Wpis z mikrobloga

Badania podane przez The Independent pokazują, że wymagania kobiet na rynku matrymonialnym spadają gdy jest mniej mężczyzn w społeczeństwie. Portal podaje, że kobiety preferują atrakcyjnych wysokich mężczyzn którzy następnie mają więcej dzieci niż mniej atrakcyjni mężczyźni. Wyjątkiem jest okres gdy spada liczba mężczyzn np. podczas wojny lub polityki imigracyjnej preferującej kobiety. Zmienione proporcje płci sprawiają, że mniej atrakcyjni mężczyźni maja takie same szanse na znalezienie partnerki i potomstwo.

Kluczowe zdanie z artykułu

Past research has suggested that taller men are more likely to be married and to have more children (except in societies affected by war).

https://www.independent.co.uk/news/science/how-men-and-women-find-a-partner-the-long-and-short-of-it-8454629.html

Z przeprowadzonych w USA badań wynika, że w miastach z nadwyżką mężczyzn następuje gwałtowny wzrost zadłużenia wśród mężczyzn. Rosnąca rywalizacja sprawia, że mężczyźni zadłużają się aby sprostać wysokim wymaganiom kobiet. W miastach ze zrównoważoną liczbą kobiet i mężczyzn nie zanotowano dużego wzrostu zadłużenia u mężczyzn którzy nie musieli rywalizować o kobiety. Badania przeprowadzone we Francji udowodniły duży wpływ ostentacyjnego bogactwa na powodzenie u kobiet. Mężczyźni którzy próbowali otrzymać numer telefonu od kobiet zwiększali trzykrotnie szanse na swoje powodzenie jeżeli podjeżdżali drogim samochodem.
https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/ekonomia-randek/

Obecna polityka imigracyjna w Polsce i w Europie zaburza równowagę płci ponieważ większość imigrantów to mężczyźni. Można zatem uznać, że piszący pod tagami #przegryw i #stulejacontent nie są wszystkiemu winni a istotny wpływ na ich niepowodzenia z płcią przeciwną mają czynniki zewnętrzne np. zaburzony rynek matrymonialny spowodowany ruchami imigracyjnymi.

Według danych dostępnych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do Polski imigruje znacznie więcej mężczyzn niż kobiet. Może to negatywnie wpłynąć na rynek matrymonialny w Polsce i utrudnić polskim mężczyznom znalezienie partnerki. W pierwszym półroczu 2018 roku, powiatowe urzędy pracy wpisały do ewidencji 756 812 wniosków
pracodawców o zatrudnienie cudzoziemców. Zaledwie 31 procent oświadczeń dotyczyło sprowadzenia i zatrudnienia w Polsce kobiet z zagranicy.
Proporcje płci dotyczące imigracji z krajów egzotycznych są jeszcze bardziej niekorzystne dla polskich mężczyzn. Na 2928 wniosków o pracę w Polsce dla obywateli Bangladeszu tylko 58 wniosków stanowiły wnioski o pracę dla kobiet. Dla obywateli Nepalu na 9234 zezwolenia tylko 959 dotyczyło kobiet, wśród Pakistańczyków na 420 zezwoleń tylko 14 wydano kobietom. Na 570 obywateli Turcji zezwolenia dostało tylko 50 Turczynek.
https://archiwum.mpips.gov.pl/analizy-i-raporty/cudzoziemcy-pracujacy-w-polsce-statystyki/

Kanada zauważyła problem związany z nadwyżka mężczyzn imigrujących do krajów zachodnich. W 2015 roku Kanada ogłosiła, że przyjmie 25 tys. azylantów z Syrii ale wykluczyła możliwość przyznania azylu dla samotnych mężczyzn. Azyl był przyznany tylko samotnym kobietom, dzieciom lub rodzinom. Warto rozpocząć w Polsce dyskusję na temat wprowadzenia parytetów płci dla imigrantów. Temat powinien być częściej poruszany w internecie aby został zauważony przez opinię publiczną
https://www.cbc.ca/news/politics/canada-refugee-plan-women-children-families-1.3330185

#4konserwy #redpill #tfwnogf #ciekawostki

@Rewolucjonista_przegrywu @honeserek2
  • 79
@Hydroakustyk:
Podam jeszcze trochę statystyk gdyby ktoś chciał to wykorzystać do własnych wpisów i znalezisk:

Małżeństwa Polek z cudzoziemcami stanowią aż 74 proc. ogółu małżeństw mieszanych wynika z danych podanych przez GUS za lata 2006-2012. Obecnie sytuacja może się pogarszać ze względu na większą imigrację mężczyzn do Polski.
https://forsal.pl/galerie/771006,duze-zdjecie,1,malzenstwa-polek-z-cudzoziemcami-stanowia-az-74-proc-ogolu-malzenstw-mieszanych.html

Wśród osób w wieku 20-29 lat mamy nadwyżkę mężczyzn licząca 94 tys. osób, jest to naturalna różnica wynikająca z większej liczby narodzin