Wpis z mikrobloga

Jakieś strategie na grę Rosją? zwłaszcza na late game. Grałem już jako wiele państw i myślałem, że ogarniam tę grę, ale chyba się myliłem. Zrobiłem mare nostrum jako Bizancjum, zjednoczyłem hre itd. i szczerze, jak do tej pory to Rosja sprawia mi najwięcej kłopotów xd na początku jest easy, ale gdzieś tak od 1600 zaczynają się schody. Jestem strasznie opoźniony technologicznie, wszyscy w Europie mają już global trade, a ja w 1700 roku dopiero wprowadziłem printing press. Te instytucje to jakaś masakra, konserwuje manę jak się da, a i tak jestem do tyłu w każdej technologii o 3/4 poziomy. Jeżeli chodzi o wrogów to najgorsze są Chiny. Mam 150 k woja, a ten #!$%@? Ming ma 300k i mnie zjada. Nawet słynna rosyjska zima nie pomaga. Nie pomaga też fakt, że mają sojusz z Polską xd już drugi raz mnie zniszczyli, a po wojnie cyk - Szwecja wypowiada wojnę ( ma 100k, stworzyła Skandynawię). A myślałem, że gdy zniszczyłem kebaba to będzie easy xd a to tylko umocniło Polskę. Ming jest 2 razy trudniejszy do pokonania od Turków.
#eu4
  • 3