•  

Polecam wszystkim z #itemyzchin tę ogromną lampę #xiaomi - znakomita. Świeci pięknie! #yeelight 650. Naprawdę robi wrażenie. Marzyłem o niej od kilku miesięcy, czekając aż #gearbest zacznie w końcu ją sprzedawać w akceptowalnej cenie. I w końcu się udało ją kupić.
    Rozmiar: 65 cm średnicy
    Moc: 50 W, zdecydowana większość na główne światło, którego temperaturą barwną można sterować, część na #ambilight (dowolny kolor spod lampy, czy w zasadzie znad lampy)
    Na 11.11 było z wysyłką z Europy za $130

Zdjęcie z posta: główna lampa: minimum, ambi: zielony
    W komentarzu: główna lampa: białe, ambi: niebieskie
    Dla porównania Yeelight 320

•  

główna lampa: białe, ambi: niebieskie

•  

Wygląda jakby świeciła gorzej od tej małej xD Zdjęcie robione pewnie xiaomi :-P
      E// faktycznie, mi mixem :-D

•  

@radekrad: W jakim metrażu używasz tej lampy?
      Widoczne są na niej te gwiazdki czy plafon jest czysty?
      Jak porównasz jasność tej 320 do 650?
      dzieki

•  

@radekrad: mieć taką lampę to jak wygrać z rakiem

pokaż spoiler a tak serio to rzeczywiście fajna, większość lamp z marketów to straszna tandeta jest

•  

Wygląda jakby świeciła gorzej od tej małej

@tekjow: to jest problem z robieniem zdjęć, że robiąc zdjęcie każda lampa... wyjdzie tak samo jasno, bo aparat się dostosuje do oświetlenia. Trzeba byłoby się pobawić w jakiś tryb ręczny i wybrać na sztywno "czas migawki". Nie wiem czy tak się da... i chyba mi się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kone: 320 moim zdaniem się sprawdza na jakieś 10-12 metrów (jasne, ale nie białe ściany, osoba lubiąca jak jest jasno). Tutaj pomieszczenie 23 metry i lampa 320 była (dla mnie) zbyt ciemna. 650 jest wystarczająco jasna, chociaż zostaje mi wolna 320 i mam w planie powiesić ją nad częścią kuchenną, jako dodatkowe oświetlenie.

To jest plafon z gwiazdkami i daje moim zdaniem bardzo ciekawy efekt. Małe otwory w plafonie przez które widać poszczególne ledy (na tyle jasne, że nie widać, że to led, tylko widać punktowe źródło światła). I jak się chodzi, to te punktowe źródła światła zdają się migać.

•  

@TRicKYmAn: patrzyłem, że w Polsce często jakieś chore ceny chcą za lampy z wbudowanymi ledami. Większość to lampy na E27, które powodują, że źródło światła jest punktowe (tam gdzie żarówka) a nie ładnie rozłożone po całości lampy. Tak że wszystkie lampy zdecydowałem się brać z Chin

•  

@radekrad: Szkoda że widać te gwiazdki :(. Strasznie mi się to nie podoba.
      Czekam na 320 którą zamówiłem też na wyprzedażach 11.11 do pokoju 16m2. Mam nadzieje że będzie ok ;)

•  

Szkoda że widać te gwiazdki :(. Strasznie mi się to nie podoba

@kone: ja się wahałem przed zakupem ale teraz sądzę, że dobrze wybrałem. Bo wiesz, że jest też wersja bez gwiazdek w tej samej (lub porównywalnej) cenie?

Jak masz białe ściany i jasny pokój to 320 do 16m2 powinna być w miarę ok. Chociaż ja osobiście lubię, jak w pokoju jest jasno... i nie lubię białych ścian, więc brałbym jednak 450/480. Ale to już indywidualne preferencje

•  

@radekrad: No myślałem nad większymi, ale widziałem tylko wersje z tymi gwiazdkami. Pewnie zdecydowałbym się na jakąś 450-480 jakby wyglądała jak ta 320tka.

Masz jakieś linki do wersji bez gwiazdek? ;)

•  

@kone: hmm, na Gearbeście są obie wersje. Na Ali również. Łatwo się domyślić, jak bezgwiazdkowe wersje wyglądają... tak jak gwiazdkowe, ale bez gwiazdek :) Ale chyba gwiazdkowe są popularniejsze, jak widziałem po ilości zamówień na Ali, gdzie widać, która wersja została wybrana - chociaż nie liczyłem i mogę się mylić

•  

@radekrad: jakie ta lampa ma zalety względem zwykłego plafonu led za 50 z allegro ?

•  

@murinius: do plafonu za 50 to raczej musisz porównać te mniejsza. Tutaj masz 50 W mocy, deklarowane cri na poziomie bodajże 95%, sterowanie przez komórkę, pilot, i bramkę Xiaomi, kolorowe światła, wybór temperatury barwowej głównego białego światła. Za to wszystko się płaci. To 6 kg wielkie bydle a nie drobna lampa za 50 zl

•  

Akurat wpis, który by mnie interesował.

patrzyłem, że w Polsce często jakieś chore ceny chcą za lampy z wbudowanymi ledami

@radekrad: nie jest aż tak źle, dostępna jest masa plafonów LED tylko trudno znaleźć interesujący model, chociaż te już takie fajne, porównywalne z pilotem i opcjami to jednak trochę z cenami przesadzają

sam interesuje mnie ten yeelight i się zastanawiam czy ten 320, a może 4xx, 650 to za duże jak dla mnie, po za tym wolałbym bez gwiazd i bez tego RGB bo według mnie to jest zbędny gadżet, z tym, że nie ma chyba bez tych opcji

jak się uprzeć to coś w pl znajdziesz podobnego w podobnej cenie albo nieco drożej, tylko te plafony od xiaomi mają setki, tysiące recenzji i użytkowników, a produkty dostępne na rynku PL niezbyt i w sumie kupujesz kota w worku, a te mają dodatkowo w jednym wszystkie przydatne opcje

prawdopodobnie gdyby gearbest nie oszukiwał z promocjami to już bym zamówił 320, bo parę dni temu był kod i cena ~211 pln, a teraz niby wielki flash sale i 270...

jakie ta lampa ma zalety względem zwykłego plafonu led za 50 z allegro ?

@murinius: z tego co widzę, a szukałem podobnych, za 50 to są mniejsze i bez bajerów, w rozmiarze tej 320 to gdzieś w okolicach 100 pln minimum, ale nadal bez bajerów, bez opcji smart, czyli brak ściemniania, regulacji barwy, pilota, dodatkowych trybów "księżyca" itp., nie wiadomo jaki montaż, bo tu jest bajeczny

brakuje recenzji i często szczegółów technicznych, brak podanego Ra to już kpina, gorszy certyfikat IP...

porównywalny model https://mlamp.pl/lampy-sufitowe-plafony/32766-plafon-lampa-sufitowa-siena-ml262-milagro-okragla-oprawa-minimalistyczna-led-30w-z-pilotem-bialy.html

ale jak pisałem, wiele braków, w recenzjach, parametrach czy to funkcjach

•  

sam interesuje mnie ten yeelight i się zastanawiam czy ten 320, a może 4xx, 650 to za duże jak dla mnie, po za tym wolałbym bez gwiazd i bez tego RGB bo według mnie to jest zbędny gadżet, z tym, że nie ma chyba bez tych opcji

@neoandrew: bez gwiazdek jest dostępny (450, 480, 650 są w wersjach z gwiazdkami i bez). Ledy można wyłączyć, ale jak się ich nie planuje używac, to rzeczywiście, nie ma sensu ich kupować. Moim zdaniem lampę warto dobrać przede wszystkim do pomieszczenie.

•  

@radekrad: tak, potem sprawdziłem i bez gwiazdek jest, ambi ma tylko 650 więc to nie problem, bo ten za duży jak na 15m, przynajmniej tak mi się zdaje

•  

@radekrad: Jakiś czas temu kupiłem 480 z gwiazdkami i na pokój 16 metrowy w zupełności wystarcza( a nawet przy maksymalnych ustawieniach jest za jasno). Opcja moon light jest genialna. Szczególnie w pokoju dla dzieci. Polecam.

Niestety ostatnio kupiłem 650 z Gearbesta. Lampa przyszła uszkodzona. Lata coś w środku i nie da się uruchomić. Narazie sklep proponuje odsyłkę do Hiszpani (koszt 200 pln) lub zwrot 50% ceny. Negocjacje trwają.
      @GearBest_Polska: jesteście w stanie pomoc? T18112200929

Przeszukałem pól internetu aby znaleźć instrukcje jak rozłożyć to cholerstwo(brak jakichkolwiek śrubek i widocznych zaczepów). Jak sklep się wypnie to zostanę z tym sam.

•  

@strongwarecki: a placiles przez PayPal? W wypadku zwrotu powinni zwrócić za przesyłkę. A na pewno prościej założyć spór na PayPal niż się pieprzyc ze sklepem, gdy robi problemy

•  

@radekrad: płaciłem kartą MasterCard. Jak dziś nie zaproponują czegoś rozsądnego to otwieram spór. Dzięki za przypomnienie tej opcji.

Gorące dyskusje ostatnie 12h