Wpis z mikrobloga

Przed chwilą dzwoniła do mnie kobieta z krwiodawstwa i prośbą czy mógłbym jutro oddać płytki krwi, bo są pilnie potrzebne. Musiałem odmówić, bo niedawno tatuaż robiłem i na pół roku mam bana. Takiego żalu, jak w jej głosie, to dawno nie słyszałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jest tu jakiś Mirek lub Mirabelka z grupą krwi 0- i jutro te płytki by oddał?

#krwiodawstwo #wroclaw
  • 12
@DahofromRio właśnie o to chodzi, że lekarz potrzebuje tych wyników, żeby przepuścić jak miałeś tatuaż robiony w ciągu ostatnich 6msc.
Zaznaczam, że ktoś mi to kiedyś mówił, ale nie robilem tak, więc nie wiem czy na pewno tak jest.

Zresztą jak tak jest, to jak mega potrzebna to rckik powinno oplacac takie badania
@klokupk nie wiem czy takie wyniki robią w jeden dzień, a dzisiaj na pewno tego nie zrobię, żeby to na jutro mieć. Poza tym chodzi nas parę osób z tą grupą krwi, więc liczę, że ktoś się zgłosi tam jutro. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DahofromRio: Bo to nie jest fair że pomaga się kosztem pracodawcy, a jako że się nie zgadzam z takim podejściem i trzymam się swoich poglądów, nie będę tego wykorzystywał, chyba że miałbym pracodawcę który by mnie oszukiwał. Chyba że to ZUS płaci za moje wolne wtedy...
Więc musiałbym brać urlop bezpłatny, a tego też nie chce. I wracamy do problemu - czemu tak szybko zamykają centra i czemu jest w jednym
@DahofromRio: Oddawałem parę razy płytki krwi na wezwanie telefoniczne. Dzwonią tylko do stałych krwiodawców z perfekcyjnymi wynikami, mieszkających w miarę blisko stacji. Bonus jest taki, że jak ja oddawałem parę długich lat temu, to za wezwanie telefoniczne na płytki krwi dawali dodatkowy ekwiwalent w gotówce i nie było go mało. Jak na studenta, to nawet dużo.
Zresztą jak tak jest, to jak mega potrzebna to rckik powinno oplacac takie badania


@klokupk: nie wiem ile te badania kosztują ale najwyraźniej dużo - ja chciałem wrócić do oddawania krwi ale kilka lat temu załapałem się na jazdę bez trzymanki pt. zapalenie mózgu i zostałem dożywotnio zdyskwalifikowany jako dawca. spoko - rozumiem, że się boją co tam pływa, ale przecież, jak mówisz, mogą przebadać. NIE. i jeszcze żeby mi wprost