•  

@mroz3 zainspirował mnie wpisem o tramwajach, więc zwrócę tu uwagę na jeszcze bardziej drastyczną różnicę pomiędzy miastami które nawet ze sobą sąsiadują. Chodzi o budżet 2019 na drogi.

#gliwice budżet na drogi: 198 mln złotych
    #zabrze budżet na drogi: 10,9 mln złotych

Dodam tylko, że w Zabrzu stan dróg jest zły, natomiast w Gliwicach jest bardzo dobry.

Nie jesteście kierowcami, tyko bujacie się autobusami? No to porównanie planowanych na 2019 wydatków tych miast na lokalny transport zbiorowy wygląda tak:

Gliwce - 164 mln złotych
    Zabrze - 36 mln złotych

Dla ludzi spoza Śląska - Zabrze ma 175 tys. mieszkańców, Gliwice 180 tys. , powierzchnia odpowiednio to 81 i 131 km2, dochody budżetów odpowiednio 0,98 mld złotych vs 1,27 mld złotych.

#polska

•  

No to na co oni w tym #zabrze wydają? Gdzieś można zobaczyć np ile długi kosztują miasto w danym roku?

•  

@chwed skąd ty wzięłaś te dane dla Gliwic na lokalny transport miejski?

•  

@chwed a już się chyba domyślam, nie jest tam wliczone w to centrum przesiadkowe? U nas w budżecie jest tylko opłacanie KZK GOP, do którego płacimy więcej niż Gliwice. Na jednostkę powierzchni Zabrze ma chyba sporo więcej wzkm niż Gliwice, nawet w upadającym Bytomiu nie wygląda to źle. Bytom też ma takiej, bo tam linii z magicznego pakietu 181 linii autobusowych jest niewiele

•  

@yousouyou: @chrup: Dane z BIPu ale też mi śmierdzi z taką kasą na transport miejski, bo raczej nie wydają tyle. Drogi sprawdzałem pisząc wpis, więc na pewno jest ok. Z transportem publicznym to tam było dość nieprzejrzyście to podzielone i chyba tyle zostało ze wszystkich wydatków na transport po odliczeniu dróg. Wydaje mi się że tam są też wliczone jakieś inwestycje. No ale pewien nie jestem.

•  

@chwed co do dróg to się zgadzam, w Zabrzu ten temat nikomu nie jest po drodze, nie jest tak, se nic się nie dzieje - bo przy okazji projektu z kanalizacja w dzielnicach objętych pracami trzeba było zrobić przy okazji nowa nawierzchnie (Makoszowy, Kończyce, Pawlów, część Zaborza, Mikulczyc i innych miejsc gdzie prace wykonano jest nowa nawierzchnia). Na głównych ciągach wygląda to już gorzej, chyba w końcu będzie remont Piłsudskiego, na Wolności niedługo będą wymieniane tory tramwajowe, więc na tym najgorszym odcinku też się sytuacja poprawi, porównywać się do Gliwic nie ma co, bo tam decydenci są prosamochodowi, więc i pieniędzy dużo na te cele idzie. Jeden plus dla Zabrza, że nie ma tych debilnych sygnalizacji świetlnych wszędzie, dla aut nie zawsze to mam wrażenie dobrze działa, a dla pieszych katorga, na Placu Piastów czasem 5 minut na przesiadke to za mało, jak na światłach się czeka po 3 minuty..

Co do KM - jest tam chyba najwięcej linii, które zamykają się w obrębie Gliwic, albo powiatu gliwickiego - połączenia z innymi miastami kuleją, o ile Gliwice - Zabrze jeszcze jest nienajgorzej o tyle Bytom-Gliwice to jakiś żart, Ruda Śląska - Gliwice tez wypadają raczej średnio, z Tarnowskimi Górami Gliwice na współdzielenie kosztów nie poszły, aby uruchomić pospieszna linie między tymi miastami, nie mówię już o jakichś Piekarach. Do KZK GOP chyba więcej wpłaca Zabrze i Bytom niż Gliwice, liczba wzkm/km2 też chyba lepiej w tych miastach wypada. Może wliczone tam jest CP albo może jakaś wymiana tego złomu w PKM Gliwice - Katowice, Sosnowiec maja wysokie tempo wymiany i ich tabor jest dobry (np. klimatyzacja w Katowicach to nic nadzwyczajnego, od kilku dobrych lat standard przy zakupach), w Katowicach narzucili sobie cel, że w 2020 maja być w PKM autobusy nie starsze niż 10 lat, w Gliwicach nadal są autobusy z zeszłego wieku..

+: Kuba_P

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (6)

To mój ostatni wpis w związku z RODO na wykop (tj ostatnie wołanie).

Poniżej odpowiedź w formie screena. Kilka słów ode mnie:

no chu**ia panie ferdku. W zaszyfrowanym pliku otrzymałem PDF mający 367 stron. Są w nim... Daty i adresy IP z jakich się logowałem. Ostatni rekord: 2019-02-21 18:00:56 - czyli już po rozkręceniu afery.

A co do mojego żądania...

Przygotowanie kopii danych, o które Pan wnosi tj. komentarzy, wpisów, wiadomości prywatnych oraz zdjęć nie jest możliwe z uwagi na poziom skomplikowania, długotrwałość i kosztowność tego działania, dodatkowo również z uwagi na ogromną ilość danych przetwarzanych przez Administratora.

Oceńcie to sami ;)

Plik zaczyna się tak:

Login top_czipsy Rejestracja 2015-07-12 23:33:58 Ostatnia wizyta 2019-02-21 18:00:56 Status konta active

Widać że wszystko robione na szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i nie poznałem tajnych danych IODO...

#rodo #wykop
    pokaż całość

odpowiedzi (55)

Ile zdjęć na forach poszło w cholerę przez tą stronę...

odpowiedzi (27)