•  
    P.....4

+442

Greenpeace tym razem na kominie elektrowni Bełchatów (problem w tym, że to chłodnie kominowe, z których wydobywa się para od schładzania elektrowni) Kto wpuszcza szkodników z Greenpeace na elektronie, obiekt strategiczny dla państwa? Wiem dobrze jak funkcjonują takie obiekty i nie da sie tam dostać od tak, jakimś super sposobem. Są tam, publikują live na fb, przespali tam noc, a polskich służb nie ma XD Przeciez w normalnym państwie powinni ich złapac po 100 m, w ch..m pańśtwie powinni ich złapać 10 min po tym jak odpalili live. W polsce siedza tam kilkanaście godzin i nikt se nic z tego nie robi. #krajetoretyczny

Moja propozycja: Złapać i osądzić za terroryzm. Przecież wystarczy, ze ktoś zapisze sie do tej organizacji, troche poudaje i wejdzie z jakas bombą, wysadzi ją w elektrowni i nara.
    https://www.facebook.com/greenpeacepl/videos/369446837126185/

#4konserwy #bekazlewactwa #ekologia #ekoterrorysci #greenpeace #bekazpodludzi

źródło: i.iplsc.com

•  
      a.........y

+218

@Petty94: STOP H2O!

+: micial, P.....4 +216 innych
    •  

W polsce siedza tam kilkanaście godzin i nikt se nic z tego nie robi

@Petty94: nieszkodliwi idioci
      w sumie to się nawet specjalnie o nich nie mówi
      co ciekawe elektrownie zwykle są bardziej ekologiczne niż zwykłe piece jakich ci panowie używają w domach xD

•  

@Petty94: @adgebworthy: eh ale im nie chodzi o same kominy tylko o całą elektrownię. Inny rozgłos jest jak wejdziesz na komin a inny jak powiesisz transparent na płocie. Ja tam nie mam zdania, ale gdybym chciał trafić do mediów to bym odwalił największy szajs jaki się da ( ͡° ͜ʖ ͡°). I się udało bo o nich piszecie ¯\_(ツ)_/¯.

+: D.......o, MTCO +18 innych
    •  
      a.........y via Wykop Mobilny (Android)

+114

@bonifacy2: ale kurwa STOP CO2 NA CHLODNI KOMINOWEJ PISAĆ, PRZECIEŻ TE KŁĘBY WODY W KAŻDEJ JEBANEJ ULOTCE EKOLOGÓW TO TRUJĄCE WYZIEWY ELEKTROWNI Z OGROMNIASTYCH KOMINÓW

+: Czaajnik, P.....4 +112 innych
    •  

@adgebworthy: ale Bełchatów bije rekordy w emisji CO2 a komin (EDIT: chłodnia kominowa) jest formą rozgłosu. Czego nie rozumiesz?

+: D.......o, ZaQ_1 +38 innych
    •  
      a.........y

+15

@bonifacy2: przedstawiania chłodni kominowych jako trujących dymiących ogromnych kominów

•  

@Petty94: Zmarzną to sami zejdą. Po co męczyć innych ludzi.

•  
      a.........y

+3

@bonifacy2: do tego chuj z co2, metan odpowiada za efekt cieplarniany 23 razy bardziej

•  
      a.........y

+9

@bonifacy2: i jakoś żaden grinpisowiec do krowy się nie przyczepił i nie krzyczał "nie pierdź, zabijasz planetę"

•  

@adgebworthy: Greenpeace ogólnie przywala się do każdego typu elektrowni a one zawsze mają tego typu chłodnie. O ile para jest nieszkodliwa to sama elektrownia MOŻE już być i wg. tej idei kominy na ulotkach mają sens bo są składową ich zdaniem szkodliwych elektrowni. Nie będę wchodził w dyskusję o greenpeace, zawężam się tylko do tego protestu i ulotek o których wspominasz.

•  
      a.........y

+6

a one zawsze mają tego typu chłodnie.

@bonifacy2: nope, jak leżą nad rzeką to chłodzenie mają rzeczne - parz Dolna Odra

•  

@bonifacy2: do tego chuj z co2, metan odpowiada za efekt cieplarniany 23 razy bardziej

@adgebworthy: ale metan to akurat każdy chce zbierać bo to paliwo a nie wypuszczać miliony ton w atmosferę ot tak

+: jata12
    •  

@justkilling: powiedz to krowom i hydratom

•  

@adgebworthy: nie muszę, w argentynie (chyba największym producencie wołowiny) już zbierają w ten sposób metan ¯\_(ツ)_/¯

+: jata12
    •  

@Petty94: nie wiem dlaczego się szczypią z nimi. We Francji dzbany blokują już promy pasażerskie i policja nic z nimi nie robi. Codziennie blokują stacje benzynowe i ronda.

•  

Ale tak ogólnie to wiecie że na najnowszym bloku w Bełchatowie spaliny są odprowadzane do chłodni kominowej, c'nie? Więc może nie tacy głupi Ci aktywiści ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Petty94: @adgebworthy: @adgebworthy: w ramach delikatnego sprostowania. Nie ze wszystkich chłodni wydobywa się sama para wodna. Dotyczy to tylko starych bloków. Z chłodni kominowej nowego bloku 14 wydobywa się para wodna wraz z oczyszczonymi i odsiarczonymi spalinami.
      Co do tego jak dostali się na obiekt - oficjalnego komunikatu nie ma, ale prawdopodobnie wjechali busem przez bramki, wykorzystując nieuwagę ochrony (składającej się w większości z emerytów) oraz wykorzystując źle skonstruowane szlabany, pomiędzy którymi znajduje się przerwa na szerokość samochodu osobowego.
      Innej opcji raczej nie ma, cały obiekt otoczony jest wysokim płotem z drutem kolczastym, co więcej co blisko paręnaście metrów są tam kamery i czujniki ruchu.
      Żeby było śmieszniej, nieprawidłowości dotyczące konstrukcji szlabanów były wielokrotnie zgłaszane, ale nikt nic z tym nie zrobił.
      Na chłodni znajduje się obecnie około 6 osób, 7 pozostałych, którzy ich wspierali zostali wczoraj zatrzymani przez policję. Wszyscy to obcokrajowcy, prawdopodobnie zostanie im dziś postawiony zarzut z art. 193 kodeksu karnego, cz. naruszenie miru domowego.
      Ogólnie ludzie w Bełchatowie są bardzo negatywnie nastawieni co do tej całej akcji i tylko pojedyncze osoby ją popierają.

Edit:
      Służby były tam chwilę po tym jak zorientowano się co się dzieje, masa policji i policyjni negocjatorzy. Szkoda tylko że mają związane ręce, siłą ich nie ściągną, a zestrzelić też szkoda co by chłodni przypadkiem nie uszkodzić

+: a.........y, CegielniaPL +28 innych
    •  

@Petty94: ONI TO WIEDZĄ kocie, po prostu na zwykły komin by się noe dostali, chłodnie zwykle są trochę dalej od samej elektrowni..

•  

@Petty94: @Shumitu: @Shmit: Wiem to się wypowiem: Nikt ich stamtąd nie ściąga samodzielnie, ponieważ te cwaniaki zawsze celowo biorą obcokrajowca - kiedy jest obcokrajowiec to sprawa staje się międzynarodowa i wtedy trzeba ściągać służby gdzieś z centrum kraju. To daje im czas by tam sobie posiedzieć, a samą obecnością w sumie nic specjalnie nie robią więc pracownicy mają wyjebongo

•  

@pawel_je: @CegielniaPL: to też. Dostanie się na kominy odprowadzające spaliny wymagałoby dostania się na bloki energetyczne, a tam dostęp jest utrudniony, poza tym jest to w centrum zakładu. Dostanie się na chłodnie jest łatwiejsze. Na zdjęciu kolorem czerwonym oznaczyłem stare bloki + kominy, zielonym - chłodnie, niebieskim - nowy blok z własną chłodnią.
      I tak jak piszecie, w grupce która obecnie znajduje się na chłodni są też obcokrajowcy.
      Jakby ktoś chciał poczytać coś więcej na ten temat lub posłuchać tych oszołomów to macie kilka artykułów na ddbelchatow.pl

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: Screenshot_20181128-125800.png

•  

@adgebworthy: to chyba oczywiste XD? Z resztą do tych greenpeace też się przywala ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Shumitu: Mylisz się co do tego, że pracują tam sami emeryci. Ochroną zajmuje się spółka Elbest Security i na bramkach średnia wieku to 20-30 lat, starych jeśli chodzi o ochronę jest niewielu. Pracowałem tam 3 lata do tego jestem z Bełchatowa. Można im pewnie wiele zarzucić, ale stan wydobywanych się spalin jest naprawdę dobry i mieści się w normach o ile dym który się wydobywa się z kominów jest biały. W innym wypadku odsiarczanie daje dupy. Wszystko jest na bieżąco konserwowane i naprawiane nie ma miejsca na błąd który kosztuje za postój całego bloku grube miliony. Zielonki ( ͡° ͜ʖ ͡°) w dupie były i gówno widziały.

•  

@Ksoke: nie powiedziałem, że pracują tam sami emeryci ( ͡° ͜ʖ ͡°). Też jestem z Bełchatowa, no nie da się ukryć, że to iż tak łatwo wedrzeć się na obiekt to porażka Elbestu i nie tylko nich - ktoś poleci, ale pewnie i tak nie będzie to osoba odpowiedzialna za to, że nic nie robi się z tymi szlabanami mimo wielokrotnych zgłoszeń.
      Z resztą, to nie pierwsze przeboje z elektrownią, a to wypadki pokroju wciągnięcia kogoś przez podajnik, a to rozszczelnienie parociągu przed turbiną, a to zaginięcie ołowianych pojemników na odpady radioaktywne, dzieje się trochę..

•  

@Petty94: odniosę się tylko do tego co napisałeś o tym że ktoś ich musiał wypuścić, nie wiem jak wygląda sprawa bezpieczenstwa na tym konkrernyn obiekcie ale wiem jak wygląda to na innych równie lub nawet bardziej ważnych miejscach. Na lotnisku wojskowym widziałem ludzi zbierajacych grzyby a w jednej elektrociepłowni złom gdzie ja sam starałem sie miesiąc o przepustkę gość wjechał wózkiem i zabrał jakąś blachę. Nikt nie postawi czlowieka by pilnował 24/h wielkiego komina ktorego nie da się zajebać czy zniszczyć widelcem

•  

@Petty94 odciac ich od zaopatrzenia w prowiant i jak dla mnie moga tam nawet miesiwc siedziec. Jak sami zejda to cyk do aresztu i wyrok za terroryzm, najlepiej po 10 lat jako pdzestroga dla innych

•  

@Petty94: osobiście uważam, że po przekroczeniu płotu obiektu o takim znaczeniu każdy nieuprawniony powinien zostać zastrzelony. Może być nawet z live.

•  

@Petty94:
      akurat woda (w zasadzie to para wodna) ma znacznie większy wpływ na globalne ocieplenie niż CO2...

•  
      V...u

+4

@Petty94: Ehh no niestety taki obraz wasz xD często się te kmioty pałętają koło floriańskiej i trują dupe. Podbija babka i pyta czy mam chwile dla pszczół, niestety musiałem podziękować i powiedziałem, że dla pszczół może i bym chwile znalazł ale nie dla greenpeacu xD

•  

@Petty94: polecam film na YT, gdzie BNT wspina się na dźwig na terenie elektrowni Bełchatów. To tak względem tego, że tam nie da się dostać tak łatwo.

•  

@Petty94: pozwolili im robić z siebie kretynów. Po co się fatygować skoro można posiedzieć w ciepłym i się pośmiać. Jak ktoś napisał - zmarzną to zejdą.

Chyba że się przywiążą tam, jak do tych drzew. xD

•  

@Petty94 nie da się ,,od tak" dostać na teren elektrowni mówisz...( ͡º ͜ʖ͡º) Jeżdżę tirem, kiedyś mi się drogą że zmęczenia pomyliła i przypadkowo wjechałem na teren elektrowni. Po prostu mnie wpuszczono. Pokręciłem się z 5 minut i doszedłem do wniosku, że gdzie ja kurwa jestem, przecież wiozę spozywke a nie uran dla czeczenów. I wziąłem wyjechałem.

•  

chłodnie kominowe, z których wydobywa się para od schładzania elektrowni

@Petty94: probujesz byc zabawny, czy naprawdę nie wiesz? to jest komint ze specjalnej mieszanki betonu i jodu, wydala radioaktywny dym, ktory wywołuje kwaśne deszcze i powiększa dziurę ozonową, oraz napędza zmiany klimatu. polecam sie dokształcić.

źródło: poznawajatom odpady.png

•  

@Petty94: Marzy ci sie widze Bialorus. Pierdniesz i oskarzenie o terroryzm. Jak ich dzialanie przyczynilo sie do zagrozenia mas ludzi?

•  

@Petty94: BNT tez sobie wszedł na komin elektrociepłowni. Ochrona tego typu obiektów jest zlecana prywatnym firmom ochroniarskim. Zreszta w Niemczech tez sobie łaził po masztach i nikt go nie złapał.

•  

@Petty94 w ju es ej dostaliby ostrzegawczą serie z karabinu po nogach i to byłby finał akcji że strategicznymi obiektami xd

•  

zestrzelić też szkoda co by chłodni przypadkiem nie uszkodzić

@Shumitu: śmiechnąłem
      ja tam moge ich zestrzelić jak służby się boją
      ostrzegawczy strzał w potylicę nie uszkodzi kominów :D

+: Shumitu
    •  

dostać od tak

@Petty94: *ot tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  
      C....r

+1

@adgebworthy: Para wodna jest najbardziej cieplarnianym gazem mądralo ;)

•  
      a.........y

0

@Choker: chmury nas zabijajo zakazać chmur

•  

@Petty94 mi ich zachowanie wyglada na paranoje bezobjawowa - w rusach leczyli to lewatywa 3x dziennie do skutku

•  

@Shumitu: Podpinam pytanie: dlaczego nie można ich siłą ściągnąć?

•  

@Petty94: obiekt strategiczny dla państwa, intruzi powinni być zastrzeleni po przeskoczeniu ogrodzenia

•  

@Petty94 Jestem jednym z tych szczęśliwców, którzy mieli okazję ją zwiedzać i podziwiać panoramę ;)

•  
      a.........y

+1

@nie_mowie_po_kociemu: widoki zajebiste, ale brać na górę kotła ludzi na mega kacu po dwudniowym piciu było morderstwem z premedytacjom

•  

@adgebworthy ja byłam trzeźwa, reszta grupy niekoniecznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

+: a.........y
    •  

@Petty94:

za FP" Lemingopedia"

https://www.facebook.com/Lemingopedia/videos/777772769227243

Blok energetyczny 858 MW
      Z dniem 1 października 2011 roku zakończony został proces inwestycyjny i rozpoczęła się eksploatacja bloku 858 MW. Jest on największym i najnowocześniejszym blokiem energetycznym w Polsce. Podobnie jak pozostałe bloki bełchatowskiej elektrowni jest on opalany węglem brunatnym. Poprzez zastosowanie wysokosprawnych urządzeń, a szczególności kotła wytwarzającego parę o parametrach nadkrytycznych, uzyskana została wysoka sprawność wytwarzania energii, co pozwoliło na zminimalizowane zużycia paliwa i w konsekwencji emisji zanieczyszczeń do powietrza. Nowa jednostka wytwórcza spełnia wszystkie wymagania prawne obowiązujące w kraju oraz odpowiednie kryteria Dyrektyw Unii Europejskiej. Blok włączony jest do Krajowego Systemu Energetycznego w stacji Trębaczew za pomocą wybudowanej dla tego celu linii wysokiego napięcia).

Aktualizacja: Prowadzę dyskusję z Greenpeace Polska na Twitterze. Próbuję dowiedzieć się, czy blok energetyczny przekroczył jakiekolwiek normy, albo nie spełnia dyrektyw? No bo jeśli poprawiać, to do czego? Spytałem też, czy podobne akcje, z wejściem na strategiczne punkty, prowadzone są w Chinach, USA, Indiach, Japonii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Kanadzie, przodującym w tym temacie? I jak dostali się na ten komin w Polsce?

Belgis jest z Indonezji, przyjechała protestować na bełchatowskim kominie, mimo że Indonezja jest na 12. miejscu światowej produkcji CO2, a Polska na 22.
      Nie wiem dlaczego żadne z nich nie wspięło się na jakiś chiński komin, oni produkują 27,5% światowego CO2, USA - 16,9. A teraz trochę faktów.
      ▪ Wiecie kto jest największym europejskim trucicielem, wbrew tej zawoalowanej sugestii cizi z Indonezji? Otóż Rosja (4,7%) i Niemcy (2,2%), znajdują się odpowiednio na 4. i 6. miejscu na świecie (Polska 22. miejsce, 0,9% światowej emisji - przypominam).
      ▪ Wiecie o ile od 2000 roku wzrosła produkcja CO2 w poszczególnych krajach? Indonezja +93%, Polska +1%. Belgis, no nie żartuj, że chciało ci się pół świata pędzić za darmo na bełchatowski komin, kiedy u siebie masz syf jak jasna cholera...

A w ogóle to wpłaćcie na Grinpis bo jak trzeba to oni przypnom siem do dżewka!!1 Chcecie iść w zakład, że cała trójka ma na sobie gacie lub inne gadżety z tych trujących świat CO2, niedemokratycznych Chin i ajfony z trującego USA? ;)

PS. A tak w ogóle to starsznie szanuję pana Marka z Greenpeace, który robi atmosferkę na filmie. Greenypisy piszą, że pan Marek pochodzi z rodziny górniczej, ale zamiast zjeżdżać "na gruba" i jeść kopalnioki, siedzi w namiociku z ładnym widokiem. Hajs widocznie się zgadza "jo"?

+: P.....4, azbestus +3 innych
    •  

@awariaaa: dawno nie przeczytałem większej bzdury xDDDD Nie wiem skąd silne promieniowanie z elektrowni węglowej xD

•  

@Petty94: ja bym tam wogole nikogo nie wysylał, najwyżej ochrone zeby pilnowala aby nikt sie do nich nie dostal i nic nie przekazywał ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawe czy dlugo by wtrzymali (zawsze mogli by zejsc ale nie mogli by wrocic )

•  

@Lrrr: widac ze kolega jest pod wplywem węglowego i atomowego lobby. prosze sobie poczytac na ten temat, w internecie jest mnóstwo o tym informacji.

•  

@bialy_wilk: nie wiem, ale myślę, że nikt nie będzie ryzykował szarpania się z niekoniecznie stabilnymi psychicznie osobnikami na dość sporej wysokości

•  

@Lrrr: silne nie silne, jakiś czas temu ktoś z terenu bełchatowskiej elektrowni zwędził ołowiane tuby na odpady radioaktywne. Po pewnym czasie magicznie odnalazły się pod płotem, najwidoczniej ktoś sobie zdał sprawę co wywiózł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Petty94: kiedyś na ten teren się włamali. Według mnie policja powinna ich po prostu zastrzelić. Odstrzelą jednego, reszta zesra się ze strachu i będą tylko psioczyć na elektrownie na Fejsie.

•  

@TwojStaryToKorniszon: kiedyś się powiesili na kominie. Po kilku godzinach szef GreenPiss nawoływał do tego, żeby dać im jedzenie i koce, bo im głodno i zimno. XD

•  

@Petty94: Z tego co pamiętam, para wodna jest gazem cieplarnianym.

•  

@Shumitu: A jak ktoś wszedł by do metra warszawskiego z pasem szahida i wykrzykiwał wersety koranu to też lepiej zostawić, bo po co ryzykować szarpanie się z niestabilnym emocjonalnie ¯\_(ツ)_/¯ tak wiem przykład przejaskrawiony ale po to mamy służby. Nie wnikam jakie są metody walki z takimi, ale mimo wszystko brak reakcji to trochę wstyd.

•  

@Petty94: Nikt ich nie wpuszcza i to jest właśnie problem. Jeśli grupa oszołomów bez żadnego problemu przedostaje się przez bieda zabezpieczenia i włazi na jakiś komin, to jaki problem z wlezieniem tam i podłożeniem ładunków wybuchowych miałyby specsłużby?
      Kraj z tektury kurwa.

•  

@Petty94: Ale pierdolicie xD A wg badań za jakieś 30 lat wszystko pierdolnie przez globalne ocieplenie. Ale nieee złe lewackie ekologi xD Nauka i naukowcy są lewaccy i w ogóle spisek, nicz nie bedzie xDDD Lepiej byście bóldupili i protestowali przeciwko idiotom z rządu, którzy wspierają węgiel i chcą likwidować wiatraki.
      Najśmieszniejsze jest to pierdolenie, że z tych kominów para wodna leci xD Chuj z tym co leci z tego komina, ta elektrociepłownia jest na węgiel i produkuje CO2 i ich akcja dotyczy ogólnie elektrociepłowni, a wspinają się tam gdzie wygodnie dla protestu matoły.

•  

@szybki_zuk: w sumie to ty trochę pierdolisz teraz. W tej całej sytuacji nie chodzi o to, że Ci "ekolodzy" robią coś złego, bo protestują przeciwko zanieczyszczaniu atmosfery poprzez spalanie paliw kopalnianych. Głównie rozchodzi się o to (i to też ludzie punktują w głównej mierze), że oni protestują przeciwko źródle energii, które stanowi główne źródło energii dla naszego kraju. Wszyscy wiedzą, że ma to negatywny wpływ na środowisko, ale nie jesteśmy w stanie sobie poradzić bez elektrowni tego typu na obecną chwilę. Z każdym rokiem zapotrzebowanie na energię w Polsce wzrasta, znakomita większość wyprodukowanej energii pochodzi z elektrowni zasilanych węglem kamiennym / brunatnym, a spory procent pochodzi z bełchatowskiej elektrowni.
      Problem jest taki, że na ten moment nie mamy zbytnio innej alternatywy. Wiatraki sprawy nie załatwią, elektrownie wodne też nie. Po prostu nie ma w Polsce warunków, aby wydajnościowo te rozwiązania podołały. Jeżeli chcemy jako kraj zachować niezależność energetyczną to niestety albo stety musimy przejść na atom moim zdaniem.
      Były plany, żeby w przyszłości przerobić bełchatowską elektrownię na atomówkę, ze względu iż sama infrastruktura nie musiałaby ulec dużej zmianie. Czy ten plan zginął śmiercią naturalną - nie wiem, ale prawdopodobnie tak.
      Obecnie sytuacja wygląda tak, iż w Bełchatowie spala się także węgiel z innych odkrywek, który jest niestety dużo bardziej zapiaszczony, co powoduje dużo szybsze zużywanie młynów. Nie tak dawno odbył się remont części z nich, co generuje dodatkowe koszta, ale jest to konieczne w związku z stale rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.
      Jest też plan, aby za parędziesiąt lat zalać całą odkrywkę i zrobić z niej atrakcję turystyczną.

•  

@Shumitu: Myślę, że to jednak pierdolą inni. Co z tego, że nie możemy sobie poradzić bez węgla? Kto mówi, że mamy natychmiast w ogóle zaprzestać jego wykorzystywania? To nie znaczy, że nie można protestować przeciw temu, że nic sie z tym nie robi, a wręcz przeciwnie - stawia jeszcze bardziej na węgiel.
      Tak samo nie ma znaczenia, że elektrownie wiatrowe czy słoneczne nie zapewnią nam w 100% pokrycia zapotrzebowania. Chodzi o to, żeby zapewniły jak najwięcej, na tyle na ile się da.
      Serio muszę to pisać, to nie jest oczywiste?

Oczywiście atomowa też jest dobrym rozwiązaniem u tutaj Greepeace szura tak jak ich przeciwnicy w innych sprawach. Podobnie z GMO. Ale ani nie oznacza to, że nie maja racji w innych sprawach, ani organizacje ekologiczne nie są jedną grupą o wspólnych poglądach, ani tym bardziej nauka nie jest lewacka przez to :D A niestety duża grupa ludzi próbuje wszystko wrzucać do jednego wora i wady (chociaż zazwyczaj są to po prostu manipulacje i kłamstwa) części przekłada na wszystko inne, co tam wrzucone.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wołam osoby plusujące komentarz do corocznego wołana z tego wpisu

Wartości z zeszłego roku oraz z dzisiaj:

Berke Ozer (Turcja)
    wartość temu: 3 mln euro (Fenerbahce)
    wartość dziś: 1,5 mln euro (KVC Westerlo)

Ryan Sessegnon (Anglia)
    wartość rok temu: 35 mln euro (Fulham)
    wartość dziś: 35 mln euro (Tottenham)

Juan Miranda (Hiszpania)
    wartość rok temu: 5 mln euro (FC Barcelona)
    wartość dziś: 5 mln euro (FC Schalke 04)

Ethan Ampadu (Anglia)
    wartość rok temu: 5 mln euro (Chelsea Londyn)
    wartość dziś: 10 mln euro (RB Lipsk)

Boubacar Kamara (Francja)
    wartość rok temu: 3,5 mln euro (Marsylia)
    wartość dziś: 18 mln euro (Marsylia)

Jadon Sancho (Anglia)
    wartość rok temu: 20 mln euro (BVB Dortmund)
    wartość dziś: 100 mln euro (BVB Dortmund)

Sandro Tonali (Włochy)
    wartość rok temu: 7 mln euro (Brescia)
    wartość dziś: 25 mln euro (Brescia)

Phil Foden (Anglia)
    wartość rok temu: 7 mln euro (Manchester City)
    wartość dziś: 30 mln euro (Manchester City)

Vinicius Jr (Brazylia)
    wartość rok temu: 35 mln euro (Real Madryt)
    wartość dziś: 70 mln euro (Real Madryt)

Moise Kean (Włochy)
    wartość rok temu: 12 mln euro (Juventus)
    wartość dziś: 40 mln euro (Everton)

Paulinho (Brazylia)
    wartość rok temu: 25 mln euro (Bayer Leverkusen)
    wartość dziś: 15 mln euro (Bayer Leverkusen)

#pilkanozna
    pokaż całość

odpowiedzi (40)

Plusuj ten wpis jeśli chcesz wygrac w #rozdajo konto na #steam lista gier niżej. Losowanie (bez zielonek) dziś koło godziny 21.

odpowiedzi (40)

250 ziko w wózku. Inflacja ty kurwo.

odpowiedzi (136)

Advertisement