•  

  Cześć, nietypowa sprawa. Proszę Was o jakieś rady.
  Dzisiaj zauważyłem, że z mojego konta w mBanku zniknęły kolejno 90zł i 180zł, o dziwo bez żadnej mojej ingerencji. Wiem skąd tak taki incydent, nie wiem jednak dlaczego. Kiedyś, około rok temu dodałem sponsorowany post na mojej stronie na FB. Mała kwota za reklamę, tak samo mały zasięg. Zakończyłem proces reklamowania, jednak nie odłączyłem karty bankowej od mojego konta na FB, z myślą, że może jeszcze będę chciał coś kiedyś zareklamować. Po upływie tych wielu miesięcy i totalnego nieużywania tejże strony, nagle ukazuje się na niej reklama, brzydko mówiąc "z pizdy", bez mojej jakiejkolwiek wiedzy i działalności, zbierająca potężne żniwo obserwujących (https://zapodaj.net/860c93dc58a5f.jpg.html). Kwota jaka zniknęła z banku ni jak ma się do tego, co pokazuje mi FB w Menedżerze reklam. Najbardziej przerażające jest to, że należna kwota jaką winien jestem FB ciągle rośnie. A to ze względu na politykę reklam jaką prowadzą, która brzmi następująco: "Pamiętaj, że wielokrotne naliczanie opłat za reklamy w ciągu miesiąca lub nawet po zakończeniu emisji nie jest niczym nadzwyczajnym. Dzieje się tak, ponieważ reklamodawca nie płaci za reklamy na Facebooku natychmiast po ich utworzeniu (np. w przypadku promowania postów na stronie). Koszty reklam są naliczane podczas ich wyświetlania odbiorcom, a dopiero później reklamodawca jest nimi obciążany. via. https://www.facebook.com/business/support/topic/billing-and-payments"

  Kontaktowałem się z mBankiem. Powiedziano mi, że te dwa przelewy są chwilowo zablokowane. Oczekują na zatwierdzenia od strony FB. Jeżeli takowa zgoda będzie, wtedy całe 270zł zostanie mi ściągnięte z konta. Pozostanie mi jedynie opcja procesu reklamacji, która trwa zazwyczaj do 30 dni. Na tę chwilę ustawiłem limit moich transakcji online na 0zł, przez co FB nie będzie miało możliwości dokonania kolejnych poborów.

  Napisałem również do FB, wysyłając im należyte screeny. Odpowiedzą mi w ciągu 1-2 dni roboczych. I tu pojawia się problem. Kwota jaką jestem winny za reklamę, wciąż wzrasta, średnio 2 zł na minutę:(https://zapodaj.net/a2365f4095f75.jpg.html). Nie wiem co mam zrobić. Chcę zostawić dowody na to, że coś jest na rzeczy: czyli nie usuwać tego reklamowanego postu, nie odłączać mojej karty bankowej od konta FB. Jednocześnie stoję w kropce, bo kwota wciąż rośnie. Nawet po zablokowaniu karty, będzie ona ciążyć na mojej osobie. Nie wiadomo jak długo będę czekać na odpowiedź supportu i czy ta odpowiedź będzie w ogóle mi odpowiadająca i rozwiązująca cała sprawę na moją korzyść.

  Mirki, co sądzicie?
  #mbank #reklama #problem #banki #facebook #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #polska #gownowpis #ekonomia #prawo #finanse #pieniadze #gorzkiezale

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #byloaledobre #humorobrazkowy #heheszki #bekazpodludzi

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Marurzyści po chuj wam ta matura skoro i tak potem przyjdzie wam żyć w państwie gdzie ustawy pisze się na kolanie w jeden dzień xD

  #matura #strajknauczycieli

  odpowiedzi (25)

 • avatar

  Jak byłam małą dziewczyną to rodzice wpajali mi do głowy takie proste prawidła jak "Kiedy gdzieś wchodzisz to trzeba powiedzieć dzień dobry ". No i tak mi zostało. Co weekend wracam ze #studbaza do domu, głównie pociągami. Jak wchodzę do przedziału to zawsze mówię wszystkim tam siedzącym "dzień dobry", jak wychodzę to mówię "do widzenia", jak jadę w bezprzedziałowym wagonie to zwracam się tak samo do osoby obok mnie. Zwykle każdy mi grzecznie odpowiada i tyle. No i dzisiaj wsiadam, na siedzeniu obok siedzi pani ok 50 lvl i taki dialog:
  Ja: -Dzień dobry.
  Pani: -Przepraszam, czy my siem znamy?
  Usiadłam, ona na mnie patrzy złowrogo jak na ufo. Ja mam error, ale że od rana towarzyszy mi dobry humor to ze szczerym uśmiechem odpowiadam:
  J: -No teraz to już tak.
  P: -Ja pani nie znam! Proszem mniem nie napastować bo pójdem do konduktora!
  J: ( ಠ_ಠ)
  Powiedzcie, czy ja coś robię źle? Chciałam po prostu być miła ( ͡° ʖ̯ ͡°) #zalesie #pociagi
  pokaż całość

  odpowiedzi (61)