Wpis z mikrobloga

#elektronika #wroclaw czy ktos poleci jakis sklep we Wroclawiu gdzie kupie laminat UV plus soldermaske UV i chemie, najlepiej na miejscu? Sprawdzalem online w kilku sklepach i nie moglem soldermaski znalezc a chcialbym sie pobawic w robienie plytek w weekend. Ewentualnie jakis sklep online to byc sobie na kolejny weekend zamowil.
I czy ktos z was uzywal takiego laminatu?

  • 9
@Samol94: ich strona zatrzymala sie na latach 90, szukalem poki co online, elektropark ma laminat ale nie ma soldermaski, gotronik nie ma obu, do stacjonarnego sklepu sie pewnie wybiore ale musialbym sobie dzien wolny zrobic w pracy bo wiekszosc sklepow zamykaja jak koncze, mam nadzieje, ze ktos z mirko takie cos juz kupowal :<
@JestemKaspi robotronik sprawdzałeś? Laminat i chemię mają na 100%, co do soldermaski to nie wiem, musiałbyś zadzwonić albo poszukać w cenniku na stronie
@JestemKaspi: Używam takiego laminatu. Drukuję na folii atramentówką. Naświetlarke zrobiłem sam, działa na 4 diodach 3W 395nm z tego co pamiętam. Pierwsze PCB były do bani, naczytałem się że diody są wiele słabsze od typowych lamp i trzeba naświetlać kilka minut. U mnie wystarczy 30 sekund. Trochę kłopotów też miałem z wywoływaniem, cały czas staram się ulepszyć proces, ale z braku czasu na hobby długo to trwa( ͡° ͜ʖ
@azamat: wlasnie kogos takiego szukalem ( ͡ ͜ʖ ͡) kupilem spory czas temu naswietlarke do paznokci za pare zlotych wlasnie zeby przetestowac robienie plytek UV, dokumentacja byla zerowa wiec pewnie to bedzie metoda prob i bledow przez pierwsze 10 plytek ale jak juz zaczne to pewnie sie odezwe. Pierwsze pytanie w sumie - jakiej folii uzywasz? cos specjalnego czy pierwsza lepsza folia trzyma tusz?
@JestemKaspi: Folia specjalnie pod atramentówkę, producenta nie pamiętam bo kupowałem na sztuki w "papierniczym". Drukuję z jak najlepszą jakością i jak największym przyciemnieniem w profilu drukarki. Lamp do paznokci też używają z powodzeniem, z tego co pamiętam należy usunąć te boczne świetlówki, albo przenieść je na górę żeby światło padało równolegle do laminatu. Co do czasu naświetlania, aby nie niszczyć go dużo to odetnij wąski pasek np. 10cm x 2cm, drukuj