Wpis z mikrobloga

@Korbov: Tym się zainteresowałeś?

Pomyśl że bóg wpłynął na Faraona, tak żeby nie chciał wypuścić izraelitów z Egiptu.
Specjalnie sprawił, żeby Faraon był uparty i nie reagował na zrzucane na niego plagi.
Podczas plag, zabił wielu ludzi.

Zrobił to po to żeby pokazać światu jaki jest potężny i jak może dojechać nawet najpotężniejszy lud świata ;D Żeby nie było, to mówi o tym w starym testamencie, poczytaj, to ciekawa lektura.
Ten
@zcaalock no nie wiem ziomek. Mt 25, Sąd Ostateczny:

41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!  42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;  byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;  43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;  byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;  byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
@K_R_S: to taka figura retoryczna mająca podkreślić to, że zło przegra. Jesus odnosi się tu do miejsca, które było za Jerozolimą do której wrzucano na odpady i tam zawsze płonął ogień, stąd ogień wieczny. To miejsce nazywało się gehenna. Jak przeczytasz całą biblię to się przekonasz że żydzi wierzyli, że człowiek ma tylko to jedno życie na ziemi, potem nie ma nic, umiera się i koniec.

W nowym testamencie też tak
@Korbov: Znaczy się dobra ja jestem ateistą, ale jedno muszę powiedzieć wcale w nauce katolickiej nie jest tak jak na tym democie. To że ktoś jest wszechmocnu i wszechmogący, to że stworzył świat i wie jak się skończy, nie wykluczy istnienia wolnej woli. Czyli czegoś co dokładnie i doszczętnie #!$%@? logikę tego demota