Wpis z mikrobloga

Ale mi to nowe Call of Cthulhu podeszło. Niby jest brzydkie, animacje są przekoślawe, modele postaci są niezgodne z jakąś elementarną anatomią, a gameplay to symulator chodzenia z wrzuconymi nieskomplikowanymi zagadkami logicznymi i raczej niepotrzebnymi elementami RPG... ale widać, że autorzy czują klimat Lovecrafta. Fabuła jest raczej generyczną opowieścią o Przedwiecznych, ale one mi się chyba nigdy nie znudzą. Nie jest to pozycja dla każdego, nie jest to najlepsza gra z Cthulhu, ale jeżeli ktoś szuka czegokolwiek w klimacie to polecam - na rynku gier wideo temat nie chwycił tak jak na rynku gier bez prądu (Arkham Horror LCG!). A, za cenę premierową absolutnie nie warto, ja kupiłem za 180 PLN i jednak stosunek jakość+czas rozgrywki vs cena jest raczej niekorzystny.

#gry #ps4 #cthulhu
  • 4
@SceptycznyKartofelek: Byłem strasznie nahajpowany na tę gierkę, gdyż myślałem, że to będzie horror/survival horror. W dodatku te zapowiedzi twórców. Okazało się być przygodówką ze średnimi elementami RPG, bardzo się zawiodłem ;/ odpadłem przy robieniu misji na tej wyspie, ale przyznać muszę, iż klimat niewątpliwie ma i to bardzo dobry, może kiedyś się przełamię i zagram ponownie :D