•  

Przypomniała mi się historia sprzed 5-6 lat. Dobra koleżanka mojej mamy była na kawie i opowiadała, że ma znajomą, bardzo biedną której zepsuł się komputer, ma dwójkę dzieci i ogólnie smutna historia. Gadka szmatka i jako informatyk czy bym nie zerknął. Nie miałem co robić, blisko miałem, pomagać uboższym lubiłem więc po kawie poszliśmy do tej koleżanki. Wchodzimy do mieszkania i już od progu uderzył we mnie smród fajek. Mieszkanie faktycznie widać ubogie, bida z nędzą. Idąc dalej na stole spotkałem kilowy worek z tytoniem, maszynkę do robienia papierosów, dopiero potem dostrzegłem komputer. Już na starcie widziałem, że zwykły chkdsk wystarczy, cieszyło mnie to, bo nie miałem ochoty długo w tym mieszkaniu przebywać. Klawiatura upierdolona od popiołu, pomiędzy klawiszami aż siwo. Syf, brud, smród. Znajomej od mojej mamy chyba też średnio się to widziało, wspomniała coś o przewietrzeniu to "nie, bo zimno będzie". No i zobaczcie sytuację typowej #madki - na ogrzewaniu oszczędzali bo zimno, nie wietrzyli. Palili przy dzieciach, że pewnie nawdychały się tyle, że same codziennie pewnie wdychneły odpowiednik całej paczki. Kasy niby nie ma, ale hajs na worek tytoniu, bletki czy maszynkę do nabijania się znalazł. Chuj z tą #madka ale tych dzieciaków szkoda. Po 10-15 minutach przebywania tam musiałem kurtkę i ciuchy wywiesić na balkon, bo waliły jak popielniczka...

#logikarozowychpaskow #patologiazewsi #gorzkiezale i trochę #komputery

•  

@chomik3: Jesteś pewny że to nie była Urzędnicza xD? Wór tytoniu, nabijarka i syf się zgadza.

•  

@chomik3: każdy prawilny rodzic maja ograniczone środki ma takie priorytety
      1) używki
      2) inne pierdy

kiedyś odwiedzili na znajomi z ich znajomymi i było jakieś %. No i Ci znajomi znajomyych, mówią ale u was gorąco (21-22o) na to my, że normalnie itp a oni, że w domach chodza w kurtkach a dziecko (takie około 1-3latek już nie pamiętam) myją w łazience w temperaturze 15o :0. Gurwa se pomyślałem, w domu 4 osoby dorosłe i jeden gówniak i nie stać ich na 2t wegla więcej na sezon, coby żyć jak ludzie....
      oczywiście fajki, alko i inne pato iwenty ich stać

•  

@chomik3: też kiedyś przypadkiem trafiłam do takiego domu, na ścianie plazma (a to był jakoś 2003 rok) a za nią goły tynk na ścianie, w domu lodowato, ale na szafce kosmetyki z najwyższej półki, barek pełen alkoholi a dzieciak w podartych rajtuzach. Na korytarzu stal karton z kabiną prysznicową z masażami, a dwa lata później w tym samym miejscu stal ten sam karton z tą samą nieco podniszczoną już kabiną... Przykro było na to patrzeć. Ludzie mnie pytają jak przy moim skromnym budżecie wyremontowałam dom, dziecku niczego nie brakuje, a nawet mamy niewielkie oszczędności. To tylko kwestia priorytetów, zamiast imprezować spędzam weekendy w domu lub szkole, mam stary tv kineskopowy i będę go miała dopóki działa bo nie potrzebuje innego, sporo nam idzie kasy na wakacje i wycieczki, ale chcemy żeby córka zwiedzała fajne miejsca i miała miłe wspomnienia. I tak jakoś się żyje na tel wsi... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Kami-chan: Dokładnie, wystarczy nie być zjebanym i mieć priorytety. Szkoda tylko, że normalni ludzie finansują patole.

•  

@chomik3: Za palenie przy dzieciach odbierałbym prawa rodzicielskie.

•  

@chomik3: Z tego, co ogólnie wiem i widziałem to zawsze niestety tak jest, że patologia ma na wódę i papierosy.
      Nieważne jakie dziadostwo, w domu może wisieć żarówka na drucie, a na ścianach sam tynk, ale wódka zawsze będzie i papierosy.

@Kami-chan: Nowe telewizory są tanie, a kineskopowy, nawet jeśli dobry, wyrzuciłbym, bo szkoda oczu- drugich mieć nie będziesz. Przejście z tego typu telewizora na LCD (zwykły szajsung, wcale duży i tylko hd ready) było dla mnie skokiem i głowa po tym nie boli. Tak samo nie ma tego denerwującego "mrugania", zwłaszcza przy płaskich kineskopowych i nie żre tyle prądu.

•  

@PrinsFrans: gdybym oglądała tv codziennie pewnie bym wymieniła ale dla dwóch godzin w miesiącu raczej nie warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@chomik3 Klasyka. Brzmi jak moje dzieciństwo. Dlatego ja mam klasę - nie skręcam (✌ ゚ ∀ ゚)☞