem na ten czas, a B- też but rozwiązany).

Miłego dnia Mirki/Mirabelki!

#bieganie #tomekbiega

#sztafeta #ruszmiasto

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

Pobierz tomekkp - 408206,78 - 11,50 = 408195,28

Środa dzień L... Latania po bieżni interwa...
źródło: comment_MT6sBschtv7xFllc71KqIBr1PjX9o6fw.jpg
  • 16
@mucher: To chyba najprędzej. Choć endo jest "przyjaźniejsze" dla oka, garmin "agresywniejszy" wykres ma.
Wrzucam wykres wg dystansu z endo z niedzieli z biegu. Widać,że coś tam się działo w 3 miejscach (4ty raz na 1km przed metą, byłem tak zły,że powiedziałem sobie,ze dobiegnę najwyżej bez buta - stąd 3 przerwy były - 3cia dość widoczna). W GC widać te momenty wiązania dość znacząco - po prostu 5-6 sekund spada tempo
Pobierz tomekkp - @mucher: To chyba najprędzej. Choć endo jest "przyjaźniejsze" dla oka, garm...
źródło: comment_YNcVHvbFAB0Hl48QASI6YYHrnMcsG9Li.jpg
@tomekkp: Dobrze myślę, że masz wyłączoną w zegarku opcję auto pauzy? Jeśli tak jest, to jak widzisz, Garmin, podczas przetwarzania pliku danych, nie wycina z wykresów punktów w czasie, w których się nie poruszałeś. Endomondo wycina "zdublowane" punkty i zaznacza wyłącznie to, że na moment wyraźnie spadło tempo. Jak dla mnie jest to po prostu większa dokładność i wiarygodność zapisu Garmina, a nie "agresywność". Ktoś kiedyś wspomniał, na jakimś biegowym forum,
@esuwir: Dokładnie tak jak piszesz-mam wyłączoną autopauzę i garmin pokazuje jak było realnie-choć na rozciąganie robię ręcznie pauzę i wznawiam zaraz jak robię dalszą część- wiązanie buta, światła na trasie czerwone, bajera szybka czy tłumaczenie kierowcy drogi - to część trasy i czasu którego nie pauzuje. Życiówki z endomondo są jakie są, ale mnóstwo ludzi tak się podbudowuje (?)
@tomekkp: Robisz pauzę, ale jak zauważył @mucher, czas płynie nieustannie ;) Nie chcę poruszać tu tematu celowego pauzowania w celu osiągania rekordów, bo dyskusja była na ciekawszy temat - czyli dokładność zapisu :)
@esuwir: Autopauza wyłączona. Robię fizycznie ją gdy się rozciągam - owszem czas leci ale to trening jest a nie bicie życiówek dla endomondo.Też na jakimś forum taki wątek długi widziałem, o "Życiówkach" na endo
@tomekp: Ja korzystam z autopauzy na treningach - dokładnie z takich samych powodów jak Ty. Podczas startów zawsze wyłączona. Wcześniej latałem z Garminem 620 i tam autopauza działała niezbyt dobrze - tj. powodowała spore skoki tempa, gdy się aktywowała, a potem deaktywowała, gdy rozpoczynałem bieg - był mega skok tempa, którego nie było w rzeczywistości. Mam wrażenie, że chodziło o obliczenie tempa w momencie, gdy podczas trwania pauzy przemieściłem się i