Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z moim laptopem. Rok temu kupiłem Asusa Rog GL553VD głównie na studia ale też z myślą pograć od czasu do czasu, albo pomonotować filmy czy też porobić jakąś grafikę. No i wszystko było fajnie tylko, że przy każdym programie graficznym mój świetny sprzęt po kilku minutach pracy mruga ekranem na biało, po czym zamyka momentalnie program, przy ponownym włączeniu sytuacja się powtarza tylko dużo szybciej przy czym najczęściej wyrzuca od razu Blue Screen z komunikatem który po sprawdzeniu mówi o przeciążeniu grafiki...

No to oczywiście moje pierwsze poczynania to aktualizacje wszystkiego co się da, jak nie pomogło to ponowienie czynności tylko z reinstalacja systemu, co też nic nie dało.. Jedynym sposobem pracy na w/w programach jest odpalanie ich poprzez kartę zintegrowaną :) Co daje tyle przyjemności co pocieranie jajami o papier ścierny..

Żeby tego było mało to z kartą graficzną jest chyba wszystko git ponieważ benchmarki na spokojnie przechodzi, a też w gierkach normalnie sobie daje rady.

Stwierdziłem więc, że napisze do supportu ponieważ bez sensu wysyłać sprzęt na gwarancje jak mi odeślą z notką "U nas działa".. Opisałem cały problem ze szczegółami itd, i dziś dostaje odpowiedź:

"Problemem nie jest karta graficzna tylko pakiet Adobe który nie wspiera do końca funkcji Nvidia Optimus. Proszę napisać do nich czy jest już jakieś rozwiązanie tego problemu. Polecam też zainstalować sterowniki Intel oraz Nvidia".

Nosz #!$%@? mać.. Czy serio w Asusie pracują takie dzbany które na każdy problem jedyną odpowiedź mają "Proszę zaktualizować sterowniki"? Oczywiście z tego co zauważyłem to Adobe nie ma żadnego problemu z tym całym Optimusem, też jestem ciekaw jak się to ma do tego jeżeli odpalam każdy program stricte na danej karcie, a nie, że ma sobie sam przełączać jak mu lepiej.
Co ciekawe, to brat ma o jeden model wyższy laptop niż ja i u niego żadnego problemu nie ma ;)

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną, albo wie może czy jest jakikolwiek sposób na puszczenie tego na serwis? ;)

#asus #nvidia #laptopy #adobe #support
  • 3