Gorące dyskusje ostatnie 12h

kurwa jak mozna wysylac dziecko w wieku jakichs 3 lat samo do sklepu po cokolwiek xD stoje se pod blokiem normalnie i slysze PLOSE PANA PLOSE PANA, kieruje oczy w dol a tam stoi taki chlopiec maly i kontynuuje swoja wypowiedz - OTWOZY MI PAN KLATKE BO JA NIE WIEM
    mowie mu czego nie wiesz, nie pamietasz kodu czy co. no i ide z nim do tej klatki mowie kurwa no to ladnie wybral mnie jak kot czlowieka teraz bede mial syna xD

PAMIETAM KOD
    no to podaj
    NIE PAMIETAM KODU
    ja pierdole xD

mowie mu a pamietasz numer mieszkania
    NIE
    a to powiedz jak wchodzisz do klatki to gdzie idziesz na gore dlugo w lewo w prawo ktore pietro
    NO IDE W TOM STRONE NA GORZE NO... z jego monologu wywnioskowalem ze prawdopodobnie mieszka na ostatnim pietrze w ostatnim mieszkaniu wiec dzwonie xD zglasza sie jakas babka mysle se kurwa zaraz jeszcze opierdol dostane ze jej bombelka uprowadzilem i pojde pierdziec w pasiaki jako cwel niegrypsujacy xD
    PROSZE PANI TUTAJ JEST ZE MNA TAKI CHLOPIEC MOWI ZE MIESZKA TUTAJ CZY TO JEST PANI DZIECKO mowie do niej i w odpowiedzi slysze ze to jej brat jest xD no to otwieram mu drzwi i jeszcze zapytalem wychodzacego dziadka czy kojarzy moze to dziecko xD uslyszalem tylko w odpowiedzi NONO CHYBA TU MIESZKA NA PIERWSZYM PIETRZE xD takze mam nadzieje ze nie wyslalem dziecka do jakichs pedofili
    w kazdym razie kurwa no jak mozna takiego typa wyslac po jakies mleko jak on nawet nie dosiegnie do domofonu zeby wpisac numer mieszkania no nie rozumiem #madki #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (63)

Nie jestem w stanie zrobić ankiety, bo app mobilna, dlatego proszę o odpowiedzi w komentarzach na to moje pytanie.

Ile według was (społeczeństwa polskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)) zarabia średnio miesięcznie konduktor (netto)? Liczymy sam zawód, bez podziału na firmy, bo wiadomo że różnie bywa. Zastawiam się jakie jest postrzeganie przez was tego zawodu w tym kontekście.

pokaż spoiler wypełniałem PIT i się miło zaskoczyłem xD

#sziszucontent
    pokaż całość

odpowiedzi (82)

TL;DR:
    Mireczki,
    Założyłem niedawno kanał na #youtube o #programowanie https://www.youtube.com/JakNauczycSieProgramowania
    wpadło mi już ponad 500 subów i z tej okazji robię #rozdajo, jutro po 22 wśród plusujących wylosuję osobę, która otrzyma książkę “Pragmatyczny Programista”

A tu trochę dłuższa wersja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mireczki,

Od pewnego czasu rozwijam kanał, na którym opowiadam jak nauczyć się programowania i zostać #programista15k

Na początku było trochę ogólnych tematów (“Kto może zostać programistą?”, “Czy do nauki programowania potrzebna jest znajomość matematyki?”, “Fakty i mity dotyczące pracy zdalnej w IT”), teraz głównym założeniem kanału jest przeprowadzenie początkującej osoby przez ścieżkę od zera do Junior Developera.

Ze względu na fakt, że nowe filmy pojawiają się raz w tygodniu, nie będzie to pełen kurs programowania - to wymagałoby zdecydowanie więcej czasu - ale będę starał się jak najdokładniej i w jak najbardziej przystępny sposób tłumaczyć najistotniejsze zagadnienia i wskazywać właściwą drogę rozwoju, bo to jest często ogromna bolączka osób zaczynających swoją przygodę z programowaniem, czyli brak jasno sprecyzowanego celu i brak planu na rozwój.

Plan jaki mam w głowie zakłada tak jakby iteracyjny sposób nauki - przejdziemy przez cały przekrój tematów na dość ogólnym, łatwym do zrozumienia poziomie, a następnie będziemy wracać do tych samych tematów już na większym poziomie szczegółowości, jednocześnie dokładając kolejne, bardziej zaawansowane zagadnienia.

Przez najbliższe pół roku poruszać będę tematy, o których mówię w tym filmie, tak aby każdy, kto śledzi kanał regularnie, miał po tym czasie naprawdę solidne podstawy do choćby spróbowania swoich sił na pierwszych rozmowach kwalifikacyjnych.

Następne pół roku poświęcone będzie przyjrzeniu się dokładniej wielu z zapowiedzianych teraz konceptów, ale pojawią się też tematy zupełnie nowe takie jak wzorce projektowe, praktyki związane z pisaniem dobrego, czystego kodu (SOLID, korzystanie z Sonara), Continuous Integration (Jenkins, Bamboo) czy messaging (JMS, Kafka). Porozmawiamy też zdecydowanie więcej o bazach danych - teraz, w tym pierwszym "sezonie", będą to raczej bardzo ogólne koncepty i skupimy się przede wszystkim na SQL, w drugim etapie nauki będziemy mieć więcej czasu, żeby dokładniej poznać różne bazy danych, zobaczyć jak i gdzie wykorzystać możemy na przykład MongoDb, Cassandrę czy Redisa. Na pewno pojawią się też programowanie aspektowe i funkcyjne czy Docker i Tomcat.

Jestem ciekawy Waszego feedbacku, także zachęcam do dyskusji.

Kanał osiągnął ostatnio pułap 500 subskrybentów i z tej okazji (oraz z okazji tego posta) chciałbym zrobić #rozdajo, w którym podzielę się z Wami doskonałą książką (o której opowiadam w pierwszym filmie na kanale) “Pragmatyczny Programista”, która powinna znaleźć się na półce nie tylko każdego programisty, ale w ogóle każdej osoby, która zaczyna swoją przygodę z programowaniem :) Losowanie jednej osoby z plusujących zrobię jutro po 22 :)

A tutaj link do kanału: https://www.youtube.com/JakNauczycSieProgramowania

#naukaprogramowania #java
    pokaż całość

odpowiedzi (36)