Wpis z mikrobloga

Mirki, doradźcie, kupiłem buty dla swojej #rozowypasek firmy #newbalance. Po miesiącu buty przetarły się jak na załączonym obrazku, złożyliśmy reklamacje, ale jak stwierdziła Pani na stanowisku „ specjalista ds. oceny jakości” wada powstała z powodu złego użytkowania. Buty za ponad 200 zloty do wyrzucenia po miesiącu to troche przesada. Warto pisać odwołania? Firma rozpatrująca reklamacja „Tarmex sp.z.o.o.” w odpowiedzi zawarła takie zdanie „ jednocześnie informujemy, ze sprzedawca nie wyraża zgodny na rozwiązanie zaistniałego sporu konsumenckiego w postępowaniu pozasądowym”. Jest to pewnie typowy straszak, żebym się odczepił. Doradźcie coś ( ͡° ʖ̯ ͡°) #buty #zakupy #newbalance #prawo
źródło: comment_Yq5WP9GXZ6qExEYSOx9kazRTRXFMhJDX.jpg
  • 26
@Matijas3535: to już chyba trzeci przypadek jak widzę, że niu balast pęka w tym samym miejscu xD. Co za tandeta.

W dodatku kit o złym użytkowaniu, złej powierzchni bądź źle dobranym obuwie pod kształt stopy wciska każdy większy producent obuwia xD. A ludzie i tak się zabijają za znaczek.

Tutaj prosiłbym rzekomego specjalistę o zdefiniowanie prawidłowego warunku użytkowania obuwia, ciekawy jestem czy coś takiego w ogóle istniej xD.
@Matijas3535: mnie to strasznie wpienia, mają laboratoria, inżynierów od materiałoznawstawa, lata doświadczeń i buty rozpadają się po 2 miesiącach chodzenia. To jest #!$%@? kpina. Celowe planowane postarzanie. Nikt mi nie wmówi, że 'ech kurcze, przypadeg', bo takich przypadków jest setki. Jak możesz to walcz o swoje, jak długo i jak mocno się tylko da! Może to coś zmieni.
@EugeniuszGeniusz: ja osobiście tez bardzo lubię ta markę, dużo par osobiście „zachodziłem” i nigdy nie miałem takiego przypadku żeby po miesiącu się stała taka szkoda, nie mówię już o tym, ze w tych samych butach odkleił się nosek, ale to już jak na porządna firmę przystało przykleili!
@EugeniuszGeniusz: ja jak kupuję buty to zawsze loteria, albo w moment się rozpadają albo pochodzę te 6-10 miesięcy. Wiesz jak siedzisz w biurze, a jedyne spacery to po kawę i do samochodu, a jeszcze podzielisz przez 3 bo codziennie nie nosisz tych samych to może wyjdzie 3 lata 3 pary... mimo to jak się but rozpada po jednym miesiącu to jest bubel i naciąganie. A pani ekspert od jakości to niech
ale jak stwierdziła Pani na stanowisku „ specjalista ds. oceny jakości” wada powstała z powodu złego użytkowania.


@Matijas3535:

"W odpowiedzi na Państwa pismo z dn. xxx, w którym stwierdzacie, iż wada powstała z powodu >złego użytkowania obuwia< i na tej podstawie odmawiacie uznania złożonej przeze mnie reklamacji zmuszony jestem poinformować Państwa, iż powyższe uzasadnienie odmowy nie ma w przedmiotowej sprawie jakiegokolwiek znaczenia. Podczas zakupu Państwa produktu nie zostałem poinformowany o tym,
@Matijas3535: zgodnie z prawem jeśli wada nastąpi w ciągu mniej niż pół roku od zakupu produktu, to na sprzedającym leży obowiązek udowodnienia Wam, że to przez wasze złe użytkowanie wystąpiła wada. Jeśli nie udowodnią Wam tego w sposób skuteczny "od ręki" muszą uznać reklamację za zasadną.

Polecam złożyć odwołanie z opinią niezależnego rzeczoznawcy i czekać na odpowiedź. Jest jakaś grupka na fb gdzie Pani adwokat udziela bezpłatnych porad w takich sytuacjach.