•  

  #poroncowekino powraca a wraz z nim #filmnawieczor: "Cam", który jest od wczoraj dostępny na platformie #netflix. Wcześniej longplayowy debiut Daniela Goldhabera można było oglądać głównie na festiwalach, gdzie na Fantasia Film Festival zgarnął nagrodę za najlepszy scenariusz. Film skupia się na dziewczynie imieniem Alice, która pokazuje swoje walory przed seks kamerką. Ktoś niestety przywłaszcza sobie twarz głównej bohaterki i przejmuje jej konto...

  Obraz, wbrew powyższemu opisowi, nie skupia się na typowym schemacie "revenge movie" ani też specjalnie nie zadaje pytań, czy praca, którą wykonuje bohaterka jest moralna bądź nie. Za to bardzo udanie pokazuje, jakie zagrożenia czyhają na zwykłego, szarego człowieka w internecie. Czy to w nadchodzącej dobie "deep fake" czy też po prostu wskutek rozwoju technologicznego i przeniesienia swojego życia do tego wirtualnego. Stalkerzy, złodzieje tożsamości, ostracyzm społeczny. Główna bohaterka bardzo dobrze poradziła sobie z rolą, wypadła naturalnie, co było szalenie ważne - to ona ma 90% czasu na ekranie. Dzięki niej film ogląda się z dużą dozą przyjemności i ma się wrażenie, że podobna historia może wydarzyć się tuż za ścianą, u Twojej sąsiadki. Całość dopełnia udanie dobrany soundtrack stojący gdzieś na krawędzi synthpopu i dancepopu.

  Krótko podsumowując: udany film, bez dłużących się minut. Nie wgniecie może Was w fotel i nie usuniecie po nim panicznie swoich zdjęć z portali społecznościowych, ale powinniście się dobrze bawić. Lekki klimat kiczu w transmisjach, soft-porno, realna główna bohaterka, trochę cycków... ( ͡º ͜ʖ͡º) Opis:

  pokaż spoiler Popularna dziewczyna pracująca na seks kamerce traci konto na rzecz swojej sobowtórki. Postanawia więc odnaleźć tajemniczą nieznajomą i odzyskać skradzioną tożsamość.


  Muszę Was przeprosić, że ostatni raz o filmach nabazgrałem tutaj jakieś 6 miesięcy temu, niestety pochłonęły mnie inne obowiązkowi, ale liczę na to, że będzie pojawiać się więcej takich mini-recenzji. I nie tylko SF jak kiedyś :) #film #thriller #netflixpl #kino #sciencefiction #filmy #ogladajzwykopem #cam

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Z racji, że minęło mi już 10 lat na tym portalu to małe i pierwsze #rozdajo. Biorą udział pulsujący.

  Oddaję w dobre ręce 100 miliardów dolarów (100 000 000 000 000). Zielonki nie biorą udziału.
  Dodatkowo nie bierze udziału grupa, która wskażecie w komentarzu i dostanie najwięcej plusów (np. #rozowepaski #niebieskiepaski #bekaztransa czy inna grupa, może uda mi się to jakoś ogarnąć ( ಠ_ಠ))

  Wysyłka na mój koszt

  #wykop #10yearschallenge #waluty #banknoty
  pokaż całość

  odpowiedzi (76)

 • avatar

  Codziennie wysyłam kupon czyli typuje sześć zielonek że niby są to multi. Raz trafiłem piątke nawet. Ciekawe co dzisiaj wskoczy
  #lotto #lottozielonek #lottozwykopem #glupiewykopowezabawy #heheszki

  odpowiedzi (41)

 • avatar

  Kurcze ale zostałam niemiło potraktowana w Biedrze.

  Stoję w kolejce, jestem ostatnia. Zakupów na cały tydzień więc trochę tego jest a akurat byłam sama bez Niebieskiego.
  No nic, wypakowuje. Kasjerka się patrzy na mnie uporczywie z jakimś głupim uśmiechem. Myślę kurde może mam coś na twarzy albo coś ale trudno już za późno.
  Przychodzi moja kolej mówię grzecznie dzień dobry, uśmiech a kasjerka:
  - Kasa zamknięta.
  Myślę hmm jestem ślepa ale nie tak żeby nie zauważyć tej plakietki że kasa nieczynna. Rozglądam się zdezorientowana i mówię jej, że nie jest nigdzie napisane. Ta dalej z głupim uśmiechem wyciąga ten napis spod kasy i mówi "już jest".

  Gdybym nie była taka pizda jaka jestem to albo bym zrobiła inbe albo zostawiła te zakupy i wyszła. Ale jestem więc przeniosłam się do drugiej kasy.

  Zazwyczaj robię zakupy w Lidlu ale dzisiaj specjalnie poszlam bo interesowała mnie jedna rzecz w promocji
  Nigdy wiecej.

  #truestory #zalesie #biedronka
  pokaż całość

  odpowiedzi (97)

Advertisement