Wpis z mikrobloga

@Ragnarokk: smutne co zrobiły silniki szachowe z tą grą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Z opowieści słyszałem, że dawniej to było znacznie więcej zabawy. GM-owie byli faktycznie arcymistrzami, nikt nie wiedział co się dzieje na szachownicy(nie było komputerów), grane były totalne nowinki a po 40 ruchach pyk do koperty i cała zabawa z analizą w domu i wymyślaniem kombinacji wygrywających.
Naprawdę nie rozumiem, czemu wszyscy oglądają ten mecz


@Ragnarokk: zwykle nie obrazam ludzi ale powiem ci tak: Ten mecz ogladaja albo ludzie z problemami psychicznymi albo ludzie ktorzy sie tym na prawde interesuja i rodzina ich nie mecyz. Przecietna osoba oglada co najwyzej analize
Z opowieści słyszałem, że dawniej to było znacznie więcej zabawy. GM-owie byli faktycznie arcymistrzami, nikt nie wiedział co się dzieje na szachownicy(nie było komputerów), grane były totalne nowinki a po 40 ruchach pyk do koperty i cała zabawa z analizą w domu i wymyślaniem kombinacji wygrywających.


@JakTamCoTam: tak super tylko to nie silniki zrobily z tej gry gowno. Silniki co najwyzej pokazuja ze GM jest GM a nie ze szachy sa
@Ragnarokk Najlepsi gracze, najwiekszy prestiz, najlepsze przygotowanie i fajnie zrobione streamy to ludzie ogladaja.
Tak samo jak w innych sportach ludzie ogladaja final olimpiady czy ms.
Nikogo nie obchodza np puchar europy gdzie tez gra carlsen bo nie sa to turnieje na powaznie i wygladaja jak zawody o puchar burmistrza na sali gimnastycznej. Ogladac takie turnieje to tak jak ogladac szachy kobiece, gdzie chocby graly jak Tal to i tak bym wolal
@karer No wlasnie jest zupelnie odwrotnie. Ten mecz wlasnie oglada duzo przecietnych osob. Sam mam kilku znajomych co wogole nie ogladaja szachow na zywo, a ten mecz sobie sledza na twitchu czy na youtubie.
smutne co zrobiły silniki szachowe z tą grą ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@JakTamCoTam: Skoro silniki szachowe wygrywają między sobą, spokojnie pokonają i Carlsena i Caruanę, skoro Alpha 0 czy Leela grają totalnie od silników odmienne ruchy, które są równie dobre albo i lepsze, to jakim cudem jeden człowiek nie może pokonać drugiego?

Dlaczego zakładać, że skoro są silniki, to wszystko jest wyjaśnione, kiedy po pierwsze człowiekowi do