Wpis z mikrobloga

Witajcie!
Zamierzam kupić auto i chciałbym zasięgnąć opinii.
Ma być to samochód nowy, z salonu, brany na leasing.
Małe, do jazdy głównie w mieście. Obecnie porównałem takie modele jak: VW Polo, Skoda Fabia, Citroen C3 oraz Opel Corsa i właściwie nie potrafię wybrać żadnego zwycięzce, gdyż wszystkie auta, na pierwszy rzut oka, są podobnie cenowo.
Nie mam przekonań co do żadnej z marki, chociaż obecnie na podwórku są same VW.
Może jesteście w stanie mi doradzić jaka marka daje najwięcej w tym segmencie za najniższą cenę, którą możemy traktować jako główny wyznacznik przy podejmowaniu wyboru? Jakieś specjalne rabaty etc.?
Budżet maksymalny to 70 tyś. Jedyny wymóg to skrzynia automatyczna.
Za wszelkie dobre rady będę wdzięczny :)!

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu
  • 19
@Obles: ja na Twoim miejscu przeszedłbym się do salonów i przejechał się każdym autem, zobaczysz czym Ci się jeździ najlepiej i wtedy skonfigurujesz auto pod siebie
@Obles: do 70tyś możesz kupic nawet całkiem dobrze wyposażonego kompakta albo crossovera sebmentu B+.
Zresztą przejedź się po salonach bo na necie konfiguratory swoje a w salonie czasem można dobrą okazję wyhaczyć.
@xspeditor:

A co w tym żenującego? Chyba najlepiej wyposażone modele w tym segmencie i zakresie cenowym. Do tego w odróżnieniu od volkswagenowskich śmietników nie będą się sypać co chwilę i mają także normalne silniki do wyboru.
@xspeditor:

Najwyraźniej nie jechałeś żadnym, ani nawet w nim nie siedziałeś. Bo akurat w segmencie B i tym budżecie to jedne z najciekawszych propozycji. Fakt, że brzydkie to jak noc, ale wyposażenie mają bardzo dobre (znajdź np. hybrydę, aktywny tempomat, automatyczną klimę, keylessa i reflektory LEDowe u konkurencji w tej samej cenie), jeżdża bardzo dobrze, na poziomie Fiesty ST, a na dodatek znane są z bezawaryjności.

Poza tym piszesz o gównoradiu
@xspeditor:

Mają tam wolnossący 1.2, 4 cylindry, rozrząd na łańcuchu, chyba 90 koni. Nic nie pali i nie da się go #!$%@?ć. Jest też litrowy z turbo jak ktoś woli trzy gary. Jeździłem wszystkimi i daje to radę.

Archaiczny 1.2? Weź może najpierw ogarnij temat, a potem rozmawiaj, nie na odwrót.