Wpis z mikrobloga

@nyo7: Osobiście mam pod dachem między innymi corolle, ale testowałem też yarisa i aurisa. Wszystkie z nich to świetne auta, bardzo udane silniki, niskie spalanie, proste zawieszenie, prawdziwa zapasówka, dobre wyciszenie, bezproblemowa możliwość instalacji lpg, sporo miejsca wewnątrz.
Pod względem przyszłych kosztów utrzymania kosi konkurencję. Polecam 1.6, w 1.33 da się odczuć brak wigoru przy wyprzedzaniu.
@Crow7422: dzięki. Byłem akurat corolle objechać i jakoś mnie nie urzekła. Chodziły mi mazdy 3 po głowie ale słyszę ze maja swoje mankamenty (chyba jak każde auto).Toyoty faktycznie auta nie do zdarcia bo widzę po rodzinie znajomego która żałowała corolle przez dziesięciolecia, ale co zrobić jak kupuje 2 auto w życiu i pragmatyzm walczy z japońskim designem mazdy w głowie ;)
@nyo7: Odnośnie wyglądu, zgadzam się. Mazda według mnie wygląda lepiej, ale ma kilka wad których w toyocie brak. Miałem okazję testować Mazdę 3, sztywniejszy układ kierowniczy, prowadzenie miała bardziej "sportowe" jeśli porównywać do toyoty.
Sprawdź w google jak wygląda auris 2019, bo różnica jest ogromna na plus. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@nyo7: Bierz F30, za taką kasę kupisz piękny egzemplarz od pierwszego właściciela. Mam, i polecam. Super auto.

Chyba, że chcesz coś co będzie jeździć następne 20 lat bez awarii, wtedy bierz jakąkolwiek benzynową Toyotę.
@ziemniag: obiecałem sobie ze nie kupie niemieckiego auta, a już sprowadzanego to już w ogole. Ale co nie pytam to ludzie mówią passat, skoda, audi.
@Norivotget: naprawdę choruje na mazdę ale przesiedziałem 2 dni na forum mazdy i ci ludzie to jak fanbase applea, czyli „to nic ze lakier jest cieniutki i rdzewieje blacharka, wydam na ceramike 2k co dwa lata i będę twardym woskiem robił podwozie i będzie git”... seriously, kupuje auto żeby jeździło, mam astre która ma 10 lat i nie ma kszty rdzy a była od zawsze pod chmurką.
@nyo7: Mazdy rdzewieją, a jak Ci się trafi i po 2ch latach nie będzie wykwitów, to Ci ją ukradną (ʘʘ)

Dlatego mówię, rozważ Toyotę, Hondę, może Lexusa, ale tu już będzie rocznikowo starszy.
@nyo7: Właśnie też mnie to zawsze zastanawia, dlaczego tak te Mazdy kradną. Są tysiące bardziej popularnych aut, żeby potem na części sprzedać. Pewnie Mazdy mają liche zabezpieczenia antykradzieżowe.

Ja u siebie mam najprostsze zabezpieczenie - blokada skrzyni biegów na wsteczny, i zawsze, ale to zawsze parkuję że za mną jest latarnia/słup/mur itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Norivotget: musi się super z tobą jeździć jak szukasz 15 min parkingu za każdym razem. ;)
Dzięki za rady, przejrzę jeszcze raztoyoty i hondy chociaż wydają mi się ultranudnymi autami z wyglądu
@nyo7: Oj żebyś wiedział :)
No są to nudne auta, ale naprawdę - ile miałem japońców, tak nie mogę ani jednego złego słowa powiedzieć. Po prostu dobre samochody.
Nie nudna Toyota to jest np. Yaris, w tej wersji z uturbionym silnikiem, albo teraz w USA będzie Camry TRD. Jakby takie Camry TRD były w polsce, to bym BMW sprzedał ( ͡° ͜ʖ ͡°)