Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tą A4 Katowice - Kraków? Czytam lamenty kierowców o wiecznych utrudnieniach, remontach i tak dalej. Zacząłem tak myśleć, i w sumie chyba to jest najstarsza autostrada w Polsce (z obecnych, pomijam jakieś Autostrady Rzeszy i inne cuda). Czy przy prawidłowej eksploatacji i dbaniu o autostrady, po jakimś czasie trzeba przeprowadzać remonty nawierzchni i z racji tego, że odcinek ma kilkadziesiąt kilometrów wydaje się, że coś tam na okrągło jest robione?

Nie wiem w sumie jaki jest zakres prac remontowych bo średnio siedzę w temacie, a ludziom i kierowcom czasem się wydaje, że wszystko się im należy i jak położą drogę, to że będzie przez 100 lat równa jak stół. Faktycznie jest na co narzekać, czy to normalna sprawa, że wraz z upływem czasu remonty muszą być przeprowadzane i za kilkanaście lat taki problem dotknie innych odcinków?

#pytanie #drogi #autostrady
  • 5
@maxatop: jak jadę do Krakowa wybieram intera, bus mnie wiezie, po drodze mogę sobie coś innego porobić, więc nie narzekam ( ͡° ͜ʖ ͡°) z ciekawości pytam, bo wiem, że wielu ludziom się wiele wydaje, a jakby się zagłębić w jakieś przepisy, postępowania przetargowe i tak dalej to wychodzi, że to nie jest taka prosta sprawa wziąć i sobie na dziko coś zrobić czy coś
@chrup: problem polega na tym, ze na tym odcinku A4 są prowadzone fikcyjne roboty drogowe. Rozstawione oznakowanie, porobione zwężki i od trzech lat żadnej maszyny ani żadnego progresu. A4 Opole - Wrocław tez jest często remontowana i jest to uciążliwe, wiadomo, ale tam przynajmniej widać, ze po wszystkim jest nowy rozjazd, nowa nawierzchnia, itd. No i trwa to miesiac/dwa i po sprawie.
@chrup: jest remont mostu zaplanowany do 2019 i jedno zwężenie zaplanowane do 1.12.2018.
@maxatop: no ja jeżdżę tylko a4, jak jadę na Śląsk. 20 minut od bramek do bramek na luzie, bez korków, bez spiny, wygodnie.

Aha, a na zwężeniu i tak są 2 pasy, tylko nieco węższe po prostu.