•  

  Trzecia runda XII sezonu ACLeague, Retro Wykop Endurance Kompetyszyn by Motorsport Capsule, za nami! Tym razem odwiedziliśmy najbardziej znany obiekt w Wielkiej Brytanii - pętlę Silverstone, na której do prekwalifikacji podeszło ponad 80 kierowców w samochodach grupy C oraz klasy DTM. Kierowców natchnionych powrotem Roberta Kubicy do startów w mistrzostwach świata Formuły 1, oczywiście.

  https://acleague.com.pl http://www.mcapsule.pl https://www.assettocorsa.net

  Na serwerze Pro w grupie C zwyciężył... Kimiz.
  Na serwerze Pro w grupie DTM zwyciężył... Luka.
  http://managerdc7.rackservice.org:50915/sessiondetails?sessionid=206
  Powtórka transmisji Pro: https://www.twitch.tv/videos/339339982

  Na serwerze Semipro w grupie C zwyciężył... Hazzy.
  Na serwerze Semipro w grupie DTM zwyciężył... Almclox.
  http://managerdc7.rackservice.org:50175/sessiondetails?sessionid=257

  Jak Wasze wrażenia?

  Mojej relacji tym razem nie będzie. Jeszcze wczoraj rano łapałem się na serwer Pro, ale do wieczora szybsze okrążenia wykręciło kilku, a może nawet kilkunastu innych kierowców i spadło mi się do serwera Semi. Norma. Zapowiadało się dobre ściganie, ale sprzęt okrutnie przekreślił plany startu. W dniu wyścigu na treningu jeden blue screen, komputer się nie uruchamia, odpala się po dłuższej chwili, drugi blue screen i znowu to samo. A jeszcze dzień wcześniej żadnych problemów nie było. No i pojeżdżone...

  #acleague #simracing #assettocorsa

  •  

   @Plupi: a ja się zastanawiałem co Cię tak nosi na treningu, że mnie w ferworze walki skatowałeś.

  •  

   @Plupi: U mnie ponownie bez zaskoczeń. Prekwale mega słabo, kwale słabo. Początek wyścigu o dziwo bardzo czysto i przez kilka kółek naprawdę fajna walka + spore szanse na 10 - 13 pozycję. Niestety później przegrzane hamulce, kontakt z Petrusem (wielkie sory) i spadek. Mozolne odrabianie strat zakończone dwoma spinami i ostatecznie dowiezienie 17 miejsca. Biorąc pod uwagę prowadzenie Sierry i losowo działający shifter to i tak spoko. Niebawem postaram się ogarnąć filmik.

   Widzim się na Mugello.

  •  

   @Plupi: w wielkim skrócie

   Mazda mi nie lezy. Silver nie lubię. Pojechałem preq, sekunda straty do P1, na pewno Manux ma jeszcze z 0.3 sekundy w zapasie, więc... pojeżdżone.

   Q - nie zlepiłem tego co chciałem, jakoś P6

   Start dobry, 2 pozycje (Lotnik i Mateusz), poźniej Manux vs Szołtys na poboczu i P2. Kilka okrążeń blokowania Manuxa, w koncu puściły mu nerwy, kontakt i spadek na P5. Odrobiłem jedną pozycję i po kwadransie wyścigu... Wyścig się dla mnie skonczył. DTMki mnie zblokowały, do topki kupę czasu straciłem, więc uznałem - luj, jedziemy powoli, byleby się doczłapać. Topki nie złapię, reszta mnie nie dogoni, po co się spieszyć jak można podziwiać AC na ultra ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Plupi Jak na razie najgorszy wyścig tego sezonu. Szkoda się dużo rozpisywać bo zabrakło dosłownie wszystkiego. Dużo błędów, brak tępa i rozwodniona przez szybkie 2 piwka koncentracja dały znać ;) stwierdzam też że jednak nie lubię silverstona tak jak ktoś już napisał wyżej

  •  

   @Plupi:
   Mazdowe semi.
   Trzeci po kwalifikacjach, bo nie potrafiłem skleić kółka bez błędu.
   Pierwszy po pierwszym zakręcie, bo Hazzy chyba nie umie w starty.
   Znowu ostatni w grupie po paru pierwszych okrążeniach, bo błędy.
   Pół okrążenia przed planowanym zjazdem do pitów wykończyłem skrzynię biegów, bo przez brak skupienia i zmęczenie nie miałem koordynacji ręka-noga.

   Na wiki pod hasłem "zmarnowana szansa" znajdziecie pewnie mnie.

   pokaż spoiler No i może Lotnika... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @NevilX nie umiem w starty bo mam tylko pedał gazu i hamulca ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to się raczej nie zmieni szybko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Hazzzzy: pierwszy bieg ustawiasz na te jakieś 119 (dość nisko), poxniej gaz w podłogę, bieg na N, światła gasną, dalej gaz w podłogę i wbijasz 1. poźniej delikatnie odejmując kontrolujesz uślizg tylnej osi i lecisz dalej. Na Watkins i na Silver ta taktyka zadziałała i zyskałem dzięki temu pozycje. Bez zabawy ze sprzęgłem ;)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dobry wieczór :) To będzie ostatni wpis w tym roku dotyczący naszej zbiórki dla Marty i obiecuję, że kolejny raz zawołam Was dopiero w styczniu! Jeśli jednak nie chcecie, żebym wołał Was ponownie, odplusujcie wpis, który już Wam linkuję, bo zdaję sobie sprawę, że do kogoś mogłem się wbrew woli przyssać, za co przepraszam: https://www.wykop.pl/wpis/37285833/krotka-smutna-historia-bedzie-pare-miesiecy-temu-n/

  Mam dla Was krótki filmik, cobyście lepiej poczuli klimat. Nie rozwijałem się, bo mi narządy mowy zaniknęły trochę od piwniczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Chciałem się też podzielić refleksjami.

  tl;dr

  pokaż spoiler Mirko zmusiło mnie do wyjścia z piwnicy i do spotkania się z dziewczyną omggg ( ͡° ʖ̯ ͡°)


  Po tym wszystkim, co zrobiliście, pomyślałem sobie, że bardzo miło byłoby poznać Martę osobiście i pogadać. Poza tym, zależało mi na tym, żeby w jakiś sposób odwdzięczyć się Wam za to, ile energii włożyliście w pomoc dla osoby, której przecież nawet nie znacie. Chciałbym podtrzymać ten ogień w Waszych sercach za wszelką cenę, bo moc, jaką dysponujemy, zdecyduje jeszcze o niejednym życiu i wpłynie na zdrowie niejednego potrzebującego.

  Pojechałem więc do szpitala, którym leżała Marta. Oddział udarowy. Już od wejścia na oddział mocno uderzył mnie przygnębiający klimat polskiej służby zdrowia - przepełnione sale i pielęgniarki, których zawsze niestety jest za mało. Sala, w której leżała Marta była jednoosobowa, jednak miała w niej sąsiadkę, co sprawiało, że nie było w niej prawie żadnej wolnej przestrzeni, zwłaszcza, że ostatnie metry kwadratowe zabierał wózek Marty. Przywitaliśmy się, poznałem też jej tatę. Akurat czekała, aż skończy się kroplówka.

  Kiedy to nastąpiło, tata na jakiś czas zabrał Martę z sali, przez co miałem okazję poznać lepiej Oliwię - jej sąsiadkę. 20-letnia Oliwia cierpi na stwardnienie zanikowe boczne. Jeszcze w tym roku wszystko było ok, lecz dzisiaj dziewczyna nie jest w stanie sama się poruszać i ma duże problemy z mową. Poprosiła mnie o spacer. Wziąłem ją więc pod rękę i próbowaliśmy zrobić parę kroków, lecz co metr dosłownie leciałaby na podłogę gdybym jej nie łapał, nawet mimo tego, że oprócz mojej pomocy, podpierała się drugą ręką o barierki. Co jakiś czas musiała brać głęboki wdech, co brzmiało jakby łapała powietrze po wynurzeniu się z wody po paru minutach. Z tego, co powiedziała mi później Marta, to cholerstwo atakuje też układ oddechowy. Pielęgniarka dała nam wózek, dzięki czemu pojeździłem z Oliwią trochę po szpitalu. Miała na ręku tatuaż. Wiecie, to jest cholernie mocne doświadczenie, kiedy widzisz kogoś, kto przed chwilą miał normalne życie, znajomych, imprezy, przypały, może nawet śmieszkował z nami na Mirko, kto wie, a niedługo później... ledwo tli się w tej osobie życie. I nic się nie da z tym zrobić, to jest nieuleczalne, po prostu czekasz na wyrok.

  Kiedy wracaliśmy przez oddział, z kilku sal słyszałem płacz ludzi. Strasznie mną to wstrząsnęło.

  Wróciliśmy do sali nr 29. Udaliśmy się z Martą do baru, gdzie zamówiliśmy sobie kawę, z którą przenieśliśmy się na korytarz, bo zaraz zamykali. Gadaliśmy o wszystkim - o jej zwierzakach (ma trzy koty i psa), o moim psie, o przeszłości, o przyszłości, o Wykopie oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dużo tematów oczywiście już obgadaliśmy wcześniej, na Badoo, bo mamy stały kontakt. Zeszły nam tak chyba ze dwie godziny. Marta to świetna dziewczyna, muszę przyznać, że na żywo gada nam się dużo lepiej, co niekoniecznie jest zasadą. Chciałaby kiedyś studiować weterynarię we Wrocławiu, za co trzymam kciuki. Umówiliśmy się też na piwo, jak już to wszystko się skończy i w końcu stanie na nogi. No dobra, piwo to może być odleglejszy temat z racji leków, ale na kolejną kawę, w normalnych warunkach, na pewno! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Chętnie napisałbym więcej co u Niej słychać, ale przecież @Marcia1415 ma tutaj konto, więc sama może się z Wami podzielić :D

  Podsumowując, jestem zaszczycony, że mogłem brać udział w tym przedsięwzięciu i chętnie to kontynuuję. Jeśli życie rzuca przed Wami pewne niecodzienne perspektywy, wchodźcie w to śmiało, bo nigdzie nie smakuje ono tak dobrze, jak poza przetartym szlakiem.

  #badoo #pomagajzwykopem #pomocdlamarty #wykopefekt #coolstory #truestory
  pokaż całość

  odpowiedzi (104)

 • odpowiedzi (13)

 • avatar

  Dotarły właśnie do mnie informacje, że nie tylko niejaka pani Karola chce przedstawić sprawę obozów z innej strony.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler #euroweek #4konserwy #humorobrazkowy #heheszki #bekazlewactwa #dziennikarstwo #germandeathcamps #wirtualnapolska #pdk
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)