•  

  To wpis do każdego, kto uważa siebie za kibica Wisły Kraków.

  Przyszedł czas, kiedy nasza miłość do Wisły mówi sprawdzam. Gorąco apelujemy do wszystkich, aby byli w tych trudnych chwilach z klubem. Kibicowanie Wiśle to nie tylko świętowanie mistrzostw i europejskie puchary. To miłość na dobre i na złe.

  Wielokrotnie wielu z nas, kibiców, w różnoraki sposób udowadniało, że Wisła to dla nas sens życia. Coś, dlaczego warto się poświęcić. Naszym obowiązkiem jest trwać przy klubie szczególnie mocno teraz. Razem dbajmy o dobry wizerunek i silną zjednoczoną Wisłę bez podziałów. Wzajemna motywacja i mobilizacja niechaj trwa z każdej możliwej strony.

  Bez względu na to co się stanie, działajmy tak, żeby mieć poczucie, że zrobiliśmy wszystko aby zapobiec upadkowi klubu. Ogromna wdzięczność należy się drużynie – wynik jaki wykręcają w aktualnej sytuacji jest czymś absolutnie niepojętym i wspaniałym. Najlepszym podziękowaniem dla piłkarzy obecnie będzie dobra frekwencja przy Reymonta.
  Nie dajmy satysfakcji wrogom, którzy zacierają ręce na nasz upadek. Zróbmy na ostatnich dwóch meczach przy R22 w tym roku atmosferę jakiej dawno nie było. Niech cały stadion dopinguje głośno i równo, wspólnie z młynem.

  Pamiętajcie, piłkarze kiedyś odejdą, zarząd się zmieni, a my pozostaniemy. Zawsze będziemy z Wisłą.

  Koniec szukania wymówek. Każdy musi dać z siebie wszystko dla Wisły – tym wszystkim jest aktualnie przyjście na mecz. Najpierw na Jagiellonię, potem na Lecha. Może taka sytuacja w klubie pozwoli w końcu na obudzenie naszego potencjału kibicowskiego. Nasz cel, wyzwanie, wiara: minimum 20tys ludzi na każdym z meczów. Może to Twój bilet pomoże w wypłacie pensji któremuś z zawodników. Może to Twój bilet pomoże w zapłacie za wynajem stadionu od miasta na kolejny mecz.
  AVE WISŁA

  Tekst pochodzi z profilu Ultra Wisła na Fb.
  #wislakrakow #krakow #ekstraklasa #kibice

  źródło: wisla_krakow_feta_mistrzowska_2009_470.jpeg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Czołem, Mirki i Mirabelki!

  Jesteśmy Red Dev Studio - niewielkim studiem indie zlokalizowanym w Olsztynie. Kilka dni temu wypuściliśmy naszą pierwszą większą grę - Down to Hell - w Early Access na Steamie. Z tej okazji mamy dla was #rozdajo 3 kluczy na Steam!

  Losujemy przez #mirkolos, wystarczy jedynie zostawić plusika, skoro sami jesteśmy zieloni, to zielonki też biorą udział!

  Plusować można do 29.04.19 do godziny 12:00, czyli do poniedziałku, niedługo po zakończeniu konkursu ogłosimy wyniki.

  Parę słów o naszej grze - jest to klimatyczny slasher 2D z elementami platformowymi, w którym głównym mięsem jest walka z potężnymi bossami. Wyróżnia nas specyficzny styl graficzny oraz wysoki poziom trudności. Jeżeli lubicie wyzwania rodem z Dark Souls, klimat Berserka i muzykę metalową - poczujecie się jak w domu. Podczas walk z bossami będą przygrywać wam zespoły Koronal i Decapitated, a w kolejnych update’ach, w ramach rozwijanego Early Accessu, także inne, bardzo dobrze znane kapele metalowe, o których póki co nie możemy wam powiedzieć ;)

  Jesteśmy grupą młodych ludzi obeznanych z rynkiem gier, także cenimy sobie wszystkie uwagi od społeczności. Kupując grę w Early Accessie macie realny wpływ na rozwój produkcji, robimy grę dla graczy, więc naturalnym procesem jest dla nas słuchanie community i wprowadzanie zmian dla nich, w końcu w grach liczy się zabawa.

  Zdajemy sobie sprawę, że nie mamy polskiego języka na Steamie i bijemy się w pierś, w związku z tym w najbliższym updejcie, w następnym tygodniu, dodajemy nasz ojczysty; niestety indie gamedev kieruje się prawami: najpierw robimy wszystko co najważniejsze, a potem drugie wszystko co najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W Early Accessie znajdziecie kompletną pierwszą krainę, w której do pokonania będą fale wrogów, sporo elementów platformowych i 3 walki z bossami. Obecnie na Steamie trwa promocja -10%, a domyślnie cała gra będzie składała się z 5 krain i 20 bossów (ʘ‿ʘ), także oferujemy wam konkretny #cebuladeals.

  Oprócz Steama zaistniejemy wkrótce również na Nintendo Switch, nie możemy podać konkretnej daty, ale nie jest to odległa przyszłość.

  Obserwujcie nasze tagi #downtohell i #reddevstudio - będziemy informować was na bieżąco o rozwoju gry i kolejnych #rozdajo.

  Zapraszamy na naszą stronę na Steam:

  https://store.steampowered.com/app/961040/Down_to_Hell/

  Oraz na naszego Discorda, na którym kontaktujemy się z fanami o każdej porze dnia i nocy:

  https://discord.gg/VS7aBMx

  A także na nasze media społecznościowe:

  Facebook - https://www.facebook.com/reddevstudio/
  Twitter - https://twitter.com/RedDevStudio1

  Do zobaczenia na drodze do piekła!

  #rozdajo #gry #metal #decapitated #koronal #mirkolos #pcmasterrace #steam #gamedev #indie #indiegamedev
  pokaż całość

  odpowiedzi (80)

 • avatar

  Dzięki strajkowi naprawdę wiele dowiedzieliśmy się o naszym państwie i jego kadrach:
  1. Większość nauczycieli nie powinna być nauczycielami.
  2. Większość nauczycieli to intelektualne gamonie.
  3. W Polsce na dwa tygodnie można pozamykać szkoły i rząd będzie miał to w dupie.
  4. W Polsce można zmienić prawo w ciągu dwóch dni na takie które pasuje rządowi.

  #strajknauczycieli #polska #polityka
  pokaż całość

  odpowiedzi (36)

 • avatar

  Tu na razie jest ściernisko...

  Ostatnio mam tyle na głowie, że ledwo się ze wszystkim wyrabiam. Remont domu (ocieplenie, dach, okna takie tam...) który się ciągnął od połowy lutego aż do tuż przed świętami, jednocześnie do ogarnięcia 200 kur + kilka innych drobnych spraw bieżących i nie miałem czasu nawet na czas zasiać pszenicy (widocznej w tle). W końcu się udało, z lekkim poślizgiem ale jednak. Jednocześnie udało się zasiać mieszankę zielonki na terenie planowanym pod nową część wybiegu - koniczyna, gryka, facelia, trochę pszenicy. Już zaczyna wschodzić - więc czas najwyższy na zrobienie ogrodzenia.
  Od ostatniego razu poczyniłem pewne inwestycje w sprzęt - młot 1200W + świder do ziemi na prawdę robią różnicę. Pracę którą grodząc poprzednio ogrodzenie wykonywałem cały dzień, teraz jestem w stanie zrobić w 30 minut. Miazga. W tym tempie jak wszystko dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu kurki będą się pasły na całych 3500m2 (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  Z takich ważniejszych rzeczy które pozmieniały się w kurniku to udało mi się wybić dwa okna - jedno normalnie otwierane w nowej części kurnika, drugie wysoko pod sufitem mające na celu tylko wpuszczanie do środka światła słonecznego.

  Już teraz mogę powiedzieć, że to był świetny pomysł - wentylacja w kurniku znacznie się poprawiła (cały dzień otwarte na oścież duże okno + drzwi), kury wstają zdecydowanie wcześniej i kiedy o 6.30 wypuszczam je na wybieg wszystkie już od dawna są na nogach - nie dopiero się budzą jak to było jak nie miały okien i cały czas ciemnicę dopóki ich nie otworzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Dodatkowo coraz więcej młodych kurek zaczyna się nieść. Spora część jajek jest już odpowiedniej jakości do sprzedaży, część jest jeszcze malutkich które zostawiam sobie - bo nie będę brał przecież pieniędzy za jajko 35-40 gram ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Ciężko określić ile obecnie kur mi się niesie - ostatnie kilka dni (gdzieś od tygodnia) to codziennie większa liczba jajek, od 60 przez 70, wczoraj zebrałem już 78 z czego około 65 nadaje się wielkością do sprzedaży. Docelowo z 200 kur powinienem mieć minimum 120 jajek dziennie - w momencie kiedy wszystkie z nich wielkością będą nadawały się do sprzedaży, będę myślał nad dalszym powiększaniem kurnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #kurkazpodworka
  pokaż całość

  odpowiedzi (41)