Wpis z mikrobloga

Jak macie posegregowaną skrzynkę mailową, że łapiecie się gdzie co jest?

Ja przez jakiś czas nie odbierałem i mnie zasypało. (Emaile są z kilku skrzynek ale jeszcze nie wszystkie zgrane)

Chcę to ogarnąć i czy założenia przyjąłem dobre?

Część#1 (ogólny podział na PORTALE i OSOBY)
- Wszystkie maile zbieram do 1 worka (np. gmail) i taguję "Odebrane" i "Wysłane"
- Taguje z której poczty co przyszło.
- Tworzę i nazywam zakładki od nazwy Portali i Osób (np. Grupon zamiast grupon.pl)
- Zbieram wszystkie maile (filtrami), żeby pomijało folder "Odebrane" i od razu wrzucało do Zakładki (np. Grupon)

Część#2 (i jak ogólny porządek zrobię)
- to przeglądam teraz każdą zakładkę (które z tych maili to spam/syf/reklama, a który mail kontaktowy)
- wyłączam pokazywanie Zakładek dla spamu i śmieci całkowicie
- włączam pokazywanie zakładek tylko wtedy gdy coś nowego dojdzie (a takto jest zakładka niewidoczna)

Zda to egzamin w praktyce czy jest jakiś lepszy / prostszy sposób?

#gmail #pytanie #pytaniedoeksperta #poczta #nerwicanatrectw #porzadki
Pobierz
źródło: comment_YGAucizoTce1nlzVykXJiqdV9NM5g8gR.jpg
  • 10
@kajbu patrzysz czy masz jakieś ważne z banków czy coś w tym stylu
Jak ważne przeczytasz to klikasz prawym na spam i blogujesz nadawcę, klikasz "zaznacz nieprzeczytane" i usuwasz

Powtarzać przez kilka dni do całkowitego zablokowania spamu
w swoim WŁASNYM burdelu znajdę wszystko a w innych nic. trzeba sobie radzić z takim spamem ale 800k wiadomosci ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Gerador: bo to jest z różnych skrzynek pocztowych, większość to jest na pewno spam/ reklamy/ powiadomienia , itp.
Jak ważne przeczytasz to klikasz prawym na spam i blogujesz nadawcę,


@Emil1803: tylko, że ja nie mam zaufania do filtrów bo nie wiem jak ten cały mechanizm działa. Czemu mi czasem wpycha w spam coś co jest ważne? (mimo, że nie kliknąłem, żeby to blokować)

albo segreguje na oferty, główne, powiadomienia i coś tam jeszcze coś..
@Emil1803: ale mnie irytuje to, że oni mnie zasypali i chce im te maile teraz na ich konta z powrotem odesłać i zablokować. Ja rozumiem dostać czasem od kogoś maila ,ale są portale co grubo przesadzają i po kilka dziennie wysyłają a ja też nie mam czasu tego wszystkiego przeglądać.

A jak jest bałagan to zaczynam o tym myśleć i się niepotrzebnie denerwować.