Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kryspin013: Arch i Manjaro mają bardzo dobre wiki, większość problemów jest tam opisana, a druga sprawa to raczej nie widziałem żeby ktoś miał jakieś większe problemy z Manjaro, za większość problemów z Linuxem odpowiada DE i w większości dziwnym trafem jest to gnome lub coś bazującego na nim ¯\_(ツ)_/¯
@ElderWrath: Korzystam z archa ziom i o ile arch faktycznie ma bardzo dobre wiki tak jest ono bardzo uniwersalne i można korzystać z niego na każdym distro.

W manjaro masa błędów wynika z tego jak manjaro jest posklejane ze wszystkiego i tego, że distro bazuje na archu. No i ludzie na manjaro nie potrafią w ogóle sobie radzić z typowymi problemami dla archa a mimo to nie przeszkadza im to polecać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: rozumiem, ale mimo wszystko Manjaro jest dobrym distro dla nobów. Jest naprawdę mniej problematyczne niż Ubuntu i Ubuntu-based. A co do archa to Arch > Manjaro, na PC u mnie prawilnie siedzi, a na lapku Manjaro z lenistwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kryspin013:

Co do rozwalania systemu to raczej jest to domena Ubuntu po aktualizacji wersji LTS na nowszą.

Podchodziłem parę razy do Linuxów, jako że najbardziej polecane były Ubuntu i pochodne to one lądowały na dysku. Zawsze coś nie działało lub były jakieś dziwne problemy przez które wracałem na windows'a. A tu nagle jakiś mireczek polecił Manjaro, które po zainstalowaniu i konfiguracji działało bez problemu.
Co do rozwalania systemu to raczej jest to domena Ubuntu po aktualizacji wersji LTS na nowszą.


@ElderWrath: Na 8 komputerach instalowałem, czasami przechodząc 5 wersji ubuntu w górę więc ciężko tu wspominać o jakiejś "domenie".
Skoro ty nie lubisz tego distro nie oznacza że jest zł,


@BlackMask: Nie krytykuję distro, krytykuję jego nowych użytkowników - przeczytaj jeszcze raz wpis. Polecanie manjaro przez ludzi, którzy korzystali z manjaro tydzień/dwa.

Manjaro moim zdaniem ma kilka niedoróbek, które obiektywnie są słabe ale jeśli jesteś ogarniętym userem linuksa to bez problemu sobie z nimi poradzisz. Do tego zaliczają się również wyłożenia systemu po aktualizacji.
@Kryspin013: A co w tym złego ? :D
Ja sam zaczynałem od Manjaro bo jak zobaczyłem Ubuntu to chciałem się pociąć tak samo z Mintem i innymi tego typu.
Jak ktoś jest ogarnięty i chce się nauczyć to nie widzę nic złego, korzystanie z Yay czy pacmana w Archu jest przyjemniejsze po poznaniu tego niż pierdzielenie się z repozytoriami. Co do pomocy to nie wiem co by musiało to być żeby
@BlackMask:

Jak ktoś jest ogarnięty i chce się nauczyć to nie widzę nic złego, korzystanie z Yay czy pacmana w Archu jest przyjemniejsze po poznaniu tego niż pierdzielenie się z dystrybucjami.


Nom, a co z ludźmi, którzy nie chcą studiować wiki achra i manjaro tylko korzystać z systemu? Manjaro jest polecane przez neofitów jako #!$%@? zbawienie na wszystko. Nawet deepin tego nie robi mimo, że w tym momencie to jest chyba
@Kryspin013: Powiem ci tak ludzie polecają deepina czy coś podobnego dlatego że tam masz wszystko do wyklikania.
Większość ludzi którzy się przesiadają chociażby dla testów oczekują od linuxa obslugi jak od windowsa, coś w stylu tu się kliknę i będzie działać. Niestety żaden system nie jest taki nawet te z najlepszą integracją opcji do sterów bo koniec końców coś się wypierdzieli i tak pokaże się czarny ekran xorga albo coś z