Wpis z mikrobloga

Do tej pory jakoś zaciskałem zęby i starałem się udawać, że #zakazhandlu specjalnie nie utrudnia mi życia, choć w każdą #niedzielabezhandlu przed oczami miałem obraz, jak wyjęty z dzieciństwa, gdzie w pieprzonym #prl szare miasta wyglądały jeszcze bardziej martwo. Teraz kolorowe, ale martwe tak samo.

Jednak kiedy 3 tydzień z rzędu od poniedziałku ciut świt, do piątku późnym wieczorem jestem ponad 400km poza domem i tylko #pracbaza - hotel, hotel - #pracbaza od rana do wieczora, to krew mi się gotuje!

Wracasz człowieku w piątek w nocy, praktycznie wszystko już pozamykane, w sobotę trzeba w domu ogarnąć to czego nie mogłeś pomoc zonie zrobić w tygodniu. W międzyczasie musisz pokupować rzeczy, które mogą przydać jej się przez najbliższe dni, jak Ciebie nie będzie + wszystko inne, włącznie z rzeczami, które się zużyły czy zepsuły - a jak na złość jest tego sporo. Spieszysz się jak #!$%@? żeby choć pare godzin posiedzieć z dziećmi tez i w tę sobotę. W niedziele okazuje się, że i tak polowe rzeczy ci brakuje, a i tak coś się zdażyło zepsuć, a ty przecież musisz w pon. o 6 wyjechać...
A było tak normalnie, zanim banda oszołomów zaczęła prześcigać się w głupich pomysłach. #mojkrajtakipiekny

Można próbować mieć neutralny stosunek do tego chorego prawa, ale już serio #bekazpodludzi którzy je popierają :/


#zalesie #takaprawda #truestory #niedzielahandlowa #przemyslenia
  • 14
@chozi: Mimo poglądów bliżej PiS, nienawidzę tego zakazu handlu jako jednej z tych rzeczy, które mi się nie spodobały najbardziej(poza obecną aferą, której czekam na rozwój i powołaniem Chudziwiła na MZ).
Jednak naprawdę nie przesadzaj, że nie da rady zrobić zakupów i nie ma jak tego obejść. To bardziej irytuje, niż faktycznie utrudnia życie.
  • 2
@maciek-rudol: czekałem na taki komentarz...
Pamiętaj tylko, że z każdym zabieraniem swobody obywatelskiej można powiedzieć „nie przesadzaj”. Jak powiedzą Ci kiedyś, że mięso możesz kupić tylko w sobotę, to na upartego „nie ma co przesadzać” - można się przyzwyczaić.
Serio nie tak wyglada wolność wyboru.
@chozi: Masz rację. Więc kiedy za poprzedniej kadencji Zembala zakazał sprzedawania drożdżówek w sklepikach szkolnych, krok ten był czysto totalitarny. I nie mów nie przesadzaj, kiedy porównuję go do działań stalinowskich i hitlerowskich w postaci celowego ograniczania swobód obywatelskich
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@maciek-rudol: myślę jednak, że kaliber trochę inny, ale mimo wszystko żadne ograniczenia bez konsultacji i zdecydowanego potem poparcia takiej zmiany nie są ani mądre ani dobre. Poza tym w kwestii drożdżówek nie przypominam sobie żeby było takie larum, jak jest w przypadku niedziel i wydaje mi się jednak, że w tym drugim społeczeństwo jest bardzo mocno podzielone.
@chozi: W przypadku drożdżówek larum było dużo bardziej jednogłośne. Tutaj masz dane o zakazie handlu: https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/zakaz-handlu-w-niedziele-najnowszy-sondaz/tpmx650
Tylko generalnie dzieci nie mają prawa głosu.
Btw. przeczytałem jeszcze raz Twojego baita. Tydzień temu w niedzielę sklepy były zamknięte w związku ze świętem niepodległości, dwa i trzy tygodnie temu były otwarte. W żaden z trzech ostatnich tygodni sklepy nie były zamknięte z powodu #zakazhandlu
  • 0
@maciek-rudol: „baita”.... :/ myśl sobie co chcesz, ale czytać ze zrozumieniem to się naucz - może przeczytaj 3 raz. Bo nigdzie nie napisałem, że chodzi o 3 niedziele z rzędu, a że 3 tydzień z rzędu na rozjazdach. Niedziele w tym wypadku trafiły się dwie i nie wiem czego próbujesz się doszukiwać.
A to ze w przypadku drożdżówek było bardziej jednogłośne to tylko potwierdza to co wcześniej napisałem. Szkoda tylko ze
@chozi: Czyli w zeszłym tygodniu byłaby i tak zamknięta z powodu święta.
Od 20 dni Ciebie krew zalewa, nie możesz zrobić zakupów, masz koszmary z dzieciństwa i cierpisz na ogromne stresy, bo jutro są zamknięte sklepy.
Przy takich baitach nie wiem czy bardziej żałosny i głupi jesteś Ty, że je wymyślasz, czy że ja dałem się nabrać i zareagowałem...
  • 3
@maciek-rudol: nie masz się co zastanawiac - wystarczy ze się sobie przyjrzysz i odpowiedz masz jak na dłoni kto jest głi to jak but. Raz ze zaślepiony polityka swojej ukochanej partii, a dwa ze stary chłop i czytać ze zrozumieniem nie potrafi. Na dodatek próbuje czyjeś słowa obrócić i zamotać tak zeby brzmiały zupełnie inaczej. To takie typowe dla pisowskich piesków. Całe szczęście, ze na tym portalu jest czarna lista