Wpis z mikrobloga

Ponieważ ostatnio @moderacja wbrew własnym zasadom zdejmuje i usuwa znaleziska powodem "informacja nieprawdziwa" postanowiłem prowadzić zestawienia takich znalezisk i patrzeć im na ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poniżej kilka ostatnich przykładów.

1. https://www.wykop.pl/link/4666049/andrzej-lepper-przyjdzie-petru-z-balcerowiczem-i-zrobi-wam-polske/

Znalezisko usunięte jako informacja nieprawdziwa.
Nagłówek znaleziska nie pokrywał się z treścią załączonego filmiku. Andrzej Lepper nie wypowiedział tych słów.

Ban prawidłowy.

Dodający @JazzoweManewry - zbanowany permanentnie.

2. https://www.wykop.pl/link/4665655/we-francji-strzelaja-do-ludzi/

Znalezisko usunięte jako informacja nieprawdziwa.
Nagłówek znaleziska sugerował, że podczas ostatnich zamieszek we Francji ktoś strzelał do ludzi. Załączony do znaleziska film pokazywał upadającego człowieka, jednak na podstawie materiału nie można było stwierdzić co było powodem tego upadku i czy rzeczywiście był to strzał.

Ban dyskusyjny.

Dodający @Kralizek - zbanowany na miesiąc do 28.12.2018

3. https://www.wykop.pl/link/4617285/9-latkowi-groza-zarzuty-o-molestowanie-seksualne-bo-napisal-liscik-milosny/

Znalezisko usunięte jako informacja nieprawdziwa.
Nagłówek i opis prawidłowy, przetłumaczony dosłownie z treści oryginału Kilkanaście innych zródeł ma taki sam nagłówek jaki był na wykopie i tylko tutaj uznano to za informację nieprawdziwą.

Ban nieprawidłowy. Tutaj grypsy od zbanowanego i jego próba rozmowy z moderacją.

Dodający @kamien23 - zbanowany na pół roku do 29.04.2019

#afera #moderacja #moderacjacontent #wykop #polityka
  • 25
@DurzyPszypau: nie no punkt 2 nie jest dyskusyjny. Nikt nie wykazał prawdziwości informacji czy jakichkolwiek potwierdzeń w innych źródłach. Podobnie jak w przypadku 1 opis znaleziska de facto tworzył fakenews. Inna sprawa ze z podobnych sytuacji niedawno było znalezisko spod tagu #patostreamy które oskarżało syna radnego PSL o „niszczenie” mienia, zaś ze znaleziska nic takiego nie wynikało = brak bana mimo analogii do powyższych sytuacji
@DurzyPszypau: 1 ban - rozumiem,
2 ban - rozumiem - prawdopodobny fake news.
3 ban - tez po części rozumiem - recydywa, chodź nie rozumiem części ludzi pod tym komentarzem którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, wyciągać zdania z kontekstu itp, jeśli znalezisko zostało zakopane - zdarza się, natomiast długość bana i jego długość jest dyskusyjna
Nagłówek i opis prawidłowy, przetłumaczony dosłownie z treści oryginału Kilkanaście innych zródeł ma taki sam nagłówek jaki był na wykopie i tylko tutaj uznano to za informację nieprawdziwą.


@DurzyPszypau: No ale to nie w taki sposób działa - celowe podawanie zmanipulowanej treści jest podobno nieregulaminowe. Jeżeli sam nie manipuluję na wykopie, ale zamieszczam znalezisko do zmanipulowanego artykułu, który sam w sobie jest sprzeczny - to również łamię regulamin.

5.3 Treści tworzone
@DurzyPszypau: szkoda, że moderacja raz uznaje, że musi zadziałać i zdejmuje znalezisko jako "informację nieprawdziwą", a innym razem twierdzi, że sprawdzanie wiarygodności znalezisk nie należy do jej obowiązków. Lawirowanie, kłamanie i opieszałość - w tych 3 słowach można opisać moderację wypok.peel

Ponad 4 miesiące temu zwróciłem im uwagę poprzez zgłoszenie, kontakt i osobne znalezisko, że na wykopie wciąż wisi fejknius. Niestety, albo nie trafiłem w ich niszę światopoglądową, albo mają mnie
Ban prawidłowy.

Dodający @JazzoweManewry - zbanowany permanentnie.


@DurzyPszypau: Ban może i prawidłowy ale jego wykonanie już nie do końca. Przejrzałem jego aktywność na ile mogłem i bardzo rzadko udzielał się w tematach politycznych. @JazzoweManewry to był normalny wykopek, interesujący się głównie muzyką i motoryzacją, który wrzucał normalne, czasem wartościowe znaleziska. No i miał bordo. A jak został potraktowany?

Użytkownik zbanowany permanentnie

za naruszenie regulaminu - nieodpowiednie treści, celowe rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji,
A wiesz kto nie manipuluje tutaj? Neuropa. W końcu 1200 tysiące wołań do 200 ludzi to żadna manipulacja xD Dla porównania?


@TruskawkaNaTorcie: fakt, masz coś nie tak z głową. Widzę że wykopowanie i zakopywanie to manipulacja ale dodanie fakeowych newsów to już nie manipulacja :) uuu ale masz źle w głowie.