Wpis z mikrobloga

@kudlaty6669: A jak ma wyglądać? Zysk rozliczasz przy spłacie pożyczki biorąc zasadę, że wynagrodzenie inwestora jest spłacane na końcu z ostatnią ratą. Pożyczasz 1000 PLN na 10%, PB oddaje 1100 po roku więc Twój zysk to 100 czyli podatek 19 PLN - tyle. Inwestuje w SL już z 10 lat i nie miałem problemów z rozliczeniem tego.
  • 0
@Nartenlener a jak wygląda sprawa rozliczania innej waluty niż PLN. Biorę po kursie z dnia rozliczenia czy pożyczenia ? Druga sprawa to czy inwestować tylko PLN jeżeli - w takich zarabiam? Biorąc pod uwagę że w mintos stosunkowo mało jest krótkoterminowych w złotówkach.
@kudlaty6669: To zależy jak przyjmiesz do rozliczeń. Jak przyjmujesz, że po kursie pożyczenie to wszystko lecisz po kursie pożyczenia, a jak po kursie z dnia rzeczywistej spłaty to wszystko tak obliczasz. Ja biorę średni kurs NBP z dnia w którym pieniądze rzeczywiście pojawiły się u mnie, bo to mój w sumie rzeczywisty przychód i mam te pieniądze "w ręce". Jeszcze jest trzecia metoda gdzie liczysz sumę dochodu w walucie obcej i
  • 0
@Nartenlener to jeszcze jedno pytanie bo faktycznie trochę poczytałem. Jak to wygląda od strony prawnej bo słyszałem że trzeba mieć działalność gospodarczą, jednak różnie piszą na internetach. Druga sprawa to wymiana PLN na euro. Masz standardowy rachunek bankowy czy jakieś inne rozwiązanie i do wymiany kantor online typu cinkciarz? Zastanawiam się nad euro ale wiesz co ludzie mówią- inwestuj waluta którą zarabiasz. Więc wolę się doinformować.
@kudlaty6669: Masz rację. Zgodnie z prawem od jakiegoś czasu trzeba mieć DG i jakieś tam zgody na możliwość pożyczania pieniędzy na %. Ale... Mintos jak Ci pisałem to nie takiej czystej krwi SL. On działa tak, że agreguje u siebie firmy pożyczkowe, a te firmy finansują swoje pożyczki pieniędzmi od użytkowników Mintosa. Co za tym idzie nie pożyczasz kasy innym osobom, więc nie jesteś firmą/instytucją pożyczkową więc prawo (jeszcze) się tego